Korupce v Bruselu, neziskovky. Malé země jako ČR? Minimální vliv! Vrcholová euromanažerka odhaluje

26.03.2024 16:15 | Rozhovor

„V boji proti korupci z vnitřku Evropské komise jsem vyčerpala všechny možnosti. Dospěla jsem k názoru, že je na to třeba jít přes kontrolní orgán komise, tedy Evropský parlament,“ sdělila ParlamentnímListům.cz dlouholetá vrcholová manažerka ve strukturách Evropské unie a slovenská kandidátka v eurovolbách Eva Omerovič Beňová, která žije v Lucembursku. Na nižších pozicích v eurounijních strukturách se prý setkávala s konformitou a podřízeností, zato na těch vyšších s egoismem.

Korupce v Bruselu, neziskovky. Malé země jako ČR? Minimální vliv! Vrcholová euromanažerka odhaluje
Foto: Archiv EOB
Popisek: Dlouholetá vrcholová manažerka ve strukturách Evropské unie Eva Omerovič Beňová

U hranic Evropské unie zuří válka. Co si v tomto kontextu myslíte o snahách přijmout Ukrajinu do EU a NATO?

Rozšiřování NATO a umísťování bojové techniky ve východní Evropě mělo negativní dopad na vztahy s Ruskou federací, která dlouho upozorňovala, že může podniknout kroky na zajištění své bezpečnosti. Další rozšiřování NATO, obvzvlášť o země sousedící s Ruskem, nepodporuji. Mezi západními politiky a v médiích zavládla rusofobie, která vede k iracionálním krokům. Je důležité, aby se do Evropského parlamentu (EP) dostali kandidáti, kteří mají vyvážený vztah k Ukrajincům i Rusům, ani jedny neidealizují, ani nedémonizují.

Bez mírového řešení rusko-ukrajinského konfliktu není možné plánovat přijetí Ukrajiny do Evropské unie (EU). Ukrajina musí pro vstup splnit i platná kritéria, jako jsou stabilní instituce, demokracie, právní stát, lidská práva, respektování a ochrana menšin, fungující tržní hospodářství a schoponost účinně vykonávat soubor právních předpisů EU. O přijetí Ukrajiny do EU ale není možné uvažovat bez toho, že by se EU změnila na vojenské sdružení. Válka za našimi hranicemi už postrčila mnohé evropské země ke zvýšení výdajů na obranu. Nesouhlasím s dalším posilňováním zbrojního průmyslu, s vysíláním vojáků, ani s přechodem do režimu vojenské ekonomiky. Nechci, aby orgány EU sehrávaly větší úlohu v politice obranného průmyslu na úkor národních vlád a není třeba ani dalšího postu komisaře pro obranu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jan Rychetský

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Brusel nic jiného než korupce není. Proto se tam každý žene. Prodá za pár stříbrných svoje rodiče. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseRhino , 26.03.2024 16:50:17

|  10 |  0

Další články z rubriky

Mašín: Neházejte Rusy do jednoho pytle. Hanobení vojenských hrobů je ostuda. Denacifikace ale lepší než dekomunizace

4:44 Mašín: Neházejte Rusy do jednoho pytle. Hanobení vojenských hrobů je ostuda. Denacifikace ale lepší než dekomunizace

„Nelze házet všechny Rusy do jednoho pytle. O okupaci ČSSR Sověty lze pouze mluvit od 20. srpna 1968…