Nikdy nezveřejněné VIDEO s Jiřím Pomeje. Šlo o politiku. Plus informace, které vám o něm neřeknou

27.02.2019 12:38

Herec, dabér a producent Jiří Pomeje podlehl v úterý těžké nemoci ve věku pouhých 54 let. O životních trablech člověka s nezaměnitelným hlasem toho bylo napsáno dost, nyní přinášíme nikdy nezveřejněné video z doby, kdy se Pomeje angažoval v politice. Za svou činnost v roce 2012 zaplatil ztrátou oblíbeného pořadu na rádiu Frekvence 1. Později Pomeje moderoval akce tzv. Holešovské výzvy, jejíž požadavky přirovnal dnešní prezident Miloš Zeman ke snažení Adolfa Hitlera a Benita Mussoliniho.

Nikdy nezveřejněné VIDEO s Jiřím Pomeje. Šlo o politiku. Plus informace, které vám o něm neřeknou
Foto: Aktu.cz
Popisek: Herec a dabér Jiří Pomeje
reklama

Reportér se na videu ptá Pomeje, zda pro něj začíná nová životní etapa a co pro něj konec v rádiu Frekvence 1 znamená. „Je to pro mě strašně těžké, bohužel jsem člověk, který celou tuhle rodinu miloval, miloval jsem ty lidi, kteří se mnou skoro dva roky žili, a těžké je to v tom, že jsem se musel rozhodnout mezi prací, která byla krásná a skvělá, penězi, a mezi tím, že zůstanu sám sebou,“ reagoval Pomeje. „Rozhodl jsem se, že zůstanu sám sebou, protože jsem dva roky s lidmi na Frekvenci 1 mluvil o tom, že je nikdy nepodvedu, že zůstanu sám sebou a že budu člověk, který jim vždy bude říkat pravdu. A já nemůžu, po tom, co se tady stalo, být člověk, který se kvůli práci nebo penězům změní,“ dodal Pomeje.

Anketa

Ohrožuje Miloš Zeman demokracii v České republice?

11%
89%
hlasovalo: 11131 lidí

Na otázku reportéra, co se stalo, odpovědel Pomeje, že došlo k věcem, které příliš rozebírat nechce. „Zítra podávám výpověď, protože cítím nedůvěru od Frekvence 1 v moji práci. Tím, že jsem ve svém vysílání řešil to, co jsem řešil, tak se udály některé věci, kterým nerozumím a nechci na ně přistoupit,“ pokračoval. Za jeho problémy prý rozhodně nestála hudební dramaturgie, nýbrž výběr politických témat.

Pomeje krátce po odchodu z rádia skutečně začal promlouvat do politického dění, a to coby moderátor akcí tzv. Holešovské výzvy, tedy skupiny aktivistů kolem Slávka Popelky, kteří byli nespokojení s tehdejším stavem věcí veřejných. „Budeme moc rádi, pokud se nám podaří přes média dostat mezi lidi naše myšlenky. Já sám jsem s Holešovskou výzvou spojený zhruba dva týdny, ovšem neznamená to, že bych měl jakékoli politické ambice či že bych chtěl kamkoli kandidovat. Myšlenku Holešovské výzvy – sjednotit všechny občanské a protestní iniciativy – však považuji za velmi dobrou a potřebnou pro to, aby se lidem mohlo zase vést lépe, proto jsem tady a proto pomáhám třeba s touto konferencí,“ prozradil tehdy Jiří Pomeje a počítal, že kdyby všichni, kdo tehdy Holešovskou výzvu podepsali, přišli k volbám a podpořili ji u uren, získala by ve Sněmovně až 150 křesel.

