Konec slov matka a otec. Okamura to považuje za debilitu a zvrácenost

16.08.2014 14:04

ROZHOVOR Předseda hnutí Úsvit přímé demokracie, poslanec Parlamentu ČR a podnikatel v jedné osobě Tomio Okamura v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mimo jiné uvedl, že se mu nelíbí ostentativní průvod gayů a leseb Prahou. Dle jeho tvrzení s tím nesouhlasí ani mnoho homosexuálů. Rád by podpořil rodiny s dětmi, které jednou budou platit daně. Dále prozradil, že sám vyrůstal v dětském domově a nedovede si představit, že by ho jako bezbranné dítě adoptoval homosexuální pár.

Konec slov matka a otec. Okamura to považuje za debilitu a zvrácenost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Anketa

Podporujete adopce dětí homosexuálními páry?

18%
82%
hlasovalo: 3563 lidí

Od roku 2011 se v Praze uskutečňuje Prague Pride. Patří tento festival do našeho hlavního města?

Myslím, že sexualita je intimní záležitostí, a proto nepatří ostentativně na ulici, ale do ložnice. Nelíbí se mi z tohoto důvodu především ostentativní průvod gayů a leseb Prahou. Jelikož se pohybuji v médiích a tam pracuje mnoho homosexuálů, tak vím, že s tímto průvodem mnoho z nich také nesouhlasí, sami mi to říkali. Jinak považuji sexuální orientaci za soukromou věc každého občana. Když bude jakákoliv akce probíhat slušně, nebude svým nevhodným chováním obtěžovat nezúčastněné okolí a bude v mezích zákonů, tak ať si každý dělá, co uzná za vhodné. V západní Evropě podobné akce také probíhají.

Na svém facebookovém profilu jste uvedl, že byste se sám raději zúčastnil Pochodu pro rodinu. Proč?

Jestli někdo dnes potřebuje podporu, tak to jsou normální rodiny, nikoli homosexuálové. Pochodu pro rodinu bych se rád někdy zúčastnil, jelikož si myslím, že podpora rodin s dětmi je u nás nedostatečná. Překvapuje mne, že je tato akce pojatá jako protiakce vůči pochodu homosexuálů. Myslím, že podpora tradiční rodiny, kde jsou máma, táta, děti, babička, dědeček by měla být logickou samozřejmostí a prioritou pro každého, jelikož všichni, i homosexuálové, budou potřebovat ve stáří důchod. Ale děti, které na jejich důchody budou vydělávat, bohužel homosexuálové vzájemně nezplodí. Samozřejmě, že účast na pochodu nestačí.

Proto hnutí Úsvit ve sněmovně navrhovalo, aby se porodné vyplácelo nejen na druhé dítě, jak navrhuje vláda, ale i na každé další. Pod podmínkou doložené pracovní minulosti a čistého trestního rejstříku rodičů. Tím bychom zamezili čerpání dávek pro nepřizpůsobivé skupiny a podpořili bychom slušné, pracující rodiny. Také navrhujeme bezúročné novomanželské půjčky, abychom podpořili mladé rodiny s dětmi. Úroky by zaplatil stát, což by se státu i nám všem mnohonásobně vyplatilo. Děti pak totiž budou desítky let odvádět daně a přestaneme také vymírat. Řešit úbytek obyvatelstva imigrací cizinců není správná cesta. Bohužel jsme pro naše návrhy nesehnali ve sněmovně většinovou podporu ostatních stran.

Podpoříte tedy Pochod pro rodinu svou účastí?

V sobotu mám bohužel již dlouho předem fixovaný pracovní program, ale pokud by mi to vyšlo, tak velmi rád.

Říkáte, že homosexuálové nemohou plodit děti. Pokud to ale zákony dovolí, tak homosexuálně orientované ženy děti plodit mohou. Mohou totiž, stejně jako mnohé heterosexuální páry, využít možnosti umělého oplodnění. Souhlasíte s tím, že by této možnosti využívaly i homosexuální páry?

Když má lesbička dítě, tak je to fajn a problém v podstatě nevidím. Oplodnit gaye je ovšem složitější.

  • Na obhajobu gayů se vyjádřil například sexuolog Radim Uzel ZDE.

V Evropské unii se ozývají hlasy, že by mohlo být zakázané slovo matka a otec. S ohledem na plánované uzákonění sňatků osob stejného pohlaví se má v budoucnu používat pouze termín rodiče. Nebude tím diskriminována heterosexuální většina?

To je naprostá debilita a zvrácenost. Nikdo normální na takovou oslovinu nikdy nepřistoupí. To, že se vůbec o takových blbostech diskutuje, ukazuje, jak zvrácená je evropská filozofie politické korektnosti.

Myslíte si, že je vhodné, aby homosexuálové vychovávali děti z dětských domovů?

Ne. Děti mají mít mužský i ženský vzor. Vzhledem k tomu, že adopce trvají i několik let, je evidentní, že nejsou k adopci vhodné děti ani pro normální páry. Sám jsem část dětství vyrůstal v Dětském domově v Mašťově u Podbořan, takže na rozdíl od drtivé většiny „zasvěcených" vím, o čem mluvím. Skutečně si proto nedovedu představit, že by mě, bezbranné malé dítě, adoptoval homosexuální pár. To bych si opravdu připadal velmi špatně, a to ani nehovořím o hrozící šikaně od spolužáků, kteří by se takovému dítěti posmívali.

Jak je homosexualita vnímána v Japonsku?

Netuším, žil jsem tam krátce a o homosexuály jsem se nezajímal. Měl jsem jiné starosti. Přitahovaly mne vždy spíš holky.

Osm států USA omezuje hovořit v některých ohledech o homosexualitě. Ještě přísnější je to v Rusku. Potlačují tím tyto státy občanskou svobodu svých obyvatel?

Nevím, jak to je v Americe, ale pokud vím, tak v Rusku nic nepotlačují. Jen zakazují propagaci homosexuality před nezletilými. Tady nejde přece o potlačování práv, ale o ochranu dětí. Nikdo nikomu nebrání, aby byl gay. Není ale normální vnucovat homosexualitu druhým. V tomto ohledu jsou v USA daleko přísnější. Ostatně, ještě nedávno měli gayové zakázaný vstup do americké armády a apartheid tam na jihu fungoval ještě, tuším, v šedesátých letech. Kdyby to bylo v Rusku, tak by všichni křičeli, že je tam diktatura. Když jsou ale lidská práva omezována v USA, je to v pořádku. Proamerická a protiruská manipulace a propaganda je v některých případech extrémní.

V některých státech Afriky a Asie hrozí za homosexualitu roky žaláře a někde dokonce i trest smrti. V Evropě se nic podobného nemůže stát. Dovedete si vysvětlit, proč jsou z různých světadílů tak rozdílné pohledy na stejnou problematiku?

Dovedu, ale není to na pár řádků. Jsou tu kulturní a náboženské rozdíly. Samozřejmě, hlavně u muslimských fanatiků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Filip Ferbie

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Svoboda? Češi chtějí, aby se o ně někdo staral.“ Krejza z ODS i o tom, co slyší od Pirátů

10:35 „Svoboda? Češi chtějí, aby se o ně někdo staral.“ Krejza z ODS i o tom, co slyší od Pirátů

„Svoboda s sebou nese i velkou zodpovědnost. Otázka je, zda je po svobodě poptávka,“ uvažuje místost…