Nářez od F. R. Čecha: Trenýrkáři, červenokartáři, sluníčkáři. Oni nám měli nařezat prdel ve volbách, a ne potom chodit a protestovat. Absurdní!

27. 12. 2018 4:45

CO NÁM DAL ROK 2018 „Národ rozdělují trenýrkáři, červenokartáři a sluníčkáři,“ říká známý hudebník, malíř a dnes už bývalý politik František Ringo Čech. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil nejdůležitější události na české politické scéně v roce 2018, promluvil o médiích a pochválil prezidenta Zemana. Nešetřil Emanuela Macrona ani Angelu Merkelovou a zmínil i aroganci Rady Evropy a otevření Pandořiny skříňky v souvislosti s migranty.

Nářez od F. R. Čecha: Trenýrkáři, červenokartáři, sluníčkáři. Oni nám měli nařezat prdel ve volbách, a ne potom chodit a protestovat. Absurdní!
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech v pořadu Horké téma
reklama

Máme tady konec roku 2018, který byl na české politické scéně poměrně „pestrý“. Konaly se prezidentské volby, volby do senátu i komunální volby a vznikla nám také nová vláda. Jak jste s výsledky jednotlivých voleb spokojený? A jak vnímáte to, že téměř třicet let po revoluci tady máme vládu, která se „opírá“ o komunisty? Mají v tomto směru pravdu ti, kteří tvrdí, že se „vracíme“ zpátky?

Chtěl bych říct, že ten „pestrý“ rok pro mě byl velmi důležitý, protože Miloš Zeman se stal znovu prezidentem. A jak správně řekl, nebudeme více bojovat. Já se s ním ztotožňuji. Pro mne Milošovo vítězství znamená konec zájmu o naši politickou scénu. Myslím tím aktivního zájmu, jinak to samozřejmě sleduji. Že se vláda opírá o komunisty, to je mi úplně jedno. Komunisti jsou řádná parlamentní strana. Můžeme si o nich myslet, co chceme.  Prostě jsou tady, byli zvoleni, mají své poslance….

Jinak mě nejvíc uspokojily volby komunální. My máme na Jílovišti dobrého starostu a zvolili jsme si ho znovu. Ty komunální volby jsou výborné v tom, že jsou průhledné a lidi vědí, co a koho volí. Nejsou zmanipulované tak jako ta parta, která dostává ty červené trenýrky a červené karty a má povinnou demonstrační docházku. Odškrtává se seznam a kdo nepřijde, musí být řádně omluven. Víte, lidi se nemění, historie kráčí vpřed a opakují se chyby z minulosti.

Tento rok se snad více než jindy mluvilo o tom, že je česká společnost rozdělená. Asi nejvíc to bylo vidět právě při prezidenských volbách. Někteří lidé z rozdělení společnosti viní premiéra Babiše a prezidenta Zemana. Ale je to skutečně tak? Kdo podle Vás opravdu český národ rozděluje?

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18936 lidí
Rozdělují ho trenýrkáři, červenokartáři a sluníčkáři. Mně přijde naprosto absurdní, že oni protestují proti vítězům voleb. Oni nám měli nařezat prdel ve volbách, a ne potom chodit a protestovat. To přece není demokratický přístup. Já jsem také Klause nevolil a když byl zvolený prezidentem, tak jsem se podrobil, přijal jsem ho za prezidenta, a nakonec jsem byl spokojený. Čili, společnost rozdělují oni. To máte stejné jako s brexitem. Prostě vyhráli příznivci brexitu. A ti, co prohráli, tak se s tím nemohou smířit. Furt otravují a obtěžují společnost, místo aby prostě řekli – ano, je to tak a tak, budeme se všichni snažit, aby Anglie byla zase na výsluní.

Hodně se mluvilo také o nezávislosti českých médií. V této souvislosti připomeňme reportáž Slonkové a Kubíka, ve které promluvil Andrej Babiš mladší. Někteří ji označovali za výbornou investigativní práci, další ale poukazovali, že toto už je „přes čáru“. Jak to vidíte vy? A obecně, jak hodnotíte úroveň českých médií?

