Jitka Chalánková promluvila o TOP 09, se kterou se rozešla

10.10.2018 13:24 | Zprávy

ROZHOVOR O pár hlasů postoupila do druhého senátního kola v Prostějově Jitka Chalánková. „Už jsem v politice zažila takové nervy, že jsem byla docela v klidu,“ okomentovala toto drama v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Bývalou místopředsedkyni TOP 09, která se se stranou názorově rozešla, podpořil před druhým kolem i Miroslav Kalousek, podporu má i od jiných. „Velice si vážím toho, že pan profesor Piťha přijel osobně do Prostějova na přednášku, která se setkala s velkým zájmem. Paní inženýrka Lipovská také, obě přednášky se vhodně doplňovaly. Jsou postavené na konzervativním zakotvení. Lidé tady u nás tomu rozumějí. Což mě velice těší,“ konstatovala.

Jitka Chalánková promluvila o TOP 09, se kterou se rozešla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalá místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková

Jak okomentujete první kolo senátní volby v obvodě Prostějov, kde jste postoupila do druhého kola o několik hlasů?

Jsem samozřejmě velice ráda, že jsem sice velice těsně, ale přesto postoupila do druhého kola. To mě velice potěšilo. I vzhledem ke kampani, kterou jsem měla především jako kontaktní. Kandiduji jako nezávislá, to je všeobecně známo. Musela jsem si nasbírat podpisy ke kandidatuře. Už tímto jsem se vydala mezi občany a pokračovala jsem i při vlastní kampani. Byla založena především na tom, že byla kontaktní. Navštívila jsem opravdu všechny vesnice, kde jsem oslovovala občany při jakékoliv příležitosti.

Asi to v sobotu večer byly pěkné nervy...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…