Ivan Bartoš pro PL: Babiš vítězem? Nepředbíhal bych. Tři roky se mi vyhýbá, lidé čekají na debaty

18.09.2021 19:01 | Rozhovor

„Možná ukazujeme, že politici mohou být normální,“ řekl pro ParlamentníListy.cz předseda Pirátů Ivan Bartoš na předvolební kampani v Pardubicích. Tam vystoupil s politickým kolegou a šéfem Starostů a nezávislých Vítem Rakušanem jako duo s mikrofony. A rychle si přítomné získali, rozesmáli je a ozýval se potlesk. V rychlém rozhovoru mimo jiné kapitán Pirátů řekl, že účast českých ministrů a politiků je v Evropské unii žalostná, a svoji neschopnost svalují právě na Brusel.

Ivan Bartoš pro PL: Babiš vítězem? Nepředbíhal bych. Tři roky se mi vyhýbá, lidé čekají na debaty
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Bartoš

Na pódiu působíte s Vítem Rakušanem (STAN) jako sehraná dvojka. Jak dlouho jste to nacvičovali?

Nijak to nenacvičujeme, ale je pravda, že jsme Českou republiku už objeli, a nejen krajská města, ale i menší obce. Pro mě je to reálná radost se s Vítkem na akci potkat, protože jsme pořád někde a pracujeme většinou rozdělení. Myslím, že ve Vítkovi jsem jako v druhém lídrovi v kampani, a i v politice ve Sněmovně, získal dobrého parťáka. Máme i podobné problémy, oba máme doma zhruba roční dítě a nejsme moc doma, tak si postěžujeme, jak to naše ženy mají doma těžké.

Chcete mi říci, že se vůbec nepřipravujete?

Jsem dokonce přesvědčen, že když se snažíme – i podle nějaké dohody – si v rozhovoru rozebrat témata a občas děláme dvojrozhovor, tak působí i trochu nepřirozeně. Tohle je naše pravá tvář, když víme, co chceme říct a navzájem se doplníme. Možná jako čelo koalice ukazujeme, že politici mohou být normální.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…