Myslíte si, že Česká republika nebude cílovou zemí pro uprchlíky? Přečtěte si, co říká bývalý muslim

28.06.2015 13:00 | Zprávy
autor: Václav Fiala

JINÝMA OČIMA Směřují běženci a uprchlíci do Evropy záměrně? Tedy nejen na základě nějakých televizních seriálů s vidinou lepších zítřků, ale na „pozvání a lákání“ svých komunit či příbuzných? Je lepší vzdělaný islamista, nebo Afričan bez jakýchkoliv návyků z naprosto odlišného prostředí? Kolik je v naší republice již muslimských Turků a proč svým chudším bratrům nepomáhají arabští šejchové? Na tyto otázky odpovídá pro ParlamentníListy.cz Lukáš Lhoťan, který jako mladý člověk konvertoval na muslima a pak se vrátil zpět ke křesťanské víře.

Myslíte si, že Česká republika nebude cílovou zemí pro uprchlíky? Přečtěte si, co říká bývalý muslim
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lukáš Lhoťan na besedě o islámu v obci Dolní Loučka.

První otázka se nemůže netýkat uprchlíků, kteří se hrnou na Evropu jednak z Afriky, jednak z Blízkého východu. Kde vidíte větší nebezpečí jak z hlediska klasických ekonomických uprchlíků, tak islamistů?

To je komplikovaná otázka, protože třeba islamisté mohou být radikálnější, mohou dělat větší problémy, ale na druhou stranu se s nimi dá nějak pracovat, protože uznávají autoritu v rámci své skupiny, a pokud se domluvíte s jejich představiteli, dají se dostat nějak pod kontrolu. Problém je ten, že uprchlíci, kteří přicházejí z Afriky, co nejsou muslimové, žádné autority nemají, nejsou nijak organizováni, takže je problém je zvládnout, pokud třeba dojde z jejich strany k nějakému násilí.

Myslíte si, že tedy problematičtější je oblast Sahelu, středí Afrika?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu

Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…