V doposud nezveřejněném videu ale padly i jiné věci. „Já jsem se do politiky nepouštěl. Já jsem řekl, že v mém vysílání může každý mluvit, o čem chce. Poslední tři čtyři měsíce to bylo především o tom, že mi lidé volali, že jsou nespokojení s politikou. Vyslechl jsem je, oni sami mluvili o spoustě věcí, pak si založili nějaké protestní hnutí,“ popisoval Pomeje. „Protože jsem byl doteď jediný v této republice, který mluvil s lidmi otevřeně a mohli si říkat každý, co chtěli. Statisíce lidí to poslouchaly. Bylo mi řečeno, že to teď jaksi má nějaké důsledky,“ dodal Pomeje.

Ohledně svých dalších plánů byl tehdy herec a dabér poměrně vágní. Podobně to bylo i s konkretizací okolností, kvůli kterým v rádiu skončil. „Já mám spoustu práce, spoustu nabídek, dokonce mi teď přišly tři nabídky do rádií, ale já do rádia v současné době nechci a jen chci říct, že tohle rozhodnutí jsem udělal proto, že se nechci měnit a nechci dělat věci, které jdou proti mně. A protože se stalo to, co se stalo… a já to nechci rozebírat, stalo se to, že jsem cítil nedůvěru, nebo nepodporu od Frekvence, tak jsem se rozhodl odejít, i když mám smlouvu do 24. prosince a budu nést důsledky,“ uvedl Pomeje.

Fotogalerie: - Díky, pane Hermane

Protest Iniciativy SOS Transgas proti začínající d...
Protest Iniciativy SOS Transgas proti začínající d...
Protest Iniciativy SOS Transgas proti začínající d...
Protest Iniciativy SOS Transgas proti začínající d...
Protest Iniciativy SOS Transgas proti začínající d...
Protest Iniciativy SOS Transgas proti začínající d...

„Teď to přeberou právníci a nevím, co z toho může vznikat, ale může jít  o pro mě nepříjemné věci. Já jsem s tím do toho šel a jsem rád, že mě v tom moje přítelkyně, kterou si budu brát, podpořila, že se mám rozhodnout sám, a já jsem se zkrátka rozhodl, že odejdu z jednoho prostého důvodu. A to je to, že když cítíte nedůvěru, tak je třeba to zabalit a jít dál. Jsem Frekvenci 1 vděčný, že mi tu šanci dala, změnilo mi to za ty dva roky život,“ pochvaloval si Pomeje. Pak si ale postěžoval na poměry v soukromém rádiu: „Dál pokračovat nemohu, protože to, co se tu nyní událo, je proti mně. Začíná to Moderátorem roku, kdy nesmím být nominovaný, i když jsem ho loni vyhrál. Je to o tom, že lidi ve mě mají takovou důvěru, že se svěřují s takovými věcmi, se kterými by se jinému nesvěřovali, a já jsem vlastně jediný člověk, který s nimi v noci mluvil. Mluvil o všem a mohli říkat, co chtěli.“

„Nechci lidi zradit, protože jsem jim dva roky něco říkal a kdybych teď dělal věci, které cítím, že kdybych dělal, tak jsem v pohodě, tak bych se sám na sebe nemohl podívat do zrcadla. Takže jsem skončil a ponesu následky. Jsem s tím smířen, už dále nemohu pokračovat. Bylo to krásné období dvou let, Frekvence 1 mi dala tu šanci, děkuji jim za to, ale odcházím, odcházím šťastný. To i z toho důvodu, že jsem dnes cítil obrovskou podporu lidí. A nejsou to desítky, stovky, ani tisíce, ale statisíce lidí, kteří mi volají, teď jste viděli, že i v noci. Rozhodl jsem se, jak jsem se rozhodl, a co bude dál, se uvidí,“ uzavřel vše tehdy Pomeje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Marek Korejs
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavný lékař Svoboda: Obyčejní lidé? Ať oběti nesou jiní. Ptám se, co tím kdo sleduje. Vy se braňte takto

4:43 Slavný lékař Svoboda: Obyčejní lidé? Ať oběti nesou jiní. Ptám se, co tím kdo sleduje. Vy se braňte takto

ROZHOVOR Nasazení armády proti vlastním lidem vzbuzuje pochybnosti, sdělil ParlamentnímListům.cz pře…