Kolaborant? Já bojoval proti korupci. Hlavní organizátor Václaváku odpovídá Fialovi. I těm z ODS, co chtějí do demonstrantů střílet

07.09.2022 19:32 | Rozhovor
autor: AKS

Jako aktivista v Českých Budějovicích bojoval proti korupci. Dnes ho některá média označují za „předního kolaboranta s putinovským Ruskem“. Není členem žádné strany ani hnutí, ale chce svrhnout vládu Petra Fialy a změnit systém, v němž žijeme. Říká, že je představitelem nového druhu „apolitické politiky“, která se nedělá v parlamentních salónech, nýbrž na náměstích a v ulicích. Finanční problémy, které jsou mu vyčítány, přisuzuje zvůli systému. Ladislav Vrabel je hlavním organizátorem jedné z největších demonstrací v polistopadové historii, kterému se minulou sobotu podařilo na Václavské náměstí dostat přes 70 tisíc nespokojených občanů. Nebyla to zdaleka poslední akce, kterou plánuje.

Kolaborant? Já bojoval proti korupci. Hlavní organizátor Václaváku odpovídá Fialovi. I těm z ODS, co chtějí do demonstrantů střílet
Foto: internet
Popisek: Ladislav Vrabel

Policie tvrdí, že na vaši demonstraci 3. 9. dorazilo minimálně 70 tisíc lidí, některá domácí i světová média ovšem hlásí účast přesahující 100 tisíc, podle některých zdrojů dokonce až 150 tisíc. Splnila či předčila tato akce vaše očekávání?

V každém případě lidé byli tak namačkáni jeden na druhého, a to i v postranních uličkách, že podle jednoho demonstrujícího nebylo možné vytáhnout mobil z kapsy, aniž člověk „neosahával“ někoho jiného. Národ se spojuje a taková návštěvnost na demonstraci zde nebyla od roku 1989.

Shrnul byste prosím krátce v několika větách hlavní cíle a požadavky sobotní demonstrace?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…