Ještě že migranti nemají o Českou republiku zájem, říká Soukromník Resl

02.09.2016 15:27

ROZHOVOR „S ilegální migrací a postojem kancléřky Merkelové nesouhlasím. Naštěstí migranti nemají zájem o Českou republiku. Pokud už sem však nějací imigranti přijdou, musejí dodržovat zásady naší kultury, a to nekompromisně,“ říká pro ParlamentníListy.cz kandidát za Svobodné a Soukromníky v Libereckém kraji.

Ještě že migranti nemají o Českou republiku zájem, říká Soukromník Resl
Foto: Archiv VR
Popisek: Vladimír Resl, kandidát Soukromníků v Libereckém kraji
Kandidujete v Libereckém kraji za koalici Svobodných a Soukromníků. Kde je podle vás největší problém Libereckého kraje?
 
Není řádná koncepce rozvoje Libereckého kraje, kterou by se pak kraj řídil. Jedním z velkých problémů Libereckého kraje je, že nebyl schopen dokončit výběrové řízení pro dopravní obslužnost LK a celou záležitost musel řešit nestandardním postupem. To poukazuje na něčí neschopnost.
 
Lídrem vaší kandidátky je Radek Uchytil, máte na problémy, které spolu řešíte většinou stejný názor?
 
S lídrem kandidátky panem Uchytilem máme na řešení problémů stejný či velice podobný názor a v zásadních bodech na krajské úrovni se nelišíme.
 
 
Jako bývalý olympijský reprezentant máte jistě velký přehled ve sportu, máte nějaký konkrétní nápad, jak zvýšit zájem o sport u mladých lidí?
 
Zájem o sport mladých lidí bychom chtěli zvyšovat motivací zejména rodičů a jejich dětí a podporou nejen velkých, ale i malých sportovních klubů.
 
V současné době podnikáte v dopravě, jak je na tom podle vás doprava právě v Libereckém kraji?
 
Velkým problémem dopravy v Libereckém kraje je, že příjezd do nových průmyslových zón v Liberci je naprosto nedostatečně a nesprávně vyřešen. Ve špičkách dochází k silničním zácpám, což jsme již v minulosti kritizovali, ale na naše připomínky nebyl brán zřetel.
 
Problémy s dopravou jsou jistě velkým problémem napříč všemi kraji. Kde je podle vás situace úplně nejhorší?
 
Nejhorší dopravní situace je v Praze a jejím  blízkém okolí. Případná cesta na letiště může být velice stresující. Další problém postupně vyvstává v souvislosti s nedořešeným dálničním spojením mezi Turnovem a Jičínem v návaznosti na Brno. Již dnes je trasa mezi Turnovem a Jičínem značně přetížená.
 
Jak by se podle vás dala situace zlepšit?
 
Dopravní situace se dá zlepšit pouze tím, že se bude řešit s předstihem, ne až když se problémy vyskytnou, to je již pozdě na jejich řešení.
 
Vaším cílem je také zlepšení školství, hlavně to, aby si čerství absolventi našli jednodušeji dobře placenou práci, máte na to nějaký konkrétní plán?
 
Zlepšení školství vyžaduje celorepublikové systémové změny. Někteří studenti si záměrně vybírají nejlehčí studijní obory, např. ekologii, jen aby měli titul. Tito pak velmi těžko nacházejí uplatnění na trhu práce. Co se týká učňovského školství, tak to je úplná tragédie. Např. stavební firmy nemají zedníky, dopravní firmy nemají řidiče a podobně.
 
Koalice Svobodných a Soukromníků by chtěla pomoci k lepší bezpečnosti v kraji. Jakým způsobem chcete uchránit kraj před ilegálními migranty?
 
S ilegální migrací a postojem kancléřky Merkelové nesouhlasím. Naštěstí migranti nemají zájem o Českou republiku. V případě určité repatriace do České republiky (v souvislosti s volným pohybem osob) se migranti stejně budou vracet do země, kterou si vysnili. Takže v tomto okamžiku mě nechává tato otázka do určité míry klidným. Pokud už sem však nějací imigranti přijdou, musejí dodržovat zásady naší kultury, a to nekompromisně.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obsadit Hlavní nádraží? Tohle už není sranda, za to může nést následky. Varování „pánovi v hnědé košili“ od známého advokáta

19:09 Obsadit Hlavní nádraží? Tohle už není sranda, za to může nést následky. Varování „pánovi v hnědé košili“ od známého advokáta

ROZHOVOR Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dobře ví, že kdyby dal pokyn k podání obžaloby, nese o…