Slonková, Kubík a tato jejich reportáž, to je jedna z největších sprosťáren, jaké jsem v poslední době viděl. To je honba za každou cenu, aby byli v čele. To je taková hanba, jet za nemocným synem premiéra, obtěžovat ho, ovlivňovat ho, chtít nějaké skandální zprávy. Já si myslím, že buď jsou to lidi psychicky narušení, nebo je tam někdo poslal.

A ohledně té nezávislosti českých médií?

Naše média nebyla nikdy nezávislá. Já osobně jsem několikrát po revoluci na naše média naletěl. Můžu uvést příklad. Jestli se pamatujete, jak se tehdy tvrdilo, jak strašně bude levný elektrický proud, jaká je to budoucnost, řeči o přímotopech a podobně… Já jsem hovado u svého baráku nepostavil komín. Tak jsem věřil té mediální masáži….. Každé médium někomu patří. A každý, komu patří, má nějaký zájem, má někoho rád….

Nejprůhlednější je Barrandov. Všichni víme, že patří Soukupovi. A Soukup se velmi angažuje. Musím říct, že je to velmi statečný člověk. Chtěl bych, aby si čtenáři uvědomili, že on z toho nic nemá. On se vystavuje kritice, že okupuje vlastní televizi, což je absurdní, protože je prostě jeho! A vystupuje v takových kauzách, ve kterých by nikdo jiný nevystupoval. Mě vždy udivuje, že on na něco poukáže, na nějakou nepravost, podloží to důkazy a….. nic! Člověk by čekal, že třeba někdo ze státních zástupců nebo policie si řekne – podíváme se na to, jestli náhodou ten Soukup neříká pravdu. Neděje se nic! Ale i tak, zaplaťpánbůh za Soukupa!

A co tedy říkáte na to trestní oznámení, které podala Česká televize právě v souvislosti s jedním Soukupovým pořadem?

No vždyť je to v pořádku! Dojde k soudnímu sporu a tam se ukáže, kdo s koho. Jestli Soukup pochybil a ukřivdil České televizi, tak soud rozhodne. Ale já si myslím, že Soukup ví, co říká.

Když se podíváme na Andreje Babiše, pokud si odmyslíme veškeré ty „aféry“ kolem něj, jak hodnotit Babiše za tento rok jako politika, předsedu vlády? Dělá svou práci dobře?

Anketa

Dělal Andrej Babiš v roce 2018 České republice v zahraničí ostudu?

11%
89%
hlasovalo: 16202 lidí
Jestli ji dělá dobře nebo ne, do toho já zase tak strašně nevidím. Ale pro mne jsou vždy důležité indicie. A velmi silná indicie je ta štvanice na něj. Vždyť ten útok je tak masivní a vytrvalý, že si říkám – sakra, ten chlap musí být úspěšný, když tolika lidem šlápl na kuří oko. Já mu mám za zlé, že si víc nehlídá stranu. Jeho největší omyl, trestuhodný, to byla Krnáčová v Praze. A divím se, že s tím něco neudělal, nebo že mu někdo neřekl – poslyš, to jsme teda šlápli do hovna s tou Krnáčovou. Měl by si to hlídat, protože takovíto lidé mu potom kazí jméno. Tak je to přední členka jeho strany, tak naplácat na holou. A že ona ji má docela pěknou tedy no….

Já teď trošku odbočím, vy už jste mluvil o Miloši Zemanovi s tím, že pro Vás bylo důležité, že zvítězil v prezidentských volbách. Nejen kolem Andreje Babiše, ale i kolem Miloše Zemana bylo tento rok dost „rušno“. Na jeho adresu dokonce zase padala slova o vlastizradě. Byl podle Vás Miloš Zeman v tomto roce opravdu dobrým prezidentem? Nic byste mu nevyčetl?

