Juncker z Marsu, úplně mimo realitu. Petr Mach prozrazuje, jak se v Bruselu nadbíhá tureckým vyděračům. Ale Maďaři už si prý chystají kladivo na hřebík do rakve EU

18.09.2016 8:47 | Zprávy

ROZHOVOR Předseda Evropské komise Juncker je odtržený od reality, žijící v iluzi, myslí si europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach. Na výrok jiného Lucemburčana, jejich ministra zahraničí, na adresu Maďarska uvedl: „Ještě chvíli budou takto přezíravě mluvit o zemích střední Evropy a Maďarsko bude další, kdo se na ně vykašle.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také říká, že celá Komise OSN je směšná organizace, a podivuje se, jak může vůbec ještě někdo chtít Turecko v EU.

Juncker z Marsu, úplně mimo realitu. Petr Mach prozrazuje, jak se v Bruselu nadbíhá tureckým vyděračům. Ale Maďaři už si prý chystají kladivo na hřebík do rakve EU
Foto: Daniela Černá
Popisek: europoslanec Petr Mach na besedě v Olomouci

Jak hodnotíte projev předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera o stavu Unie tento týden ve středu? Milan Vodička v MfD napsal, že je to, jako by přiletěl z Marsu... Vůbec v projevu nezmínil Brexit, vypustil migraci a džihádisty, pouze zmínil, že je Evropa v existenciální krizi. Ale proč, to nevysvětlil...

Juncker je typickým představitelem EU: Odtržený od reality, žijící v iluzi, že se věci musejí dělat pořád tak jako doteď. Není u něj patrná jakákoliv sebereflexe, žádný náznak toho, že by uznal, že Brexit je začátkem rozpadu EU, pokud se nic nezmění, žádný náznak toho, že dosavadní politika EU ve věci migrace byla tragicky chybná.

Juncker je Lucemburčan. Jiný vrcholný politik z této země, ministr zahraničí Jean Asselborn, zase tento týden uvedl, že je pro vyloučení Maďarska z EU kvůli jejímu postoji k uprchlíkům. Co na jeho slova říkáte?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

9:52 Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Nejprve představa, že českého vládce určuje říšský panovník, poté nabídka, ab…