Majerová: Covidová pravda. Nadnárodní kolosy si mastí kapsy, malý český živnostník krachuje

22.11.2020 17:44 | Zprávy

ROZHOVOR „Nemůžeme celý gastronomický sektor zavřít a v klidu sledovat, jak firmy končí jedna za druhou. To je ekonomický zločin. Totéž platí o malých obchodech. Nadnárodní giganti si v hypermarketech mastí kapsy, zatímco naši malí čeští provozovatelé krachují, protože musejí mít zavřeno. A logiku to nemá žádnou. To je další zločin,“ říká poslankyně a místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová-Zahradníková (původně zvolena za ODS). Podle ní hnutí ANO ruku v ruce s ČSSD likviduje veřejné finance, a přitom nedokázali dodržet ani slib, že o děti maminek – zdravotnic bude postaráno.

Majerová: Covidová pravda. Nadnárodní kolosy si mastí kapsy, malý český živnostník krachuje
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Poslankyně a místopředsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková

Jste původním povoláním učitelka. Právě žáci a studenti jsou v koronavirové epidemii často probíraným tématem. Brzy by se měli vrátit do školy. Vítáte to?

Ano a s velkou radostí. Děti patří do škol. Potřebují být nejen v rámci socializace ve svém kolektivu. I výuka samotná má úplně jinou dynamiku a motivace v rámci třídy a okolí je naprosto odlišná. Vidím to i u svého čtrnáctiletého syna. A ačkoli gymnázium, na které chodí – Církevní gymnázium Německého řádu v Olomouci – naprosto skvěle a poctivě už od jara zvládá každodenně výuku distanční, nedá se to absolutně srovnat. Chybí tam, a nejen pro ty děti samotné, i pro učitele, ta vzájemná interakce živého prostředí. Distanční výuka školu nikdy nenahradí.

Jak hodnotíte postup vlády, co se školství týká? Tedy uzavření škol, distanční výuka a tak dále…

Uzavření škol považuji za naprostý omyl a zločin na dětech. Představa některých, že distanční výuka může dlouhodobě nahradit normální vyučování, je naprosto scestná. Navíc nejde pouze o děti, je to i zásah do chodu rodin a do pracovních povinností rodičů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …