Nehorázný zlatokop Bakala, asociální miliardářský ministr. Komunistická europoslankyně o všech, kteří nás vykořisťují

17.12.2015 10:08 | Zprávy

ROZHOVOR Stínová ministryně životního prostředí za KSČM Kateřina Konečná vidí budoucnost české energetiky v jaderných elektrárnách. Těžbu břidlicového plynu by u nás nedoporučovala. Na nízkých mzdách v Česku má prý podíl i fakt, že ministrem financí je miliardář Babiš. A Bakala se údajně chová jako zlatokop na Divokém západě, protože premiér Sobotka má na celé kauze také svůj díl viny a nic s tím neudělá.

Nehorázný zlatokop Bakala, asociální miliardářský ministr. Komunistická europoslankyně o všech, kteří nás vykořisťují
Foto: Daniela Černá
Popisek: Kateřina Konečná

Jaký dojem na vás zatím udělal pařížský summit OSN o světovém klimatu? Domníváte se, že většina zemí bude respektovat dohodu o snížení emisí a nakonec se i podaří splnit základní cíl konference – tedy snížit globální oteplování o téměř dva stupně Celsia? Myslíte si, že potřebné limity přijmou i největší světoví znečišťovatelé – Čína, Indie a USA?

Musíme doufat, že se světoví státníci nakonec dohodnou a převezmou zodpovědnost za osud Země. Vyjednávání jsou skutečně složitá a právě největší světoví znečišťovatelé dohody vždy komplikují. Summit nakonec po mírném zpoždění dospěl k dohodě, což mě naplňuje mírným optimismem. Ovšem zůstávají velké otazníky. A to je třeba vymahatelnost všech ujednání. Mám tím na mysli, zda všechny státy dohodu opravdu ratifikují. Například americký Kongres ovládaný republikány už dal najevo, že se mu klimatické dohody vůbec nelíbí.

Je šance zabránit takovým změnám klimatu, aby nedošlo k ještě rozsáhlejším emigračním vlnám než doposud, zvláště pak z Afriky? Ze zkušeností je známé, že africkým zemím nelze jen posílat miliardové dotace, protože ty pak většinou zneužijí zkorumpovaní diktátoři. Jaké kroky by k tomu mohla učinit například Evropská unie?

Pokud neuděláme nic a teplota stoupne o minimálně čtyři stupně Celsia, pak budeme svědky celosvětových změn. Některé oblasti se stanou pro člověka neobyvatelnými a migrační vlny se budou valit po všech kontinentech. Jako vhodné považuji v Africe podporovat zcela konkrétní projekty a nevypisovat bianko šeky. Navíc se ukazuje, že kvůli korupci a nedostatečné státní správě africkým zemím unikají miliony až miliardy na daních.

Další pokračování utečenecké krize zřejmě nejde vyloučit. Pracuje se už skutečně v EU na konkrétních opatřeních, aby se konečně zabezpečila schengenská hranice? V médiích se objevily informace, že ty nejbohatší státy EU spíše uvažují o zřízení „minischengenu“. Jaký na to máte názor?    

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyoral k výpadku proudu: Tak mají další pádný důvod zdražovat

0:00 Vyoral k výpadku proudu: Tak mají další pádný důvod zdražovat

ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kdo věří politikům, je idiot. Podle toho bychom měli přistupovat i k ujišťo…