Křeček: To mají mít menšiny právo napadat lidi na ulici? Nevíte, jak lidé žijí!

30.09.2020 8:34

ROZHOVOR Mám se zastávat i těch menšin, které napadají lidi na ulici? Tuto otázku si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz položil ombudsman Stanislav Křeček v reakci na kritiku, která zazněla od jeho zástupkyně Moniky Šimůnkové.

Křeček: To mají mít menšiny právo napadat lidi na ulici? Nevíte, jak lidé žijí!
Foto: Repro ČT
Popisek: Nový ombudsman, Stanislav Křeček

Pane doktore, aktuálně čelíte kritice na sociálních sítích a části médií za komentář týkající se útoků na ženy ve Francii. Poukázal jste na to, že za tím nejspíš nestojí rodilí Francouzi. Jak to celé vnímáte? Čeho jste se podle těch kritiků měl “dopustit”?

Připadalo mně zvláštní, že by ze všech evropských národů právě Francouzům vadily krátké sukně u žen a dívek. Tak jsem se slušně zeptal o jaké Francouze se jedná. Nic více a nic méně.

V článku na webu Seznam Zprávy se do Vás pustila i vaše zástupkyně Šimůnková, prý vaše výroky byly za hranou a měl byste si své názory nechat pro sebe, protože takto “vrháte špatné světlo” na úřad ombudsmana. Co na to říkáte? 

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 30.9.2020)

73%
27%
hlasovalo: 25625 lidí

Mám s tím zkušenosti s předchozího působení s paní Šabatovou. Ta mě také pořád nabádala abych mlčel a dodnes nevynechá jedinou příležitost (například i při kampani do Senátu, která s tím vůbec nesouvisí), aby o mne řekla něco negativního. Monika Šimůnková se asi pokouší o totéž. Ale o to, jak si to občané přeberou, nemám žádný strach: dostal jsem desítky zpráv a mailů i na úřad, takže jsem v klidu.

Řada lidí se podivovala nad tím, že vás takto veřejně kritizuje vaše de facto podřízená. Jak to je?

Pozor. Tak to není. Monika Šimůnková není mojí podřízenou, jako já jsem nebyl podřízen Anně Šabatové. Jde o stejně volené a stejně odpovědné osobnosti. Má právo říkat své názory.  

Jenom se mi zdá zvláštní, že jsem v této konkrétní souvislosti nabádán, abych hájil práva menšin a tak to vypadá, jakoby si zástupkyně myslela, že nějaká menšina má právo napadat lidi na ulici. Já si to nemyslím…

Místopředsedkyně Zelených dokonce řekla, že sdílíte “národovecké bláboly”. Co byste jí a dalším kritikům, kteří vám nadávají, vzkázal?

Nic. Ať si říkají co chtějí. Neznají společnost, nevědí co si lidé myslí a čím občané žijí. Nejsou schopni věcně argumentovat a proto debata s nimi není možná.

V reakci na medializaci případu zmlácení 22 leté dívky za údajně “nevhodné oblečení” přišla média s tím, že v některých částech Francie jsou tyto útoky na denním pořádku. Na druhou stranu, články nezmiňují, zda šlo o Francouze, nebo přistěhovalce či jejich potomky. Jak se k tomu postavit?

Tímto způsobem cenzury plynoucí z představ o politické korektnosti bychom se za chvíli od některých novinářek mohli dočíst, že Francouzi nesmí jíst vepřové a modlí se v mešitách.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sprostá kampaň, opozici to bude mrzet. Šafr a Klusák rozumu moc nepobrali, říká Tomáš Vyoral

16:20 Sprostá kampaň, opozici to bude mrzet. Šafr a Klusák rozumu moc nepobrali, říká Tomáš Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Babiš mladší opozici uškodí, myslí si komentátor Tomáš Vyoral. „Jak…