Komárek k výbušnému rozhovoru o "mongoloidech z venkova": Máme větší provokatéry, než je tento Novotný. Mimochodem, kdo to je?

5. 8. 2016 15:25

ROZHOVOR „Klasická tištěná média se zmítají na smrtelné posteli. Nenašla zbraň na konkurenci internetu a sociálních sítí,“ říká v rozhovoru známý novinář a momentálně poslanec hnutí ANO Martin Komárek. „Kdo to je?“ kroutí pak hlavou poslanec nad slovy Pavla Novotného, bulvárního novináře, jenž před pár dny rozčeřil hladinu veřejného mínění, protože ParlamentnímListům.cz poskytl velmi otevřený rozhovor. V této souvislosti pak Komárek hovoří o provokatérech, kteří si chtějí nahnat na migrační krizi mediální body...

Komárek k výbušnému rozhovoru o "mongoloidech z venkova": Máme větší provokatéry, než je tento Novotný. Mimochodem, kdo to je?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek
reklama

V souvislosti s migrační vlnou a v poslední době i s nárůstem násilných činů sílí nespokojenost s politickými špičkami Evropské unie. To opravdu tak špatně pracují?

Evropská unie je spolek suverénních států. Válka v Sýrii je jeden z nejděsivějších konfliktů poslední doby a je pochopitelné, že milióny lidí chtějí do Evropy. To, že se podařilo vyjednat fungující dohodu s Tureckem, je podle mě úspěch evropských politických elit.

Objevují se v poslední době i takové názory, že terorismus je sice strašná věc a musíme proti němu bojovat a zachytávat „magory“ na hranicích, stejně tak ale je třeba přijímat uprchlíky. Co na to říkáte?

Evropa už uprchlíky přijímá a to s naprosto přehnanou velkorysostí. Musíme víc myslet na vlastní bezpečnost.

Dá se nazvat situace, která nyní panuje kolem imigrační krize, hysterií? Novinář Pavel Novotný v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že „čecháčkové“ jsou xenofobní a homofobní banda zaprděnců. Co se týče problému s migranty, pak má v tomto pravdu podle něj pouze tzv. pražská kavárna. Lze k tomu něco dodat? Co si o takových názorech myslíte?

Provokatérů, kteří si chtějí nahnat na migrační krizi mediální body, máme dost a mnohem slavnějších a důležitějších, než je tento Novotný. Mimochodem, kdo to je?

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části


Kromě toho, že jste poslancem, jste i novinář, proto by mne velmi zajímal váš názor na to, jak se v Česku vyvíjejí média. Co se týče stavu tištěných médií v ČR: Tabulky signalizují propad nákladu a mediální teoretici naříkají nad tím, jak si média parcelují oligarchové. Jak to vidíte vy – je to vskutku tak zlé?

Je to mnohem horší. Žádní oligarchové v Česku nežijí, jsme demokratická společnost. Pokud někdo závidí bohatým lidem a chce je urážet, tak ať to klidně dělá. To, že si bohatí lidé legálně kupují firmy, je naprosto normální. Klasická tištěná média se však zmítají na smrtelné posteli. Nenašla zbraň na konkurenci internetu a sociálních sítí. Dnes není nic staršího, než dnešní noviny. Ale ještě nezoufejme. Říkalo se, že klasická kina odumřou, když se objevilo video. A podívejme: kinaři začali stavět popcornové paláce, kam za nekřesťanské ceny chodíme.

Jak si na tom stojí podle vašeho soudu soukromé televize? Jak kvalitní zpravodajství a publicistiku nabízejí kupříkladu ve srovnání s Českou televizí? Chybí televizím nějaká inovativnost?

Soukromé televize jsou mlýnky na peníze, i když teď melou určitě pomaleji, než dřív. Zpravodajství tomuto účelu odpovídá. Pokud dodržují zákon, a to dodržují, je vše ok.

Nabízejí takzvaná alternativní média, zejména internet, podle vás kvalitní produkty, nebo to jsou leckdy jen nadšenecké projekty? Co tomuto mediálnímu prostoru chybí?

Internetu nechybí nic, řekl bych, že mu občas něco přebývá. Například pokémoni...

Existuje příkop mezi českým žurnalistou a českým mediálním konzumentem? Řečeno jinak – umí se český novinář vyrovnat s tím, že český čtenář, divák nemá příliš rád EU, nechce uprchlíky a odmítá i politickou korektnost?

Novináři píšou pro ty, kdo je čtou a ještě jim nedošlo, že už je skoro nikdo nečte... :-)

Kdo z českých žurnalistů podle vás vyniká? Je to Václav Moravec, Alexandr Mitrofanov, Jaroslav Plesl, Jan Pokorný, Josef Klíma, Sabina Slonková...? Kdo z nich stagnuje? Máme si vážit českých novinářských osobností?

Já bych řekl Jana Bendová, Petr Kamberský, Jan Macháček, Jindřich Šídlo, Istvan Léko, Daniel Stach, Lucie Výborná. Ovšem Honzu Pokorného uvádíte správně :-). Popravdě, od té doby, co jsem od novin odešel, je o velké osobnosti žurnalistiky velká nouze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Olga Böhmová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až někdo umře na covid těm mladým! Zdeněk Troška: Na vsi v pořádku. Lidi si pomáhají,  vše dodržují. Zvlčili jsme po roce 89

4:44 Až někdo umře na covid těm mladým! Zdeněk Troška: Na vsi v pořádku. Lidi si pomáhají, vše dodržují. Zvlčili jsme po roce 89

ROZHOVOR „Na vratech cedule ‚Koroně a jí podobným vstup zakázán!‘ Vesnice jako po vymření. U pojízdn…