Kanonáda romského aktivisty Veselého: Zemanovy kydy o sociálních dávkách. Sobotka byl asi napaden virem Zika, když odvolal Dienstbiera. Romové jsou budoucnost Evropy

17.12.2016 16:06 | Zprávy

ROZHOVOR Romové jsou budoucnost Evropy, ať se to někomu líbí nebo ne. Tak rázně hovoří romský aktivista a sociolog Ivan Veselý. Pro ParlamentníListy.cz se rozpovídal i o odvolání Jiřího Dienstbiera z funkce ministra, který měl na starosti lidská práva a rovné příležitosti, mj. ve vztahu k Evropské unii a rasismu.

Kanonáda romského aktivisty Veselého: Zemanovy kydy o sociálních dávkách. Sobotka byl asi napaden virem Zika, když odvolal Dienstbiera. Romové jsou budoucnost Evropy
Foto: Repro Foto: ČT
Popisek: Romský aktivista Ivan Veselý v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové

Jsou Češi a jejich prezident rasisté?

Češi si poslední dekádu pěstují sociální distanc. Podle průzkumů veřejného mínění v průměru – plus minus autobus – kolem pětašedesáti procent. Takže v současné době prokazatelně můžeme mluvit o tom, že má česká společnost nakročeno k rasismu. O tom svědčí i politické aktivity extremistických hnutí a vyjádření řady politiků parlamentních stran zprava i zleva. Rasismus přetavený do sociálního fašismu začal startovat těsně po roce 2000 a nejvíce se veřejně projevoval za vlády premiéra Mirka Topolánka. Samozřejmě, že Romobijec a prznitel sekretářek Jiří Čunek byl v tomto období nejviditelnější. Bagatelizace fašistických a nacistických hnutí v Česku přinesla právě vzestup a popularizaci jednoduchých řešení různých problémů ve společnosti. Myslím si, že většina vzdělaných a křesťansky založených Čechů ve svých srdcích rasismem opovrhuje, ale dneska je plivnout na Cikána, Araba, Ukrajince prostě „in“.

Prezident Zeman alias Becherovka jde s proudem, protože chce být ještě zvolen. Osobně si myslím, že sociálním fašistou už je. Vzpomeňte na jeho kydy ohledně sociálních dávek. Klidně se ztotožní i s nacistickou rétorikou, pokud z toho něco bude mít. Zeman v červených trenkách je utilitarista a pragmatik.

Co jste si pomyslel, když se plně rozvinula kauza Klinika, kterou obsadila levicová mládež?

Vždycky jsem podporoval levicovou mládež. Jeden z mých nejlepších přátel na levici byl anarchista Jakub Polák. Zdravou a akční levicovou mládež považuji za hybnou sílu v pluralitní společnosti, která vyvažuje různé „Hitlerjugend“ na pravé straně politického spektra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jan Rychetský

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Za sbírku na ukrajinskou raketu vězení? Advokát Nielsen promluvil

16:00 Za sbírku na ukrajinskou raketu vězení? Advokát Nielsen promluvil

Advokát a zakladatel Zdravého fóra Tomáš Nielsen se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje k …