Je to katastrofa, špatné zprávy. A to Turecko... Andrej Babiš s námi mluvil o uprchlících a islámských teroristech ve střední Evropě

01.12.2015 13:28 | Zprávy

ROZHOVOR První vicepremiér, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš říká, že změnil názor ohledně žaloby na kvóty na EU, protože situace se mění a přicházejí i nové informace – například o velkém počtu islamistů v Německu či Francii. Kdyby se za žalobou proti kvótám postavily všechny státy Visegrádu, daly by najevo, že si malé státy nenechají diktovat. Kvóty podle Babiše neprojdou. Je dle něho třeba, aby Turecko zamezilo přílivu migrantů. To zatím neplní.

Je to katastrofa, špatné zprávy. A to Turecko... Andrej Babiš s námi mluvil o uprchlících a islámských teroristech ve střední Evropě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při svém nominačním projevu

Šéf německé kontrarozvědky Hans-Georg Maaßen dle agentury APA, kterou citovala ČTK, řekl, že 70 až 80 procent migrantů jsou mladí muži od 16 do 35 let, část z nich má bojovou zkušenost, někteří válčili za Islámský stát a někteří mají příkaz k boji. Maaßen řekl, že jeho úřad ví o 7900 islamistech v Německu hájících násilný džihád. Německo a střední Evropa jsou dle něj v ohnisku zájmu Islámského státu, který zde plánuje útoky. Co si o tom myslíte?

Toto byl právě základ pro jeden z mých argumentů, kdy jsem řekl, že se situace mění, a proto jsem i změnil názor ohledně žaloby týkající se kvót. Protože v Polsku je nová vláda, která říká, že nechce kvóty, Švédská vicepremiérka brečí, že nezvládá tohle-tamto, Hollande byl proti Putinovi, teď se s ním chce dohodnout na boji proti Islámskému státu. A i z Německa od tajných služeb a bezpečnostních úřadů přicházejí takové zprávy, které jste citoval.

Takže všechno se mění. Je to dynamické a je třeba na to pružně reagovat, a proto, když si uvědomíme, že nás většinově přehlasovali v těch kvótách, ministry vnitra, a že premiér už pak na summitu EU k tomu neměl co říct, už to bylo mimo hlasování, tak pokud by V4 přišla jako celek, ke Slovensku by se přidala Česká republika, Maďarsko a Polsko, tak je to důležitý signál. Ty kvóty stejně nakonec nebudou, ale byl by to jasný signál, že my, malé a střední státy, máme nějaké názory a že by nás měli začít vnímat. Už mám zkušenost s daněmi. To se nelíbilo, tak mě poslali pryč. Ale více států má větší váhu.

Ale to, co říká ten Němec, to je samozřejmě katastrofa. A francouzský premiér řekl, že tam má 10 tisíc takových potenciálních radikálů. To jsou samozřejmě špatné zprávy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Marie Jílková byl položen dotaz

ženy, děti a práce

Paní poslankyně, myslíte, že jen ženy v politice to mají složité? Nemyslíte, že je problém mnohem hlubší, a že skloubit téměř jakoukoliv práci s péčí o rodinu a děti je dost náročné? Zkoušela jste s tím něco udělat? Proč je třeba tak málo příležitostí pro práci na částečný úvazek a neměli by být něj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po volbách navrhneme úplné zrušení televizních poplatků, vzkazuje Okamura

7:12 Po volbách navrhneme úplné zrušení televizních poplatků, vzkazuje Okamura

Úplné zrušení televizních a rozhlasových poplatků a převedení České televize a Českého rozhlasu na s…