Odmítám se účastnit vyvolávání strachu. Musíme ubránit veřejná média před SPD, říká poslanec ČSSD Veselý

08.09.2018 23:59 | Zprávy
autor: David Hora

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Jde o další důkaz hrubě nezvládnutého přílivu nelegálních migrantů Německem. Na druhou stranu razantně odsuzuji reakci násilím a hledání kolektivní viny,“ říká k událostem v saském Chemnitzu poslanec Ondřej Veselý (ČSSD). V rozhovoru promluvil o připomínání výročí okupace Československa a vyjádřil se i k tomu, co se odehrálo kolem prezidenta u příležitosti začátku školního roku.

Odmítám se účastnit vyvolávání strachu. Musíme ubránit veřejná média před SPD, říká poslanec ČSSD Veselý
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Ondřej Veselý

U našich německých sousedů, v saském Chemnitzu, to vře. Nedávné napadení, které skončilo smrtí pětatřicetiletého Němce s kubánskými kořeny, vyvolalo demonstrace. Co si o tom celém myslíte? A co říci na to, že některá média i politici líčí město jako plné pravicových extremistů a nacistů? Píše se ale i o obyčejných lidech, kteří jsou z dopadů uprchlické krize zoufalí. Co vy si o tomto problému myslíte?

V prvé řadě je zřejmé, že jde o další důkaz hrubě nezvládnutého přílivu nelegálních migrantů Německem. Na druhou stranu razantně odsuzuji reakci násilím a hledání kolektivní viny. Že se do Saské Kamenice sjeli náckové z celého Německa a možná nejen z něj, je očividné a pevně věřím, že už i politické špičky u našeho západního souseda se plně uvědomují, že v roce 2015 udělali fatální chybu, která vede k výraznému posílení pravicového extremismu.

A mimochodem, jak vnímáte to, že se něco takového děje jen kousek od České republiky? Jak byste i do budoucna viděl ochranu našich hranic?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…