Naprosto nic. Já jsem velmi spokojený. Ono se to tutlá, není to in, ale já klidně řeknu, že si myslím, že jeho popularita roste. A pomalinku i ti zmanipulovaní lidé, ti nešťastní vysokoškoláci, středoškoláci, které zblbli ti jejich trockisti, ti profesoři, tak snad vidí, že ono to zase tak, jak jim říkají, možná není. Miloš mluví jako oni, nazývá věci pravými jmény…. Já si myslím, že jsme měli štěstí na tři velké prezidenty. Havel, Klaus, Zeman, to jsou opravdu osobnosti. Po nich přijde čičmunda, přihrávač, přitakávač, klaněč. Nevidím na obzoru nikoho, kdo by se vyrovnal těmto třem prezidentům.

Právě proti panu prezidentovi i panu premiérovi se konala v tomto roce celá řada demonstrací. Máte ale pocit i ze svého okolí, že jsou lidé opravdu nespokojeni, nebo je to tak, jak někteří tvrdí, že se jedná o určitou „sociální bublinu“, čemuž by tak trošku nasvědčovalo i to, že tyto demonstrace se z velké většiny konaly zejména v Praze?

Jak už jsem řekl, myslím si, že je to organizovaná skupina, která to má jako školní docházku. Je to jen moje domněnka, ale myslím si, že kdyby přišel třeba indický miliardář, tak si je třeba může také koupit, aby chodili demonstrovat. Prostě dá jim třeba žluté trenýrky, žluté karty, vybaví je a ta parta půjde do ulic. To jsou profesionální demonstranti.

Ovšem to, co se v tomto smyslu dělo tady, není nic proti tomu, co se odehrálo ve Francii. Nakonec, i v Německu během tohoto roku vyšli lidé do ulic. Kam podle Vás západ směřuje? Zvládl tento rok E. Macron a A. Merkelová?

Jeden horší než druhý! Mladý Macron, do sebe zahleděný, který chtěl změnit Francii, přivolal na sebe oprávněný hněv. O Merkelové nemusím nic říkat, už jsem to řekl mockrát. Prostě, podepsala se na Evropě strašlivým způsobem. Macron bude muset dát trochu zpátečku. A on už ji dává. Takže to není žádný bojovník za reformy, které sliboval. Dokonce s tím má potíže i ve vlastní straně, že vlastně něco slíbili a teď nic…. Teď je strach, aby zůstal v Elysejském paláci a aby mohl dál vládnout. To je ta touha po moci, to je hrozné. Já si myslím, že hněv těch lidí se nedá donekonečna napínat. To už se i u nás psalo, že ty nůžky mezi bohatými a chudými se rozevírají příliš. Jsou lidé, kteří jsou opravdu chudí. Pak jsou lidé, kteří nejsou chudí, ale nic nemají a žijí z ruky do huby. Ten plat jim stačí na to, aby prostě žili. Ale ti také nejsou spokojení, protože vidí, jak je nerovnoměrně rozdělené bohatství. Vidí, že něco vytváří a ten zisk z toho není rozdělovaný spravedlivě. Já nejsem komunista, abych chtěl, aby všichni měli stejně. Ne, každý má mít, co si zaslouží. Ale na tyto lidi opravdu každý kašle. Takže v nich prostě bouchly kamna. A budou následovat další země. Ta arogance těch politiků, ta bezbřehá pýcha třeba Junckera a dalších v EU, vždyť to je prostě nový ústřední výbor. To je příšerné! A co si dovolí, jak jsou sebejistí, pyšní! Pamatuji si, když jsem byl na zastupitelstvu hlavního města Prahy, tak přišel zpupný dopis od Rady Evropy. Ptali se, jak to, že ještě nemáme náměstí Rady Evropy a vyžadovali tvrdě, aby Praha nějaké náměstí takto pojmenovala. Představte si, že toto vám pošle Rada Evropy sama! Tady vidíte tu neomalenost, drzost!

Když mluvíte o EU, Česká republika čelila i v tomto roce kritice ze strany unie, že se „nestaví dobře“ k migrační krizi. Nakonec i někteří politici u nás by si to „představovali jinak“. Myslíte si, že se nakonec ubráníme tlaku EU a dalších ohledně přijímání migrantů, například ze Sýrie a podobných zemí?

