ROZHOVOR Pozitivně vnímá zvolení Joea Bidena novým americkým prezidentem senátor Petr Orel (SZ). „Z pohledu ekologa mi jde především o to, že nepopírá klimatické změny a poruchy, a chci věřit, že se je bude snažit ze své pozice řešit. Symbolické pak bude, když se USA vrátí zpět k závazkům přijatým na konferenci v Paříži v roce 2015. Je bezesporu velmi zkušený politik, věřím, že svůj čtyřletý mandát zvládne. Přeji mu zdraví a dostatek energie,“ konstatuje. „Prohry jsou mnohdy velmi těžké a přijmout je s grácií může být velmi obtížné,“ domnívá se. Vyjadřuje se i k úniku kyanidu do řeky Bečvy, kdy hledání viníka je ještě delší než sčítání hlasů v amerických prezidentských volbách.
A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.