Ladislav Větvička: Blíží se totalita. Berou nám zbraně, postavme se zlu. Jsme v průseru. Nejsme ovce, Horáčku, takhle vyhraje Miloš

20. 3. 2017 7:55

„Je naprosto jasné, že před námi je nová fáze totalitního systému. EU se nás pokouší odzbrojit. Dokážeme se tomu zlu postavit?“ glosuje pro ParlamentníListy.cz úspěšný bloger, spisovatel a cestovatel Ladiskav Větvička nejnovější vývoj týkající se směrnice EU na omezení držení zbraní. Z celého současného vývoje vyvozuje, že „starší generace už nemá sílu odolávat, jsou smíření se statusem quo, mladá generace vůbec nechápe, v jakém průseru se nacházíme.“ Rozhodující silou tedy dle něj budou lidé ve středním věku, kteří zažili normalizaci, ale neušpinili se v ní.

Ladislav Větvička: Blíží se totalita. Berou nám zbraně, postavme se zlu. Jsme v průseru. Nejsme ovce, Horáčku, takhle vyhraje Miloš
Foto: Facebook Ladislava Větvičky
Popisek: Ladislav Větvička
reklama

Miloš Zeman bude usilovat o znovuzvolení. Je to dobře? Jakou má šanci proti svým protikandidátům? Jak popsat část naroda, která ho podporuje, a jak tu, která ho nepodporuje? Rozděluje společnost Zeman, nebo jeho odpůrci? Kdo z peletonu kandidátů má vaši podporu? 

Já zastávám americkodemokratickou cestu. Do okamžiku zvolení udělám cokoliv, aby zvítězil můj kandidát. V okamžiku, kdy je zvoleno, pak slavím, anebo truchlím, ale respektuju toho, kdo zvítězil. Od toho okamžiku to je můj prezident. Ten okamžik, kdy se sejde americký Kongres a Senát na společném zasedání, všichni povstanou a potleskem vítají nového prezidenta (přestože ho nevolili) a respektují jeho volbu, to je neuvěřitelný okamžik. Tato kultura u nás pořád není. To je škoda. Sluníčkáři jsou schopni vyskakovat, ničit majetek a klidně i vraždit jen kvůli tomu, že nevyhrál jejich kandidát. Miloš Zeman není mým idolem. Má tisíc chyb. Má jiné politické zaměření, než mám já. Chová se jinak, než bych já chtěl, aby se choval prezident České republiky. Ale vyhrál a já respektuji fakt, že byl demokraticky zvolen. Mimochodem, nebudu to zapírat, ve druhém kole jsem ho volil také. Po osobním rozhovoru s Karlem Schwarzenbergem jsem nemohl jinak, z principu nemůžu podpořit sudetoněmecké nebo muslimské názory na středoevropské soužití. Miloš Zeman není mým ideálem, o tom na blogu píšu pravidelně, ale nikoho lepšího zatím nevidím… 

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Hlasování od 16.3.2017)

54%
46%
hlasovalo: 42477 lidí

Martin Fendrych napsal, že jakýkoliv slušný kandidát má šanci Zemana porazit, protože nejsme země nenávistníků. Michal Horáček řekl, že bude vystupovat proti všemu, co Miloš Zeman ztělesňuje, protože naše země má na víc… 

Martina Fendrycha si jako komentátora vážím, přestože je na úplně opačné straně barikády. Souhlasím, že jakýkoliv slušný kandidát má šanci Zemana porazit. Zemí nenávistníků rozhodně nejsme. Jsme zemí svéprávných, samostatně myslících lidí, kteří mají vlastní rozum a nedají se ovlivnit propagandou Fendrychů, Větvičků, Horáčků a spol. Lidé ve středním věku u nás mají unikátní příležitost porovnat svou vlastní totalitní zkušenost s tím, co se na nás z EuroSajuzu hrne. Starší generace už nemá sílu odolávat, jsou smíření se statusem quo, mladá generace vůbec nechápe, v jakém průseru se nacházíme. Jenže dnes ovlivňujeme situaci my – blbci, kteří vyrostli za normalizace, neušpinili jsme se jí a nechceme, abychom se zase museli na úřadech doprošovat o naše přirozená práva. Mám pocit, že to Fendrych s Horáčkem nevidí. Ale to je jejich chyba. My nejsme ovce… pokud to nepochopí, vyhraje to Miloš. 

