Mluvili jsme s britskou poslankyní a přítelkyní Okamury, kterou fyzicky napadli jeho odpůrci. Popsala celý incident i řadu dalších šokujících skutečností

18.12.2017 12:12

ROZHOVOR Britská nezávislá europoslankyně Janice Atkinsonová z frakce Evropa národů a svobody popsala, jak byla napadena levicovými aktivisty cestou na konferenci v pražském Top hotelu. Popsala též, že britská premiérka Mayová brzdí brexit a že premíérka chce, aby Británie byla co nejvíce spoutána institucemi EU. Atkinsonová též hovořila o islamizaci Velké Británie a o konci svobody slova a demokracie v západní Evropě.

Mluvili jsme s britskou poslankyní a přítelkyní Okamury, kterou fyzicky napadli jeho odpůrci. Popsala celý incident i řadu dalších šokujících skutečností
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Za Evropu suverénních národů

Když jste přicházela do Top hotelu na konferenci, držela jste si rameno a řekla jste, že vás napadli. Takže co se vlastně stalo?

Byli jsme v buse a kolem 20 členů Antify, té fašistické špíny, blokovalo silnici, leželi na ní, nenechali náš minibus projet. Takže po dvaceti minutách, co jsme čekali, jsem se rozzlobila a řekla jsem si: ‚Ok, půjdu ven z autobusu. Nikdo mi v tom nezabrání. Můj otec bojoval za druhé světové války na ruských konvojích. Nebojím se.‘ Chtěli jsme tedy projít k hotelu. Policisté nám nezajistili průchod. Tak jsme chtěli projít mezi těmi fašisty a napadli nás. Strkali do nás, řvali na nás. Snažili jsme se je obejít po trávě. Ale nechtěli nám to dovolit. Byli mezi nimi muži i ženy. Byli zahaleni šátky, čili nebylo možné vidět jejich obličeje. Udeřili mě do ramene. Takže jsme se vrátili do busu. To jsou lidé, kteří bydlí ve squattech, jsou nezaměstnaní. Bylo by dobře, kdyby se šli umýt a našli si práci. Přála bych vaší zemi, aby se Tomio Okamura stal premiérem a abyste takovou špínu z takovéto malé agresivní menšiny nenechali vše dobré, co ve vaší zemi máte, poskvrnit. Policie nás potom vyvedla směrem k Top hotelu.

Anketa

Ohodnoťte jako ve škole složení vlády Andreje Babiše

73%
3%
2%
4%
18%
hlasovalo: 7606 lidí

Informovala jste policii o tom incidentu?

Ne, to nemělo cenu. Oni stejně byli maskovaní.  

Víme, co Antifa dělala politikům AfD v Německu, že jim zapalovali auta. Máte nějaké podobné skupiny ve Spojeném království?

Menší. Jsou tam nějaké organizace ovládané levicí, které se maskují jako charity. Zažila jsem jeden či dva protesty proti mně osobně, ale nebylo to nic takového…

Takže nenásilné protesty…

Ne, většina útoků pocházela z twitteru (smích). Ale vím, že Nigel Farage musí mít ochranku. A když jsem byla členkou strany UKIP, probíhala proti nám řada protestů. Levice vidí, že jsme ohrožením pro status quo, který mají. Získáváme hlasy od příznivců levice i pravice. Na levici je také mnoho patriotů. A toto není záležitost levice nebo pravice. Můj otec bojoval za druhé světové války proti nacistům a je ostuda, pokud nás nazývají krajní pravicí. Já se hlásím k pravici, jsem konzervativec.

Co říkáte vývoji okolo brexitu a jak vede jednání premiérka Mayová?

Ona je zastáncem setrvání v Evropské unii. Nikdy nechtěla, abychom z EU odešli. Ona nechce, abchom opustili Evropskou unii…

… myslíte si tedy, že podporuje zdržovací taktiku?

Ano, jistě. Přesně to si myslím. Museli by stanovit datum odchodu, ale neexistuje žádné datum, ke kterému by se měla jednání uzavřít a ke kterému by se mělo vystoupit z EU. V Lisabonské smlouvě je, že můžete vyjednávat dva roky. Ale zdá se, že se snaží tu lhůtu o dva roky ještě překročit do roku 2020, 2021 či ještě déle. To je něco naprosto neakceptovatelného.

Zatím nemůžeme vyjednat obchodní dohodu s USA. Byla jsem v USA a hovořila s ministrem obchodu Wilburem Rossem a ten mi řekl, abychom nespolkli jedovatou pilulku, kterou nám chce podat Brusel, a že USA mají zájem s námi udržovat speciální obchodní vztahy. Pokud budeme mít podporu USA a dobré vztahy s nimi, nemusíme se starat o to, co říkají v Bruselu.

Ale nakonec dle Lisabonské smlouvy po dvou letech musí nastat odchod…

Ano, ale nemůžeme zůstat v jednotném trhu a v celní unii a nemůže důvěřovat Evropskému soudnímu dvoru a nechat mu pravomoce, aby rozhodoval u nás. Stačí obchodovat na základě pravidel Světové obchodní organizace. Pokud k tomu nedojde, nastane obrovský odpor vůči labouristům a Konzervativní straně. Doufám, že by to nebyl násilný odpor.  

