ROZHOVOR Pozitivně vnímá zvolení Joea Bidena novým americkým prezidentem senátor Petr Orel (SZ). „Z pohledu ekologa mi jde především o to, že nepopírá klimatické změny a poruchy, a chci věřit, že se je bude snažit ze své pozice řešit. Symbolické pak bude, když se USA vrátí zpět k závazkům přijatým na konferenci v Paříži v roce 2015. Je bezesporu velmi zkušený politik, věřím, že svůj čtyřletý mandát zvládne. Přeji mu zdraví a dostatek energie,“ konstatuje. „Prohry jsou mnohdy velmi těžké a přijmout je s grácií může být velmi obtížné,“ domnívá se. Vyjadřuje se i k úniku kyanidu do řeky Bečvy, kdy hledání viníka je ještě delší než sčítání hlasů v amerických prezidentských volbách.
Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.