Okamura šíří hoax! K incidentu s britskou europoslankyní zřejmě došlo kilometr od hotelu. Za to my nemůžeme. Organizátor sobotní demonstrace promluvil pro PL

18.12.2017 19:41

ROZHOVOR Podle organizátora sobotní demonstrace proti sjezdu představitelů evropské vlastenecké parlamentní frakce (ENF), člena Strany zelených a aktivisty Jana Cempera předseda SPD Tomio Okamura lhal, když vypustil informaci, že došlo ze strany demonstrantů před hotelem k napadení britské europoslankyně za stranu UKIP Janice Atkinsonové. Atkinsonová se sice podle Cempera do konfliktu dostala, stalo se tak ale přibližně jeden kilometr od hotelu, kde se konference konala. Za pravdu podle Cempera dala organizátorům i Policie ČR, která v souvislosti se sobotní demonstrací nezaznamenala jediné hlášení.

Okamura šíří hoax! K incidentu s britskou europoslankyní zřejmě došlo kilometr od hotelu. Za to my nemůžeme. Organizátor sobotní demonstrace promluvil pro PL
Foto: Facebook Jana Cempera
Popisek: Aktivista a člen Strany Zelených Jan Cemper

Levicoví demonstranti měli podle Tomia Okamury i dalších z SPD v sobotu před hotelem napadnout europoslankyni UKIP Janice Atkinsonovou. Je to pravda? Proč napadáte lidi?    

Pan Okamura šíří hoax, že údajně došlo k napadení paní europoslankyně Atkinsonové před hotelem, tedy místem konání kongresu. Údajně pak za tu věc mohou lidé z demonstrace, která se před hotelem sešla a které se kromě pana europoslance Jiřího Štětiny účastnil například i Okamurův bratra Hayato Okamura. Já bych k tomu řekl jen to, že je to manipulace a nic takového se nestalo.

Policie České republiky nám navíc sdělila, že v souvislosti se sobotní demonstrací nedošlo podle jejích informací k žádnému přestupku ani trestnému činu. Zkrátka jí nebylo nic hlášeno. Co jsem tak pochopil, tak se incident stal přibližně jeden kilometr od hotelu, kde došlo k blokádě vozu, ve kterém seděla, ze strany antifašistů a anarchistů. A za to po pravdě já ani Hayato Okamura a další neneseme žádnou odpovědnost.

Jak to tedy bylo? Janice Atkinsonová potvrdila své napadení i později na Facebooku…

Myslím, že k tomu došlo, že paní europoslankyně vystoupila z autobusu a chtěla projít přes nějakou blokádu a tam do ní někdo, snad nechtěně, strčil.

Fotogalerie: - Ulička hanby pro Okamurovce

Protesty proti konání konference politiků frakce E...
Protesty proti konání konference politiků frakce E...
Protesty proti konání konference politiků frakce E...
Protesty proti konání konference politiků frakce E...
Protesty proti konání konference politiků frakce E...
Protesty proti konání konference politiků frakce E...

Ona tvrdí, že ji udeřil maskovaný muž a záměrně. Reportérovi ParlamentníchListů.cz o víkendu ukazovala „bolavé rameno“.

Já jsem tam u toho incidentu nebyl. Nevím, jak to bylo ve skutečnosti. Každopádně za to rozhodně neneseme žádnou odpovědnost. Policie nám navíc dává za pravdu, jelikož v souvislosti se sobotní demonstrací jí nic hlášeného nebylo, žádný přestupek ani trestný čin. A samozřejmě to, že tam docházelo k verbálním útokům, padala sprostá slova a tak podobně, tak to řešila policie na místě nějakou domluvou. Okamura podle mě něco slyšel a teď chce lidi poštvat nejen proti nevládkám, ale i ostatním parlamentním stranám, které se toho účastnily. Tam byli například sociální demokraté, Zelení, Piráti. Svádí na ně věci, za které oni nemohou.

Na druhé straně ale organizace Antifa, jak jsme mohli vidět například v Hamburku, poměrně agresivní je, co myslíte?

Takhle, oni tvrdí v tomto případě, že to byla nenásilná blokáda. Takto ale zní jejich interpretace. Já samozřejmě vím, co prováděli v Hamburku a tak dále, a naprosto odsuzuji takové jednání. To opravdu je na úrovni teroristického chování. Mimochodem to, jak se chovali právě v Hamburku, zapříčinilo, že na celém kongresu G8 se nic nevyřešilo. Média kvůli tomu sledovala ty nepokoje a nepřikládala pozornost tomu, že se vlastně nekoná a že celý ten summit, který stál hrozně moc peněz, byl vlastně k ničemu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Mezi oběma tábory létají opravdu ostré výrazy. Například Okamura, ale nejen on, i sama britská europoslankyně Atkinsonová nazvali demonstranty fašisty. Stejným výrazem, fašistou, náckem, častují ale demonstranti samotného Okamuru….