Pořad Horké téma o Zemanově druhé kandidatuře s Tomášem Klvaňou a Štěpánem Kotrbou:

 

Čím dál více se přetřásá problém nízkých českých mezd, které rostou pomalu i ve srovnání se Slovenskem či Polskem. Zmiňuje se problém pracující chudoby a masy lidí, kteří jsou jen krok od stavu chudoby. Jak tento problém řešit? Je to něco, co podkopává u našich občanů víru v západní orientaci naší země? Mohou za to komunisté, nebo ti, co přišli po nich? Jsou Česi „novodobí otroci“ a Česko „německý protektorát“, jak z části společnosti zaznívá? 

O čem to mluvíte? Jaké nízké mzdy? Jako novinář, bloger, manažer, cestovatel, fotograf… jsem se setkal s nejrůznějšími lidmi. Znám lidi, kteří spí jako bezdomovci na Lenince, znám zaměstnance ostravských i pražských firem, znám majitele těchto firem. Znám lidi, kteří mají na účtu sto tisíc, milion, miliardu i sto miliard korun. Něco vám povím. Nikdo z nich mi nikdy neřekl – Ladik, mi už to stači, ja už nechci vic peněz. Chápete to? To je prostě podvod, který v nás vzbuzuje systém, který říká, že všecko je to jen o penězích! To oni nás manipulují a ukazují nám v médiích příběhy, že budeme šťastni v okamžiku, kdy budeme sedět u moře, s cigárem v hubě a panákem Araratu. My nejsme otroci, my nejsme méněcenní, my jsme jedni z nejlépe žijících lidí na této zeměkouli. To jen naše mediální scéna z nás dělá žebráky! 

Babiš, nejspíš vítěz příštích voleb. Byl by dobrým vládcem této země? ČSSD si potvrdila v čele Bohuslava Sobotku, TOP 09 stagnuje pod Kalouskem, komunisté také klesají. V ODS se objevil mladý Václav Klaus, u lidovců budou bojovat zastánci koalice se STAN s Jiřím Čunkem, který uvažuje kandidovat na předsedu. Okamura dle průzkumů má šanci na vstup do Sněmovny. Kdo ze jmenovaných má vaši důvěru, a kdo ne? A jakou vládní koalici si přejete? 

Já jsem už starý, ostravský cyp. Kdysi jsem věřil v nějaké ideje, vzletné myšlenky a podobné hlouposti. Dnes mám jednu luxusní výhodu, že se můžu orientovat ne podle krásných myšlenek, ale podle praktických výsledků, kterých daná politická strana dosáhla. 

Čeho dosáhla socanská koalice Babiš–Sobotka? Jen totalitní změny ve společnosti. Mi nevadí, že Babiš je neomezeným vůdcem svého klanu. To je v pořádku, konec konců ho financuje. Má na to nárok. Ale podívejme se na ovoce, které zrodily výhonky jeho ANO hnutí… Pelikán, Ťok, Jourová, Stropnický, Telička… to je snůška protinárodních, škodlivých osob. Dnes možná i ten Babiš se za ně stydí. A ti ostatní? Ty srandovní postavičky? Sobotka jako bezpohlavní Mirek Dušín? Už dnes prohrál socanům volby. Lidé dnes čekají vyhraněné osobnosti, a ne blábolící želvy. Buď osobností vlevo, nebo vpravo… buď kýmkoliv, ale mluv jako chlap. Sobotka je želé, které po čtyřiceti letech se pokusilo vyslovit sprosté slovo. A tím chce na Ostravsku imponovat? Na Ostravsku, které bývalo socanskou základnou? Z nas si kurva nikdo nebude robit srandu. Klidně budeme volit Čunka, bo ho zname jako chlopa, kery se nebal zodpovědnosti. Klidně budeme volit Okamuru, bo u něho přesně vime, na kere straně stojí. A klidně budeme volit zlou tvář ODS, mladého Klause, jenže tady nevěříme tomu, že by ho ta pražská úřednická klika nepřeválcovala. Že to u nás vyhraje Babiš, je asi jasné. Nedostane 30 %, jak se dnes všude píše. Dostane 22 %, víc ne. Lidem dojde, jaké škody napáchala ta jeho banda… a třeba se už do vlády nedostane. Ale to je zatím jen zbožné přání. Pitomci pořád obemílají jeho heslo, že zrovnoprávnil situaci mezi živnostníky… 

………………………… 

Jak zatím hodnotit prezidentství Donalda J. Trumpa? Podle mnohých se „uklidnil“, pokud jde třeba o vztah k Rusku, podle jiných je dobře, jak utočí proti migraci a o Rusku zatím mlčí – což lze považovat za známku, že nebude chtít být konfrontační. Co tedy Trump a Rusko? Může se Zeman těšit, že Trump převezme něco z jeho pozic? Mimochodem, jak hodnotit přísun vojsk NATO k ruským hranicím? 

