Kavárna se vnímá jako vrchol demokracie, přitom jde agresivně po každém, kdo s ní nesouhlasí. Polovina národa už je v kategorii náckové. Politik od Babiše chce dělení a nálepkám zatnout tipec

30.11.2016 20:53 | Zprávy

ROZHOVOR „Co vyčítám pražské kavárně, je, že sama sebe definuje jako vrchol demokracie. Posunuje se do role arbitra. Popisuje se jako skupina ryzích demokratů, která respektuje jinakost. Paradoxní je, že když někdo předvede jinakost v praxi tím, že má jiný názor, její zástupci velmi nevybíravě až agresivně po něm vyjedou,“ povšiml si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom a pražský zastupitel Patrik Nacher (ANO). Na protest proti umělému rozdělování společnosti sepsal Dalmatinskou výzvu.

Kavárna se vnímá jako vrchol demokracie, přitom jde agresivně po každém, kdo s ní nesouhlasí. Polovina národa už je v kategorii náckové. Politik od Babiše chce dělení a nálepkám zatnout tipec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Autor knihy Konec finančních negramotů v Čechách Patrik Nacher

„Černobílé vidění světa, povrchní přístup, zjednodušené konstrukce – to vše přiživované oběma stranami zvětšuje jen příkopy mezi lidmi a hysterii. To se projevuje osočováním, značkováním, někdy i urážením, stigmatizací, či dokonce ukončováním přátelství, čehož jsem byl několikrát svědkem,“ píšete v úvodu své Dalmatinské výzvy. Co v ní chcete říci?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…