Politickou událostí týdne bylo představení vládního balíčku důchodové reformy a daňových změn. Jak se vám líbí?
Vůbec nelíbí a nesouhlasím. Fialova vládní pětikoalice se rozhodla zvýšit všem lidem a firmám plošně prudce daně, zvýšit věk odchodu do důchodu a snížit valorizaci. Hnutí SPD je proti zvyšování daní a zvyšování věku odchodu do důchodu. Přitom vláda zároveň vyhazuje stovky miliard na zbytečnosti od předražených zahraničních nákupů přes solární barony, politické neziskovky až po dávky nepřizpůsobivým. Navíc si sami vládní politici letos zvýšili platy (SPD hlasovalo proti) a zamítli návrh zákona SPD na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými.
SPD nebude mlčet a budeme bojovat za všechny slušné lidi. Hned na nejbližší schůzi Sněmovny, což je v úterý, navrhnu mimořádný bod, abychom veřejně tyto škodlivé vládní návrhy probrali. Až vláda tyto jejich návrhy podá do Sněmovny, což bude během června, chystáme obstrukce. Na středu 24. května v 15.30 svoláváme protivládní demonstraci, která bude v Liberci v centru na Soukenném náměstí. A osobně jsem již třikrát jednal s odbory, aby nám pomohly zorganizovat generální stávku. Bohužel odbory zatím váhají.
Navíc zvyšování daní ekonomice neprospívá a nepomůže. Je proinflační a také funguje Lafferova křivka, která říká, že při snížení daní se díky povzbuzení většího ekonomického růstu nakonec vybere více peněz a naopak – zvyšování daní podvazuje ekonomický růst a výběr daní. Vládní „konsolidační“ balíček zdraží i léky, vodu, bydlení, kojenecké potřeby, pivo, dopravu, holičské a kadeřnické služby a mnoho dalšího.
A pokud jde o důchody, tak nesouhlasíme se zvyšováním věku odchodu důchodu ani se snížením valorizace. Vláda by výrazně měla daňovými odpočty podpořit pracující rodiny a porodnost, aby bylo možné financovat průběžný důchodový systém. Bohužel vládou předložená důchodová reforma není žádnou reformou, jsou to pouze změny parametrů k horšímu. A vláda doslova zařízla pracující rodiny s dětmi, kterým ruší daňová zvýhodnění.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?
Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 24 | 0
Další články z rubriky
0:01 Pavel a euro. „Kdo si to u něj objednal?“ Kovářová už tuší
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Prezident Petr Pavel znovu tlačí na euro a senátorka Daniela Kovářová se ptá, čí z…
- 19:00 „Neví ani ň.“ Ševčík čísly rozdrtil Pavla
- 17:20 Řehkova příprava na válku s jadernou mocností? Podle Fidlera chce zajíc zbouchat medvěda
- 14:55 „Nestojí to za pozornost.“ Svoboda potupil Vystrčila
- 5:15 Pavel rozlítil Knížáka: Největší nepřítel českého státu od války
- 17:40 Vystrčil? „Může si přivézt maximálně ostudu,“ říká Vyoral




