ODSák se ohání lopatou u povodní: Třeba přijde bolševik a bude to moje práce

06.06.2013 10:21 | Zprávy
autor: Lucie Bartoš

ROZHOVOR Mezi dobrovolníky v Ústí nad Labem na největší vlnu vody čekal i nedávno nově zvolený šéf ústecké ODS a zapřisáhlý odpůrce komunistů Radim F. Holeček. Zkušený dělník si z něj utahoval, že až bude s lopatou dělat denně, půjde to samo. Komunální politik, který jinak vyučuje na ústecké univerzitě, se do povodňové čety dostal poprvé v životě a své dojmy popsal redakci ParlamentníchListů.cz, která si ho mezi ostatními všimla.

ODSák se ohání lopatou u povodní: Třeba přijde bolševik a bude to moje práce
Foto: Karel Pešek
Popisek: Radim F. Holeček

Někdy na začátku týdne jste říkal, že jste při přípravě protipovodňových opatření v Ústí nad Labem v terénu viděl pomáhat větší borce a ještě jste se vrátil ke svým běžným povinnostem. Ale nakonec jste také přiložil ruku k dílu - co vás k tomu přimělo?

Byl jsem na počátku obhlédnout situaci na Střekově a viděl, že mladí dobrovolníci zvládají situaci bravurně, přesto mi to nedalo a zaregistroval jsem se do dobrovolnické skupinky na Facebooku a čekal na signál, kdy se budu moci zapojit.

Bylo to poprvé, co jste měl záplavu takhle blízko a pomáhal?

Ano, při povodních 1997 jsem žil mimo republiku, 2002 jsem měl plnou hlavu stěhování své budoucí ženy do Ústí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Macinkovi nesahají ani po kotníky.“ Ševčík sjel „šašky“

17:25 „Macinkovi nesahají ani po kotníky.“ Ševčík sjel „šašky“

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA „Dělají ze sebe šašky,“ míní poslanec za SPD Miroslav Ševčík o těch, kdo tak…