Komunista Ransdorf promluvil o svých kauzách. Bez vytáček

16.08.2013 6:54 | Zprávy

ROZHOVOR Dluhy, kauza s padělanými obrazy, strkání s nizozemskými novináři a trestní oznámení od ředitelky Muzea dělnického hnutí. O tom hovoří otevřeně pro ParlamentníListy.cz europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf. Začíná se obávat, že by jej ve vlastní partaji mohli odstavit na druhou kolej.

Komunista Ransdorf promluvil o svých kauzách. Bez vytáček
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Proč se od vás vedení KSČM začalo odvracet?

Nemohu o tom spekulovat, žádnou oficiální správu nemám. V každém případě mi řada článků, které jsem poslal do listu Haló noviny, nevyšla. To je fakt, z něhož vycházím. Rozhodně nikdo nemá radost z toho, že jsem předmětem negativní kampaně médií. Jen se mohu dohadovat, proč v zemi, kde jsou lidé jako Roman Janoušek, Ivo Rittig, kde padla vláda a na povrch se dostává řada kauz spojených se špičkovými představiteli státu, zrovna některá média tak ráda propírají mě. Nic příjemného mě v této chvíli nenapadá. Osobně si myslím, že volební výsledek KSČM neohrožuji.

Vysvětlil jste to předsedovi strany Vojtěchu Filipovi?

Byl jsem na výkonném výboru, abych to vysvětlil. Mluvil jsem o kauze kolem onoho nizozemského novináře, také o záležitosti kolem Muzea dělnického hnutí a na svých webových stránkách jsem umístil dokumenty, které se toho týkají. Domnívám se, že počátkem všech těchto problémů byly mé dluhy, které vznikly částečně mou důvěřivostí k mým takzvaným přátelům. Na druhou stranu byly také způsobeny tím, že jsem se osobně podílel na financování volební kampaně do evropských voleb. Dluhy vznikly totiž z velké části i proto.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …