Kubera: Vždyť ani tu blbou Kliniku nevyklidíme! Musíme proti muslimům držet. Říct jim, víte co, hoši...

20. 12. 2016 4:31

ROZHOVOR Neví, neumí a ještě se u toho fotí! Senátor Jaroslav Kubera (ODS) opět osolil unijní lídry nejen za „žádnou“ politiku v otázce migrační krize. Myšlenka kvót pro některé prý rozhodně není mrtvá: „Vyhrožují pořád. Schulz a Juncker, já mu říkám Junkers podle německého letadla, ten taky,“ varuje Kubera. „Zase budou jiné civilizace. A co? Je to smutné, ale takový je život a takových civilizací bylo,“ posteskl si. Zároveň ale senátor říká, že bychom měli do poslední chvíle držet to, co je naše, a v předvánočním čase nechtěl být válečným štváčem: „Možná všechno dobře dopadne, třeba Trumpík udělá něco pozitivního.“

Kubera: Vždyť ani tu blbou Kliniku nevyklidíme! Musíme proti muslimům držet. Říct jim, víte co, hoši...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Zhruba 350 tisíc migrantů už letos přišlo ze třetích zemí na území Evropské unie. Německému listu Ruhr-Nachrichten to řekl ředitel evropské pohraniční agentury Frontex Fabrice Leggeri. Díky dohodě s Tureckem a po uzavření takzvané balkánské stezky se počet migrantů na této trase snížil, ale naproti tomu počet migrantů připlouvajících do Evropy přes Středozemní moře z Libye a částečně také z Egypta se od té doby o dvacet procent zvýšil. Jak v tomto kontextu hodnotit politiku EU v uplynulých měsících? 

Žádná není. Evropa se věnuje dalším a dalším směrnicím. Přichází jich deset týdně a ani všechny neprojednáváme, protože výbor ani nepovažuje za nutné nám všechny dávat. EU neví, neumí. Musela by zásadním způsobem změnit korektnost. Ale je to čím dál horší. Žádné řešení nemá stejně jako OSN, Rubikon je překročený. V podstatě už se s tím nedá nic moc dělat. Povídačky jako že posílíme hranice? Když proti nám půjde dvě stě rodin s dětmi, kdo dá příkaz k palbě? Takového blba bych chtěl vidět, který si tohle dovolí.
Unie má obrovský právní deficit. Komise si pro sebe urvala tolik práv. Vždyť Evropský parlament je směšný, ve skutečnosti všechno rozhoduje komise.
Každý týden se sejdou a hodinu jim zabere jen to, aby se všichni vyfotili.

Ve čtvrtek Evropská komise oznámila, že chce proti migrační vlně z Afriky bojovat mimo jiné finanční pomocí vybraným severoafrickým státům. Uvolnit by na to měla až sto milionů eur. Na summitu EU zdůraznili také nutnost posílení kapacit libyjských hlídek na pobřeží Středozemního moře. Co si myslíte o tomto opatření?

Zkoušejí. Myslím, že Zaorálek mluvil také o tom, že se snaží dohodnout s africkými, relativně nekonfliktními zeměmi na tom, že za velké peníze nějaké uprchlíky přijmou. Ale podle mě jich nejsou schopní přijmout tolik.

Anketa

Bojíte se jít na vánoční trhy?

73%
27%
hlasovalo: 4792 lidí

Vy jste hned od začátku kritizoval rozhodování EU i myšlenku kvót. Premiér Sobotka opět na summitu kvóty odmítl, čili už jen samotný fakt, že je nutné odmítat, naznačuje, že tato věc není pasé. Myslíte si, že nakonec skutečně dojde k jejich prosazení, nebo ne?

Určitě to není pasé. EU má dokonalý recept, který používá vždycky, když je v úzkých, a to jsou dotace. Nepřijmeš počet, který jsme ti určili, zaplatíš, ale zaplatíš tolik, že tě to téměř zlikviduje. Běžně vydírají. Nepřijmete služební zákon, nedostaneš dotace.
Po podpisu Lisabonské smlouvy toho moc neuděláme.

Pan europoslanec Zdechovský se naopak domnívá, že myšlenka kvót mrtvá je, protože se prostě daří přerozdělit minimum lidí, takže systém prostě nefunguje…

Tohle je náš nejsilnější argument, kdyby ti vítači přijímali uprchlíky a my ne, tak by to byla oprávněná kritika, ale nepřijímá je nikdo. Skutečně, přerozdělování vůbec nefunguje.

I když přerozdělování se evidentně neujalo, tak si přesto myslíte, že EU nevzdá myšlenku kvót?