Jaká situace je nyní ve Spojeném království, pokud jde o imigraci, islamizaci. Jaký vývoj lze očekávat?

Jedním z hlavních důvodů, proč Britové hlasovali pro brexit, bylo, že chtěli převzít zpět kontrolu nad svými hranicemi. Ale pokud Theresa May dosáhne toho, že zůstaneme členy celní unie a jednotného evropského trhu, tak nemůžeme kontrolovat, kdo bude přicházet do naší země. Stále máme 50 tisíc lidí, kteří stále přicházejí z Rumunska a z Bulharska. Máme stále vysokou míru nezaměstnanosti. Stále máme zhruba milion nezaměstnaných lidí. A když k nám přichází tito lidé, kteří pracují za méně než minimální mzdu a kteří pracují v černé ekonomice, tlačí to na snižování mezd Britů. Ve Spojeném království jsme nezaznamenali reálný růst mezd za posledních deset let.   

Pokud jde o islamizaci, tak je mi líto, že mé vlastní město je již téměř ztraceno. Právo šaría tam běžně funguje – na severu Anglie, v Leedsu, v částech Manchasteru, východní Londýn je totálně ztracen, a jde o mnohá další místa. To nesmíme dovolit. Musíme imigranty asimilovat a integrovat. Znám ženu, která přišla do mé země před 50 lety z Pákistánu. Tehdy se musela naučit anglicky, protože její děti musely chodit do školy, ona musela chodit nakupovat a domluvit se. Nyní o 50 let později tato žena zapomněla anglický jazyk, protože ho nemusí používat. Protože imigranti se stýkají většinou jen mezi sebou.

Toto musí přestat. Nemůžeme mít multikulturní zemi, v níž lidé žijí v paralelních oddělených společnostech, v nichž vládne právo šaría. Toto se ale děje v našich ulicích. Kdybychom neměli multikulturní společnost, neměli bychom útoky na mladé dívky. Většina pedofilní pákistánské sítě nebyla odhalena. Někteří z nich mají dvojí občanství. Měli by být prostě vykopnuti z mé země. Stejně tak bychom měli vykopnout džihádisty, kteří se vrací z bojů v Iráku či v Sýrii. Takoví lidé nemají mít místo v britské společnosti.

Myslíte si, že západní Evropa ještě může být zachráněna? Geert Wilders varoval, že může být pozdě. Do roku 2050 má být v západní Evropě více než 20 procent muslimů…

Jsme na křižovatce. Ocitli jsme se na krizovém bodě. Východní Evropa nás může zachránit. Merkelová teď vzala 1,2 milionu imigrantů. A to je důvod, proč má problém sestavit koaliční vládu. Musíme zastavit veškerou islámskou imigraci, přesně tak, jak to učinil prezident Trump. Poté musíme asimilovat muslimy, kteří tu již jsou. Musíme se tvrdě vypořádat s bojovníky Islámského státu, kteří se vracejí do Evropy. „Díky“ Schengenu, otevřeným hranicím, masové imigraci a migrační krizi tu máme pravděpodobně 50 tisíc džihádistů v Evropě, kteří se dostali dovnitř – to není můj odhad, ale to jsou aktuální čísla Evropské komise. To je děsivé.

Můžeme nechat dveře otevřené těm lidem, které potřebujeme. V mé zemi potřebujeme jaderné fyziky a špičkové matematiky. Ti mohou přijít z Číny, Indie či zemí Commonwealthu. Takže nejsem proti imigraci jako takové. Ale těm, kteří ohrožují naší identitu a nedělají nic pro prosperitu naší země, vzkazuji: „Běžte zpátky domů  vezměte si s sebou své pasy i své rodiny. Nechceme vás v naší zemi.“

Poslední otázka. Takzvaná západní demokracie je nám v České republice předkládána jako vzor, ale my víme, že Marine Le Penová je ve Francii perzekvovaná za to, že publikovala fotografie krutosti Islámského státu. Známe případ německého novináře, který publikoval fotografii Adolfa Hitlera a jeruzalémského velkého muftího al-Hussejního, kteří spolupracovali. A tento novinář byl odsouzen soudem. Existuje ještě v západní Evropě svoboda slova a demokracie?

Ne. Ne, zavraždili ji. Zavraždili ji v Evropském parlamentu. Když hovoříme pravdu, tak se nás snaží potrestat. Já jsem ještě nebyla sankcionována, a nestarám se o to, jestli budu. Ale mají i jiné metody. Snaží se nás zničit ekonomicky a jdou po penězích, které dostáváme od daňových poplatníků za hlasy ve volbách. UKIP a Nigel Farage je perzekvován ve Velké Británii. Jdou po Marine. Víme, kam to vede. Ale lidé revoltují. Mají rádi demokracii a souhlasí s tím, co my říkáme. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Schneider vyjasňuje fámy o „Rusech na hranicích“: Američané zmatkují. A zmatený výklad od Bidena to dorazil

8:37 Jan Schneider vyjasňuje fámy o „Rusech na hranicích“: Američané zmatkují. A zmatený výklad od Bidena to dorazil

Joe Biden by byl se svými výstupy k Ukrajině k smíchu, kdyby přitom neharašil zbraněmi, obává se bez…