Lidl? To skončí řezáním hlav, míní známý hudebník

05.09.2017 12:30

„Umazáváním křížů to začíná a uřezáváním hlav to končí! Ať se na jednání Lidlu koukám z jakéhokoli úhlu, vychází mi z toho akt sprostého účelového jednání, které je plivnutím do tváře nejen Řekům, ale křesťanské kultuře obecně. I když v byznysu, ve kterém Lidl podniká, jde samozřejmě jen o peníze...,“ říká k letáku obchodního řetězce Lidl, který odmazal z fotky řeckého chrámu kříž, zpěvák, baskytarista, člen skupiny ByPass a legendárního Pražského výběru Vilém Čok. Pro ParlamentníListy.cz ale kromě toho sdělil i to, co si myslí o konání německé kancléřky: „Pokud Angela Merkelová obhájí svůj mandát, bude to pro mě důkaz neschopnosti německého národa postavit se vládní klice!“

Lidl? To skončí řezáním hlav, míní známý hudebník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do kostela, ilustrační foto.
reklama

Česko zasáhla vlna odporu k letáku obchodního řetězce Lidl, který v rámci politiky „žádné náboženské symboly“ odmazal z fotky řeckého kostela kříž. Má pravdu kardinál Dominik Duka, že umazáváním křížů to začíná a strháváním křížů končí? (Připomínám, že mešity Lidl uvedl bez umazávání čehokoliv.)

Dovolil bych si uvést věci na pravou víru. Pan kardinál to stejně myslel podobně, jen to nemůže říci tak, jak to mohu říci já. Umazáváním křížů to začíná a uřezáváním hlav to končí. Ať se na jednání Lidlu koukám z jakéhokoli úhlu, vychází mi z toho akt sprostého účelového jednání, které je plivnutím do tváře nejen Řekům, ale křesťanské kultuře obecně. I když v byznysu, ve kterém Lidl podniká, jde samozřejmě jen o peníze, je nepřijatelné, aby na základě kupní síly jiných národností či vyznání byly zneuctěny jiné národy a jejich vyznání... Bojkot Lidlu je jediná možnost, jak je donutit přemýšlet česky.

Anketa

Kdo by měl být německým kancléřem?

hlasovalo: 7647 lidí

Angela Merkelová obhajuje svůj mandát. Na cestě k tomu sdělila, že „islám patří k Německu a je součástí jeho úspěchu“. Zároveň potvrdila, že nelituje svého rozhodnutí z dob migrační krize. Jsou její slova pro vás skousnutelná?

Pokud Angela Merkelová obhájí svůj mandát, bude to pro mě důkaz neschopnosti německého národa postavit se vládní klice. Podle mne by Merkelová měla být obviněna z vlastizrady a genocidy Evropy, protože islám jako silové a agresivní náboženství do Evropy nepatří. Argumenty všech sluníčkářů a dobroserů o multikulturní společnosti jsou směšné, protože kdyby nebyl islám v 17. století před Vídní zastaven, buďme si jistí, že Evropa by v této podobě dnes už ani neexistovala.

Premiér Bohuslav Sobotka chce zajistit naše volné přičlenění k eurozóně, čímž prý dáme najevo, že stojíme o euro. Na druhou stranu ale dává najevo, že ČR nestojí o silnou muslimskou komunitu v Česku. „Když se podíváme, jaké problémy mají naši kolegové ve Francii, v Nizozemsku, ve Švédsku a v dalších zemích, není možné společnosti míchat takovým způsobem, jak to vidíme v některých zemích západní Evropy,“ řekl také premiér. Souhlasíte s ním?

Ano, protože multikulturní společnost rozdělená odlišnou kulturou, náboženstvím a dalšími mnohými principy fungovat nikdy nebude, a ani nemůže.

V souvislosti s nedávnými útoky v Barceloně se opět hodně hovořilo o bezpečnosti Evropy. Ovšem mnozí si všimli, že jak rychle podobné útoky přijdou, tak stejně rychle se na ně zapomene. Navíc prý byrokrati v EU v otázce bezpečnosti nic nedělají, jen nás, tedy ČR a další země Visegrádské čtyřky, šikanují kvůli kvótám. Jak to vidíte vy?

Říkal jsem to už před lety ve svém obsáhlejším interview pro ParlamentníListy.cz. Dle mého názoru se celý princip EU zcela překroutil. Vnucování regulí suverénním státům je zcestné, ať se jedná o uprchlické kvóty, nebo o cokoli jiného. EU si hraje na svrchovaného pána, který se nemusí zpovídat nikomu. Takže nemá sebereflexi a zákonitě se musí dříve či později rozpadnout. Lidé, kteří ji vedou, jsou z větší části psychopati.

Blíží se nejen volby do Poslanecké sněmovny, ale i prezidentské. Ve sněmovních volbách chtějí kandidovat například František Ringo Čech či dokumentaristka Olga Sommerová, o post prezidenta se bude ucházet hudebník, producent a předseda strany Rozumní Petr Hannig. Kdo z nich by českou politiku obohatil, a kdo ne?

Já to řeknu spíše obecně. Každý, kdo pomůže českému národu, je vítán! Problém je v tom, že jen málokdo dodrží, co před volbami slíbil...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Böhmová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a pirátky, tady někdo vůbec neví, co povídá. Ekonomka vyvrací jejich základní neznalosti měnové politiky

15:14 Piráti a pirátky, tady někdo vůbec neví, co povídá. Ekonomka vyvrací jejich základní neznalosti měnové politiky

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Evropská unie chce získat a zpracovat podněty od občanů ke svému středn…