Kraviny, zkušenosti s Topolánkem, EU a Rusko. Činovník ODS z dob „Topola“ dost překvapivě promluvil

15.11.2017 4:43 | Zprávy

ROZHOVOR Mirek Topolánek je vždy ochoten říci cokoli a vzápětí udělat něco naprosto jiného. Tvrdí to Aleš Rádl, který byl poslancem za ODS v době, kdy byl nejnovější uchazeč o Pražský hrad předsedou vlády. Bývalý zákonodárce je také přesvědčen, že Evropská unie je už na cestě k neomarxismu, federalizaci, totalitní cenzuře a brutálnímu sociálnímu inženýrství. Součástí takového útvaru být nechce, a protože to nechce mnoho dalších lidí, považuje za férové zeptat se v referendu veřejnosti, kolik takových lidí je.

Kraviny, zkušenosti s Topolánkem, EU a Rusko. Činovník ODS z dob „Topola“ dost překvapivě promluvil
Foto: aradl.cz
Popisek: Exposlanec Aleš Rádl

Jen co se do boje o Pražský hrad přihlásil Mirek Topolánek, začaly podle mnohých vadnout naděje Jiřího Drahoše a Michala Horáčka, do té doby dvou nejvážnějších rivalů prezidenta Miloše Zemana. Má opravdu bývalý předseda vlády i ODS tu největší šanci utkat se ve druhém kole s nynější hlavou státu?

Jestli má naději na úspěch, nevím, ale život mě naučil, že se kdykoliv může stát cokoliv. Každopádně vítám, že se o funkci prezidenta teď už ucházejí alespoň dva kandidáti, kteří jsou skuteční a časem prověření politici kteří mají v politickém – veřejném prostoru něco odpracováno. Funkce prezidenta a obzvlášť ve chvíli, kdy je dokonce volen celou společností, je výlučně politickou funkcí, a nikoliv nějakou líbivou dekorací, která nemá mít žádné názory a má dát za pravdu všem, aby – jakože – sjednocovala. To jsou vždycky jen líbivé kecy těch, kteří se svým kandidátem neuspěli a snaží se takto jen zmírnit svou porážku

Co si o expremiérovi myslíte po lidské stránce a co od něj v kampani očekáváte?

Mirek Topolánek byl, myslím, vždy člověk, který byl schopen a ochoten říci prakticky kdykoli cokoli a pak udělat něco docela jiného. Pokud si vzpomínám, tak se například na billboardech prezentoval ukázkovou rodinou, aby se vzápětí rozvedl. Objížděl republiku s propagací volebního programu Modrá šance, aby ho po volbách zcela opustil. Odmítal Lisabonskou smlouvu, aby nakonec obcházel své patolízaly v poslaneckém klubu s žádostí, aby pro ni hlasovali.

Nevím, jestli to tak bylo jen proto, že mu jeho veřejné projevy psal někdo jiný a o jeho praktickém jednání rozhodoval zase někdo další, nebo jestli měl za to, že tohle je prostě ta velká „politika“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Hroník

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Josef Skála: Izrael se tlačí do pozice, která se mu vymstí. Role Zelenského

20:03 Josef Skála: Izrael se tlačí do pozice, která se mu vymstí. Role Zelenského

„Izrael, o jehož vznik se velmi zasloužil SSSR, se stal součástí širší hry, která byla namířena prot…