Marek Benda nevěří, že Klaus dokáže dát něco dohromady. Topka v klidu zanikne a ODS ovládne celou pravici

12.04.2019 9:10 | Zprávy

ROZHOVOR Občanští demokraté znovu nabývají ztracené sebevědomí. Poslanec Marek Benda říká, že ODS už bude sestavovat příští vládu. Je přesvědčen, že ODS bude na pravé straně politického spektra nejen hlavní, ale jedinou politickou stranou, protože nevěří, že by ODS konkurovala plánovaná strana Václava Klause mladšího, a pro TOP 09 budou podle něj evropské volby posledním nadechnutím. „O integraci ODS a TOP09 nebo o něčem podobném pokládám za naprosto zbytečné hovořit. Necháme TOP 09 v klidu zaniknout,“ prohlásil poslanec ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Marek Benda nevěří, že Klaus dokáže dát něco dohromady. Topka v klidu zanikne a ODS ovládne celou pravici
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda

Občanské demokratické straně se zatím nepovedlo vyměnit Václava Klause mladšího v čele sněmovního školského výboru. Jaký bude podle vás další průběh? Budete jednat, aby dohody o rozdělení vedení výborů v Poslanecké sněmovně byly dodrženy?

To teď opravdu nevím, o tom se asi budeme rozhodovat na poslaneckém klubu. Dá se konstatovat jedině to, že přestože všichni potvrdili, že dohody platí, tak se je někteří, zejména hnutí ANO, zcela zjevně a viditelně rozhodli podtrhnout a přihlásit se k tomu, že podrží Václava Klause mladšího na pozici předsedy výboru, aby udělali naschvál ODS. Co k tomu říci? Stalo se, je to prostě nějaký signál od této vládní koalice, že je rozhodnuta dělat naschvály.

Mluvilo se o tom, že je to ze strany ANO nějaká pomsta za to, že v minulém volebním období jste naopak vy nepodpořili odvolání jedné jejich bývalé členky z rozpočtového výboru. Je to tak?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …