Jiří Krampol: Kdejaké tele řídí ministerstvo. Hnus, co si Češi nechají líbit

18.12.2012 7:26 | Zprávy
autor: Radek Kraus

JINÝMA OČIMA Herec a moderátor Jiří Krampol odmítl kandidovat do Senátu, protože by se podle svých slov nemohl lidem podívat do očí. Veřejné dění však sleduje dál a je čím dál více zhnusen: Funkce prý dostávají nekompetentní lidé, například Karolína Peake. Jak by to dopadlo, kdybych se já přihlásil jako ředitel nemocnice? říká Krampol v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Jiří Krampol: Kdejaké tele řídí ministerstvo. Hnus, co si Češi nechají líbit
Foto: Miloš Schmiedberger
Popisek: Herec a moderátor Jiří Krampol se obává nejhoršího

Co si, pane Krampole, myslíte o současném stavu v naší zemi?

Je to opravdu děsivá, strašlivá doba. To je ten raný reálný kapitalismus, kdy se jen korytaří, krade, tuneluje a zcela bezostyšně. A kdy mnozí takzvaní politici rozkradli kdeco, nebo takzvaní „špičkoví manažeři“ - a ještě odešli se zlatým padákem na rozloučenou. To se vážně nevidí.

Co říkáte na obsazování důležitých postů čistě podle stranického klíče a politických dohod?

No to je vrchol. To se mi hnusí! Jak může ta ženská, jak se jmenuje, Peake, vůbec být šéfkou armády? Mně nikdy neublížila, neznám ji, ale jak může někdo takový vést armádu, rozhodovat o vojácích v misích, rozhodovat o zakázkách za miliardy a vést jeden z nejdůležitějších resortů? Jak mi řekl jeden můj kamarád z Ameriky, to si vážně u vás už děláte pr…l? To dopustíte, aby kdejaký tele vedlo resort, o kterém snad ví jen to, že je? Vážně jsme hlupáci a to je to, co mne mrzí. Nejsme hrdí na to, že jsme Češi a necháme si opravdu od politiků líbit cokoli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…