Násilná převýchova podle Šojdrové. To není žádná pomoc. Markéta Šichtařová posílá europoslankyni drsný vzkaz

17.02.2019 15:04 | Zprávy

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Hladovost státu po penězích se zatraceně nevyplácí. Tak varuje Markéta Šichtařová před úmysly zdanit dodatečně bankovní sektor, jehož zisk za minulý rok vzrostl proti předchozímu období o sedm miliard korun. Na možných scénářích pak ilustruje, že by nakonec mohlo v případě takového kroku dojít k tomu, že by vláda musela nějaké banky zachraňovat. Naopak vítá chystaný zákon, který nabídne malým živnostníkům sjednocení daní a odvodů do jedné paušální platby. I změnu, po níž by se živnostníci měli podrobit nejvýš pěti kontrolám za rok, ačkoli by i tento počet mohl být nižší. Aktivity europoslankyně Michaely Šojdrové nepovažuje za pomoc dětem z uprchlických táborů, ale jejich násilnou převýchovu.

Násilná převýchova podle Šojdrové. To není žádná pomoc. Markéta Šichtařová posílá europoslankyni drsný vzkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Zatímco česká ekonomika má letos podle odhadu Ministerstva financí růst o 2,5 procenta, ostatní země Visegrádu mají růst skoro dvojnásobný. Střední hodnota analytických odhadů přisuzuje Polsku růst o 4,8 procenta a Maďarsku o 4,6 procenta. Slovensko svůj ekonomický růst hrubého domácího produktu odhaduje na 4 procenta. Co jsou hlavní důvody toho, že se má sousedním ekonomikám dařit více než té naší?

To se nedá tak úplně odbýt, jako že se sousedním zemím „daří líp“. Technicky vzato jejich růst bude letos asi vyšší, ale současně je třeba to zasadit do kontextu, který ukáže, že je to trochu jinak.

Totiž zaprvé, my rosteme z vyššího základu. Když k deseti jablkům přidáte jedno další, zvětšíte počet o deset procent. Když ale k jednomu jablku přidáte stejné jedno další, zvětšíte počet o sto procent. To jsou taková „kouzla“ statistiky. Takže z nižšího základu se roste „snadněji“, respektive rychleji. A my jako Česká republika ten základ prostě máme vyšší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …