Kalousek je gauner, Pospíšil lump. Okamurův poradce Novák nemá slitování

19.09.2013 14:12 | Zprávy

ROZHOVOR Stranický oligarchický systém, kde reálně vládne úzká elita. To je politická současnost v Česku. Velké strany na pravici jsou prolezlé neřády, kteří mluví o demokracii, což je výsměch. Tak a ještě drsněji se vyjadřuje Jaroslav Novák Večerníček, poradce senátora Tomia Okamury a dvojka na kandidátce Hnutí Úsvit přímé demokracie v Jihomoravském kraji.

Kalousek je gauner, Pospíšil lump. Okamurův poradce Novák nemá slitování
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Jaroslav Novák Večerníček kandiduje do senátu za obvod Svitavy

Strana TOP 09 se bojí diktatury Miloše Zemana. Na všech frontách hlásá, že parlamentní demokracie západoevropského typu se zachová, jen s ní v Poslanecké sněmovně. Co si o této proklamaci myslíte? 

Je hrozné, že politikům prochází lhaní. Jak jsem kritický ke lhaní některých médií, vadí mi, že lež prochází i veřejným činitelům. Za prvé, žádnou demokracii tu nemáme. Z politologického hlediska tu máme zcela standardní stranický oligarchický systém, kde reálně vládne úzká elita. Demokracie je systém, kde má kontrolu nad veškerou mocí lid, volič. To u nás neplatí ani v náznaku. Politické elity jsou občany nekontrolovatelné a jejich sliby, tedy programy, nevymahatelné. V současném rozložení sil, samozřejmě daném ústavou, žádná diktatura nikoho, ani prezidenta nehrozí. Veškeré zákony, které jsou mantinelem pro veškerou exekutivu, musí projít parlamentem. 

Demokracie v podání Kalouska znamená, že tím, kdo manipuluje mocí, je on. Jak víme z minulosti, manipuluje naprosto netransparentně a ke škodě nás všech. Kalousek a jeho kumpáni prošustrovali nebo přesněji řečeno ukradli veřejné peníze v řádu stovek miliard korun. To, že takový gauner chodí na svobodě a má drzost mluvit o demokracii, je výsměch demokracii. Ve skutečné demokracii by po první zakázce typu vražedné padáky od stranického kumpána, nejen letěl ze sněmovny a exekutivy, ale letěl by rovnou do basy. A na hodně dlouho.

Znám osobně spolumajitele té firmy a od něj vím, jak se tyhle kšefty pekly a kam peníze tekly, tedy k lidovcům na jižní Moravě. Zločinec  Miroslav Kalousek opravdu je tím posledním, kdo by si měl otevírat ústa. Omlouvám se za expresivní výrazy. Nicméně strašně toužím po žalobě. Moc rád bych, aby se Kalouskovo  letité rozkrádání veřejných peněz dostalo alespoň k nějakému soudu. To, že policie po léta nekonala, neznamená, že zločiny spáchány nebyly. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …