Myslíte si, že Česká republika nebude cílovou zemí pro uprchlíky? Přečtěte si, co říká bývalý muslim

28.06.2015 13:00 | Zprávy
autor: Václav Fiala

JINÝMA OČIMA Směřují běženci a uprchlíci do Evropy záměrně? Tedy nejen na základě nějakých televizních seriálů s vidinou lepších zítřků, ale na „pozvání a lákání“ svých komunit či příbuzných? Je lepší vzdělaný islamista, nebo Afričan bez jakýchkoliv návyků z naprosto odlišného prostředí? Kolik je v naší republice již muslimských Turků a proč svým chudším bratrům nepomáhají arabští šejchové? Na tyto otázky odpovídá pro ParlamentníListy.cz Lukáš Lhoťan, který jako mladý člověk konvertoval na muslima a pak se vrátil zpět ke křesťanské víře.

Myslíte si, že Česká republika nebude cílovou zemí pro uprchlíky? Přečtěte si, co říká bývalý muslim
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lukáš Lhoťan na besedě o islámu v obci Dolní Loučka.

První otázka se nemůže netýkat uprchlíků, kteří se hrnou na Evropu jednak z Afriky, jednak z Blízkého východu. Kde vidíte větší nebezpečí jak z hlediska klasických ekonomických uprchlíků, tak islamistů?

To je komplikovaná otázka, protože třeba islamisté mohou být radikálnější, mohou dělat větší problémy, ale na druhou stranu se s nimi dá nějak pracovat, protože uznávají autoritu v rámci své skupiny, a pokud se domluvíte s jejich představiteli, dají se dostat nějak pod kontrolu. Problém je ten, že uprchlíci, kteří přicházejí z Afriky, co nejsou muslimové, žádné autority nemají, nejsou nijak organizováni, takže je problém je zvládnout, pokud třeba dojde z jejich strany k nějakému násilí.

Myslíte si, že tedy problematičtější je oblast Sahelu, středí Afrika?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…