Když političtí šílenci rozhazují vypůjčené miliardy, nemůže to nikdy dopadnout dobře. Zkušený Václav Vlk má vzkaz i pro rozežranou mládež

12.06.2020 17:20 | Zprávy

HŮŘ UŽ BYLO? Znační část mladé generace dává najevo pocit, že přichází do zkaženého a zničehého světa, a vyčítá svými rodičům, kam to dopracovali. Václav Vlk, zkušený publicista, spisovatel, pamětník a signatář Charty 77, se pokusil uvést tyto dojmy mladé generace na pravou míru. Podivuje se i některým názorům na opatření současné vlády proti koronaviru. Andreje Babiše si nijak neidealizuje, ale ve srovnání se současnou opozicí i řadou politiků ve světě je pro nás stále výhrou.

Když političtí šílenci rozhazují vypůjčené miliardy, nemůže to nikdy dopadnout dobře. Zkušený Václav Vlk má vzkaz i pro rozežranou mládež
Foto: Archiv VV
Popisek: Publicista Václav Vlk st.

Zejména u mladé generace se šíří názor, že budoucnost je černá a „dobře už bylo“. Jsou podle vás důvody k takovému pesimismu? A pokud ano, jaké to jsou?

Již od dob starých Řeků se vždy část mládeže domnívá, že budoucnost je temně černá. Zvláště ta část mládeže, která je jinak dobře materiálně zajištěná (podle životní úrovně jejich doby) a v zásadě nemá žádné skutečné starosti. Pesimismus a chmury „rozervané duše“ a hlavně v „srdci krutý žal“, to bývá jednou z nejmilejších póz mladých lidí. I já a mí kamarádi, kdysi dle vlastního mínění samý to budoucí literární či politický génius, jsme to prožili v druhé půli sladkých šedesátých let. Až nás srpen 68 nakopal do zadku a my jsme zjistili, že „život je jinde“.

Duševní rozpoložení prezentoval za naši generaci například hudebník a zpěvák Petr Novák, když pěl šlágr se slovy:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…