Na Sobotku už se prý brousí zbraně. Babiš se podle expertů spojí s opozicí v ČSSD a začnou se dít věci

06.04.2014 15:29 | Zprávy

POLITOLOGOVÉ Novinové titulky ovládlo nové „spojenectví“ Andreje Babiše s Michalem Haškem. Že by nakonec oba spolu mohli načnout jakousi válku proti premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, se podle politologů vyloučit nedá. „Nemusí jít nutně o válku proti Sobotkovi. Nesmíme ale zapomínat na obvinění Sobotky kolem prodeje OKD. A pokud tady tlak nejenom od Babiše přiostří, tak je Sobotkův pád nasnadě,“ varuje politolog Josef Mlejnek. A co řekli další politologové?

Na Sobotku už se prý brousí zbraně. Babiš se podle expertů spojí s opozicí v ČSSD a začnou se dít věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš s Michalem Haškem

Média za poslední dny odhalují novou politickou přetahovanou mezi lídry hnutí ANO a ČSSD. A nahrávají tomu jakési zvláštní sympatie mezi Michalem Haškem a Andrejem Babišem. O co jde?

V pátek se uskutečnilo jednání rady Asociace krajů České republiky, kde se sešli hejtmané s ministrem financí a vicepremiérem Andrejem Babišem. Ze setkání ovšem vyplynulo, že zvláště předseda asociace krajů Michal Hašek si náramně porozuměl právě s Babišem.

Oba dva si totiž vyšli vstříc nejen v názoru na rozpočtové určení daní, kdy Babiš kývl na fakt, že kraje potřebují nutně peníze, a tak se prý v rámci resortu na to u Babiše „podívají“, ale oba dva si také plácli na to, že budou hrát společnou hru o obří investici americké společnosti Amazon. Ta se zabývá internetovým obchodem a chtěla v Brně vybudovat distribuční sklad, ovšem ve středu společnost ze svých plánů ustoupila.

„Způsob, jakým brněnské zastupitelstvo tahalo investora za nos, je hodně špatný signál, který jsme vyslali,“ uvedl ke stáhnutí Amazonu v pátek Babiš a Hašek tomu mohutně přikyvoval slovy, že rozhodnutí města (Brna) považuje za „hrubou chybu“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…