Kdyby se Hitler prohlásil za Proroka, chránili by svobodou vyznání i nacismus. Neexistuje neradikální islám, jen nedbale naplňovaný. Další nálož od Kláry Samkové

29.05.2016 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR O jejím přirovnání islámu k nacismu, fašismu a komunismu i o tureckém velvyslanci promluvila pro ParlamentníListy.cz advokátka Klára Samková. Vysvětlila, v čem konkrétně vidí podobnost islámu s nacismem, fašismem a komunismem. „Především všem těmto ideologiím jde o formu vlády. Zcela nekompromisně prosazují svoji státní doktrínu,“ uvedla Klára Samková a prozradila, jaké reakce na její slova o islámu jí lidé posílají. Promluvila i o advokátní komoře a o České televizi.

Kdyby se Hitler prohlásil za Proroka, chránili by svobodou vyznání i nacismus. Neexistuje neradikální islám, jen nedbale naplňovaný. Další nálož od Kláry Samkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

Co budete dělat v sobotu o půlnoci?

Myslím, že už budu mít za sebou přejezd na Moravu. V neděli totiž jsem pozvaná jedním z pořadatelů do Vlčnova na jízdu králů. Těším se jak malý dítě na Vánoce.

Vaše přirovnání islámu k nacismu, fašismu a ke komunismu vyvolalo velké emoce. V čem konkrétně vidíte v těchto věcech podobnost, které bychom se měli bát?

Především všem těmto ideologiím jde o formu vlády. Zcela nekompromisně prosazují svoji státní doktrínu. Jestli se přitom zaštiťují vírou v Boha, je zcela nerozhodné. Podle těch, kteří tvrdí, že islám je „jen“ náboženství, by bývalo stačilo, aby se Hitler prohlásil za Proroka, a máme ho zde, zcela nekritizovatelného a chráněného v rámci svobody vyznání, doposud. Alespoň v interpretaci pana tureckého velvyslance.

A co právo šaría? Patří podle vašich zkušeností k islámu neodmyslitelně a máme se ho bát i u nás?

Islám nemůže nikam přijít bez šaríi. Šaría je nedílnou a neoddělitelnou součástí islámu a můžeme dokonce říci, že je jeho jádrem. Bát se ho nemáme, máme nekompromisně zamezit jeho působení a jakékoliv snaze o jeho ustavení se jako paralelního právního řádu. Bohužel odezva ze strany naší vlády i parlamentu je přesně opačná. Absolutní většina našich poslanců i senátorů, s celou vládou, se v podstatě vzdává české státní suverenity – tedy toho zbytku, co nám Evropská unie ještě nechala.

O uprchlické krizi se tak nějak v mnohých médiích mluví mnohem méně než před nedávnem. Čím to podle vás je?

To se musíte zeptat médií a jejich vlastníků. Ti určují, o čem se bude mluvit a o čem ne.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co mu zadají, to vykoná. Jenom kolem toho zahraje divadlo. Vyoral Fialu nešetřil

14:30 Co mu zadají, to vykoná. Jenom kolem toho zahraje divadlo. Vyoral Fialu nešetřil

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - Petr Fiala nakonec ucouvl od toho, že by schválil nějakou koncepc…