Já jsem četl, jak poslankyně Šojdrová začala strašně bojovat za ty syrské sirotky, o kterých se ale říká, že vlastně ani nejsou, že je to taková chiméra. V každém případě si myslím, že by ta ženská měla vystoupit a říct – ano, vy jste všichni prostě nehumánní lidé. Já a můj manžel si bereme dva sirotky, do vlastní rodiny, budeme je opatrovat i s malýma kalašnikovama. To ale neudělá. To chce, abychom my je přijali. Ne, nepřinese to nic dobrého. Ti lidé se nebudou integrovat. Víme, jak to dopadlo ve Francii s Alžírem. To byli opravdu přátelé Francie, chovali se řádně, pracovali. Ale jejich děti už prodávají drogy, vypalují auta, nepracují, perou se, vyvolávají nepokoje. Nepřineslo a nepřinese to nic dobrého. Ale bohužel je to neodvratný osud. Otevřela se Pandořina skříňka, nikdo už to nezavře. Budeme dlouho vzdorovat. Já doufám, že budeme jednotní, že neopustíme Orbána, neopustíme Poláky. My, jako východní blok, přestože jsme žili v komunistické porobě, tak jsme si uchovali mnohem zdravější úsudek, mnohem zdravější rozum, než ten změkčilý západ. Ale neubráníme se. Evropa bude hnědá, za sto let. Jako ve starém Římě, všichni byli blonďáci, pak se tam nahrnuly ostatní národy, začali mít černé vlasy, bylo tam zle. Než se ta civilizace usadila, tak tam byl nepořádek, zločinnost, těžký kulturní úpadek. No tak pane redaktore, já už kulturně neupadnu, já už to udržím, ale co naši vnuci….?

A máme tady další věci, která s tím vlastně souvisí. Mnozí z nás už si asi i zvykli na to, že vánoční trhy hlavně ve větších městech jsou obklopeny betonovými zátarasy. Útokům to ale stejně nezabrání, což jsme nyní ostatně viděli například při události ve Štrasburku. V tomto směru, cítíte se v České republice bezpečně, nebo třeba vánoční trhy právě i kvůli těmto věcem „vynecháváte“?

Já nechodím vůbec nikam, ze zásady, já už jsem všechno viděl, všude jsem byl, s každým jsem mluvil. Čili nemám potřebu vyrážet z domova. Ale k vaší otázce – myslím si, že je to důsledek právě evropské politiky, ty zátarasy. Dřív to bylo s Izraelem. Na Izrael bylo vystřeleno třeba 30, 40 raket, které způsobily škody. Ale co přesně způsobily, to už se nepsalo. Ale pak se dozvíme, ovšem to už zcela přesně a s detaily, že Izrael vystřelil také 40 raket a zasáhl 6 nemocnic, šedesát sirotků a 180 starých lidí. Tohle si pamatuji. A teď je to podobný princip, jak se zdůrazňuje, že to samozřejmě nejde o islám. Sice volal Allahu Akbar, ale on se mýlil! On se mýlil, protože islám je mírumilovné náboženství.

Ať nemluvíme pouze o politice, jaký byl rok 2018 pro Vás? A co byste si přál do nového roku?

Pane redaktore, nevím, jestli to bude čtenáře zajímat. Ale já považuji za velký úspěch, neboť je mi 76 let, že se nepodělávám, nemám umělý kloub, nemám vývod bokem, dojdu si na toaletu po svých…. Ono to bohužel tak nezůstane. Ale to je jediná spravedlnost a neuteču tomu ani já. A do nového roku, do toho, který přijde (já to říkám s oblibou, takže už se opakuji), přeji všem, aby ten nový rok byl lepší, než má být.

Čtěte: www.ringo-cech.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: David Hora

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hra s Vrběticemi! Byl soud.“ Diplomat: Zahráváme si. Necháme zisk Německu? O toto jde

16:36 „Hra s Vrběticemi! Byl soud.“ Diplomat: Zahráváme si. Necháme zisk Německu? O toto jde

ROZHOVOR V případě zničení skladu ve Vrběticích proběhl soud a všichni byli osvobozeni. Je česká pol…