Jsem zvyklá, že havlisti vztekle kopou kolem sebe. Povídali jsme si s hlasitou Zemanovou fanynkou, která se předvedla u Jílkové

6. 2. 2015 16:47

ROZHOVOR Čtvrteční debatu v pořadu Michaely Jílkové na ČT Máte slovo na téma omezování pravomocí prezidenta republiky ovládla svým temperamentem Jelena Vičanová, sympatizantka prezidenta Miloš Zemana. ParlamentníListy.cz se signatářky petice na prezidentovu podporu zeptaly na dojmy z pořadu i názory na její oponenty.

Jsem zvyklá, že havlisti vztekle kopou kolem sebe. Povídali jsme si s hlasitou Zemanovou fanynkou, která se předvedla u Jílkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavné vystoupení Jeleny Vičanové v Máte slovo
reklama

Máte už nějaké ohlasy na své vystoupení v pořadu Máte slovo? Co vám známí a kamarádi říkali a jak na vás reagují lidé, co vám tak úplně nefandí?

Tak na mém facebookovém profilu jsou ohlasy zatím velmi pozitivní. Dostavám hezké zprávy od lidí z celé republiky, čehož si velmi vážím a tímto bych chtěla všem poděkovat za podporu. Dostala jsem i asi dvě nepříjemné zprávy, ale to se dalo čekat. Co se týká opozice, žádné překvapení se nekoná. Jen sprosté a místy perverzní nadávky, trapné poznámky o agentech a soudruzích. Ale nijak zvlášť mi to nevadí. Za prvé jsem na to zvyklá, už po tom videu z Klárova ohledně Pussy Riot havlisti vztekle kopali kolem sebe, a za druhé, kdyby mě chválili, znamenalo by to, že jsem zklamala ty, co mi drželi palce. Známí a rodina byli, pravda, trochu v šoku, ale tak nějak postupně si to vysvětlujeme a společně se tomu nakonec smějeme.

Reportáž o debatě ZDE

Hodnocení pořadu politologem Janem Kubáčkem ZDE

Jelena Vičanová se již stala terčem facebookové legrácky - Podívejte se ZDE
 

Jak na vás zapůsobila nálada ve studiu? Je něco, co vás zarazilo, zaujalo? Jaká tam byla atmosféra?

Co se týká nálady ve studiu, já jsem čekala větší bojeschopnost svých protivníků. Škoda. Pan Majzner byl sice o něco důraznější, ale některé jeho paranoidní výmysly byly zcela mimo téma.

Co se dělo po přímém přenosu? Bavili jste se ještě o něčem s paní Jílkovou, či s panem ministrem Dienstbierem? Byla tam nějaká hádka, dohra?

Teď možná některé zklamu, ale my už jsme dále nediskutovali a v klidu jsme se rozešli. S paní Jílkovou jsme si jen na rozloučenou podaly ruce ve studiu.

Jaký jste měla pocit z vystoupení ministra Jiřího Dienstbiera? Jak si podle vás počínal? Politolog Jan Kubáček pro ParlamentníListy.cz řekl, že Dienstbier podle něj očekával, že prezidentskou kandidaturu zužitkuje k politickému mandátu, ale nepodařilo se mu to.  Souhlasíte s tímto politologem?

Pan Dienstbier mi přišel zbytečně defenzivní. Možná měl za něho odvést "špinavou práci" pan Majzner. Každopádně já si myslím, že by mohl mít mnohem, řekněme, nebezpečnější motiv ke svým krokům i komentářům ohledně Miloše Zemana. A tím je jeho americké občanství. Skutečně je odvolání Miloše Zemana v zájmu České republiky, jak tvrdí červenokaretníci? Není to nakonec trochu jinak? Uražená ješitnost v tom asi trochu bude, ale nevěřím, že je to hlavní důvod.

Stejný politolog pak k vašemu jménu pro ParlamentníListy.cz zmínil, že jste si byla sama sobě největším nepřítelem tím, jak jste se nedokázala ve studiu ukáznit a nedokázala se ani držet vybraných témat. Co byste mu vzkázala?

Nevím, jak si pan Kubáček představuje rozhořčeného občana, ale já si ho představuji tak, jak sem ho včera předvedla. A rozhodně jsou nás statisíce, kteří už mají této šaškárny s honem na prezidenta tak akorát po krk. Na rozdíl od mnohých agresivních jedinců z řad červenokaretníků, já se jen rozčílila a ušetřila jsem si primitivní projevy jako je třeba házení vajíček nebo rajčat. A pan Dienstbier mě svým jednáním vůči prezidentovi velmi zklamal. Jak jsem již řekla v pořadu, jakékoliv omezovaní pravomoci prezidenta cítím jako ohrožení demokracie v ČR. Nehledě na to, že se naprosto nechová jako levicový politik, což mě mrzí. Pan Kubáček uvedl svůj názor, já se opravdu nehodlám více obhajovat a pochybuji, že kdybych si ten pořad měla zopakovat, že by to dopadlo jinak.

Můžete nám prozradit, čím se pracovně zabýváte? Nikde v médiích jsem totiž zmínku o vašem povolání nenašla, ačkoliv je o vás dostatečně známo, že za panem prezidentem Milošem Zemanem stojíte stoprocentně.

Nezlobte se, ale nějaké osobní údaje nechci poskytovat. 

Hájí podle vás Miloš Zeman práva obyčejných pracujících? Tedy těch lidí, co si rozhodně nevydělávají desetitisíce měsíčně?

Miloš Zeman je vlastenec a hají práva všech občanů. Spíš bych řekla, že pro sociálně slabší má více pochopení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Böhmová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průmyslník Špicar: Rok 2020 zvládli živnostníci dobře. Nezbývá, než doufat

16:21 Průmyslník Špicar: Rok 2020 zvládli živnostníci dobře. Nezbývá, než doufat

ROZHOVOR „Chci věřit, že je tím posledním,“ říká o právě skončeném lockdownu v rozhovoru pro Parlame…