Jak jsem mluvil o mém vztahu k Trumpovi v minulých rozhovorech, nemám na tom nic co měnit. Jak mi říkala maminka – „Nikdy nevěř chlapům s přehazovačkou…“ Já tomu chlapovi nevěřím ani slovo; a přesuny vojsk do střední Evropy jsou jen přípravou na válku. 

Udivila vás občanská a veřejná reakce na Evropským parlamentem schválenou směrnici o zbraních? Dle EP jde o ochranu občanů před terorismem, dle občanských aktivistů se nás EP chystá odzbrojit... 

Nic mě neudivilo. Lidé nejsou hloupí. Všechny totalitní mocnosti zakázaly zbraně občanům. Známe citáty Stalina, Hitlera, Lenina, Mao Ce tunga a dalších totalitních osobností. Je naprosto jasné, že před námi je nová fáze totalitního systému. EU se nás pokouší odzbrojit. Dokážeme se tomu zlu postavit? 

Komunisté tvrdí, že po listopadu bylo rozkradeno vše, co vybudovali, co jim na to říci? 

Ti kluci mají naprostou pravdu. Asi tak, jako když vám ukradnou tablet, vy ho po roce najdete, a zloděj po vás bude požadovat podíl za nainstalované aplikace, které tam mezitím dodal. 

Já jsem daleko od názoru, že bolševici nic neudělali. Udělali! Z ukradeného majetku se nějakou chvíli pokoušeli uplést z hovna bič. A nějakou dobu se jim to dařilo! Po patnácti letech, okolo roku 1965, už nebylo co krást. Pak přišel šok roku 1968. Pak přišla šeď normalizace a pseudopřevrat roku 1990. Ale komunisti sami o sobě nic nevybudovali. Komunistům nemohlo být nic ukradeno, tak jako zloději nemůže být ukradeno nic, co předtím sám ukradl. 

Jiná věc je to, že jsme sami předali do cizích rukou vlastnictví našeho rodinného stříbra – vodou počínaje a Becherovkou konče. A jsme zase u bývalého prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga. Opravdu si někdo myslí, že ostravský haviř, kereho ojebal Sobotka s Bakalou a Schwarzenberg s Becherovkou, bude volit TOP nebo ČSSD? 

V letošním roce budou komunisté slavit 100. výročí toho, čemu říkají Velká říjnová socialistická revoluce. Co přinesla světu vláda komunistických stran? Jak se s jejími dopady potýkáme u nás? Zaslouží si KSČM být zakazána? 

Sto let od bolševického převzetí moci nikdo slavit nebude. Nikdo nebude připomínat, že německý agent Lenin s plným vagonem peněz projel německým územím do Petrohradu, kde se postaral o zničení demokratického režimu. Nikdo nebude připomínat, že na konci „humanistických“ idejí bolševického režimu zůstaly desítky milionů mrtvých dětí, žen a mužů. Nikdo nevzpomene na to, že naše „malá“ země přišla o statisíce nejlepších lidí, kteří byli zavřeni, zavražděni, nebo odešli do ciziny… 

Co s tím chcete dělat? Zakázat strany debilů? To nemá smysl. Pokud většina národa smýšlí tak jako debilové, pak jim nemůžeme zakazovat hlasovat dle jejich vůle… 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jaroslav Polanský
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Diplomat Cyril Svoboda: Projev Joe Bidena? Hezká slova, ale téměř 80 milionům voličů Trumpa nenabídl nic

22:19 Diplomat Cyril Svoboda: Projev Joe Bidena? Hezká slova, ale téměř 80 milionům voličů Trumpa nenabídl nic

ROZHOVOR Odkaz bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa paradoxně záleží na jeho nástupci. Podl…