Nevzdá. Nic jiného jim nezbude. Já jsem pro Lisabonskou smlouvu nehlasoval přes obrovský tlak premiéra a dalších borců, protože já nemusím, musím jen umřít.   

Pravdou je, že v říjnu například zaznělo varování od italského premiéra Mattea Renziho na adresu odpůrců povinných kvót, který poznamenal, že by mohli přijít o evropské dotace. „Pozitivní aspekty členství v EU musejí být vyváženy povinnostmi, které z něj vyplývají,“ prohlásil…

Takhle vyhrožují pořád. Schulz a Juncker, já mu říkám Junkers podle německého letadla, ten taky. I v řadě dalších věcí. Vždyť to bylo neuvěřitelné, jak vyhrožovali Britům a teď zase Polákům. 

Zajímavý rozhovor poskytl ministr kultury Daniel Herman pro časopis Týden. V něm mimo jiné říká: „Nějakou dobu asi ještě můžeme zvyšovat hradby a kvalitu našich zbraní. Ale naše civilizace je za zenitem, ani jedna evropská země není nad hranicí přežitelnosti. Budeme-li pokračovat tímto způsobem, ti za branami je dříve nebo později prolomí. A vůbec se s námi nebudou bavit, jestli chceme nějakou symbiózu. Brutálně řečeno: vezmou si, co budou chtít.“ Říká, že máme pozvat do Evropy ty, kteří jsou, cituji „kompatibilní s našimi hodnotami“. Co vy na to?

Já rád říkám a i b, protože nejdřív musíme vědět, jak ty, které tu nechceme, vyeexpedovat. Není kam. U některých to jde, u většiny nejde. Včera ukazovali záběry, jak se povedlo odvést některé lidi zpět, ale to jsou jednotlivci oproti stovkám tisíc lidí, kteří tu jsou. Mírovými prostředky to zastavit nejde. Jedině na moři zastavit lodě, aby neodpluly, ale to zase odporuje právu. 

Nakolik se dá říct, že multikulturalismus je ztracená idea? Mám na mysli souvislosti s událostmi jako Brexit či volba Trumpa…

To bude ještě zajímavé. Kdyby OSN bylo k něčemu, uprchlíky rozdělí úplně krásně. Někteří by šli do Indie, do Číny, další do Jižní Ameriky, rozptýlí se a můžeme dělat multikulti. Ale na druhou stranu, abychom k nim byli spravedliví… Kdybych utíkal do Ameriky, taky půjdu tam, kde bude žít česká menšina. Je přirozená věc, že když se někdo stěhuje, půjde tam, kde jsou jiní ze stejné kultury. Nutně vzniknou ghetta, udělají si své právo a budou se tam bát jít policajti.
Ale nechoďme daleko, vždyť neumíme vyklidit ani jednu blbou Kliniku. To by mělo být vyřízené za hodinu a nikdo by tam nepáchnul. Chodíme kolem Kliniky jako kocour kolem horké kaše a hoši si tam ilegálně v klidu vegetují. 

V červenci 2015 jste vzbudil rozruch svým prohlášením na půdě senátu v souvislosti s problémy s migrací: „Takže si prostě budeme muset zvyknout na to, že tato civilizace končí.“ Pak jste se tématu dál věnoval i v řadě dalších rozhovorů i pro PL. Po čase, změnil jste nějak názor?

Já vždycky říkám, že to největší, co člověk má, je svoboda a pak pokora. A my pokoru nemáme. Evropa speciálně si myslí, že je pupek světa. To nejde přečíslit. Podívejte se na statistiky. Zase budou jiné civilizace. A co? Je to smutné, ale takový je život, ale takových civilizací bylo, řecká, egyptská a kde jsou? Neexistuje žádné právo, že naše civilizace musí vydržet. Neumíme to.
Nemám geniální recept. Vím, co máme my dělat do poslední chvíle, držet to své. Hosté tu jsou, tak prima, ale jak my, tak vy. U nás se nosí minisukně a všechno ostatní je zakázané. To je můj recept na ně. Držet do poslední chvíle to své, ale Evropa to nedělá. Svět je vykloubený. A že jsem válečný štváč? Před Vánocemi se o tom nehodí mluvit, ani psát… Možná všechno dobře dopadne, třeba Trumpík udělá něco pozitivního.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Šesták po vyznamenání od Zemana musel skončit v Akademii věd. Teď nám pověděl nepěkné věci o poměrech ve vědě i o Německu, které tak obdivujeme...

0:16 Profesor Šesták po vyznamenání od Zemana musel skončit v Akademii věd. Teď nám pověděl nepěkné věci o poměrech ve vědě i o Německu, které tak obdivujeme...

ROZHOVOR Často skloňovaný neomarxismus, jakési hledání přeměny reálných poměrů ve společnosti, je v …