Tak podle mého, kdo je fašista, je v tomto případě skutečně zřejmé. Pan Okamura si tam pozval lidi jako pana Petřivalského z DSSS. Tak kdo jiný by měl být fašista než oni? Vždyť ten člověk otevřeně hajloval, chodil na neonacistické koncerty. A Okamura si ho pozve jako jednu z osobností na kongres ENF…

A on tam přednášel?

Ne, on tam nepřednášel. On tam byl jako kompars, jako stafáž s vlajkou ENG a vítal Le Penovou a Wilderse. Vlastně tam vytvářel jakousi Potěmkinovu vesnici vítačů ve smyslu: všichni vás tady máme rádi, tak vítejte.

Takže se s Okamurou znají?

No, znají se, pochopitelně, například z demonstrací proti islámu, z konferencí předtím. Pokud chce Okamura někoho nazývat fašistou, tak ať si laskavě zamete před vlastním prahem. To, s kým se on stýká, tak to jsou neonacisté.

Fotogalerie: - Protest ultralevice

Levicoví aktivisté protestovali proti setkání stra...
Levicoví aktivisté protestovali proti setkání stra...
Levicoví aktivisté protestovali proti setkání stra...
Levicoví aktivisté protestovali proti setkání stra...
Levicoví aktivisté protestovali proti setkání stra...
Levicoví aktivisté protestovali proti setkání stra...

Označil byste touto nálepkou i Le Penovou a Wilderse?

Já tyto subjekty a politiky nepovažuji přímo za fašistické, ale obsahují podle mě fašizující tendence. Vzpomeňme si třeba na Národní frontu Le Penové a na to, že někteří její představitelé zastávali antisemitské postoje. Například i otec Le Penové, Jean-Marie Le Pen, byl otevřený antisemita a ani to neskrýval. Stačí si ale připomenout samotné lidi z SPD. Vzpomeňme si na to, jak měl tajemník SPD pan Staník řádit v poslaneckém baru přímo ve Sněmovně, kde měl údajně posílat „židy, cikány a homosexuály do plynu“.   

Anketa

Jste spokojeni s členstvím České republiky v EU?

92%
8%
hlasovalo: 2106 lidí

To už nyní šetří policie…

Ano, řeší to policie na můj podnět (smích).

Může to, s jakými se lidmi Okamura setkává, věštit nějakou neobratnost, nebo snad sdílí podobné ideje?

Podle mě je Okamura falešný. Ideologie, kterou předvádí, není z jeho strany autentická. On prostě potřebuje lidi, kteří pro něj budou v Parlamentu zvedat ruce a kteří jej budou poslouchat. Je mu ale absolutně jedno, kdo to bude. Jedním z programů SPD je například boj proti lichvě, ale podívejte se například na poslance SPD Jiřího Kohoutka. Ten v Pardubickém kraji vlastnil firmu, která nabízela lidem bez základní finanční gramotnosti nebankovní půjčky. Další z poslanců SPD Lubomír Volný má pak být vlastníkem dvou ubytoven, kde ubytovává sociálně slabé a vybírá od nich vysoké nájmy, které hradí stát, tedy tzv. obchodník s chudobou. Podle mě je panu Okamurovi úplně jedno, jací lidé pro něj budou zvedat ruce. Okamura chce podle mě zopakovat to, co se mu nepovedlo s jeho dřívějším hnutím Úsvit, protože tam měl inteligentní lidi.

Fotogalerie: - Okamura a Wilders ve Sněmovně

Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.

Narážíte na údajné vyvádění prostředků ven ze strany, o kterém informovala některá média?

Ano, o tom mluvím.

Dobře, ale SPD s protimigrační rétorikou v posledních volbách slavilo úspěch… Problémy, na které poukazuje, jako chudoba a neřešená migrační krize, existují…

Ano, já tyto věci nechci nikterak zlehčovat. Například v Česku máme stále problém tzv. vyloučených komunit. Máme tu i migrační krizi. Já jsem v tomto ohledu jasným zastáncem toho, aby se do Evropy přijímali jen lidi, kteří se v ní budou chovat, jak je tu zvykem, a v případě nějakých deliktů bych se přikláněl k možnostem deportací těchto lidí. Pokud prostě chtějí do Evropy, tak se musí nějak chovat, a kdo se tak chovat nebude, tak bude prostě mít smůlu. Druhá věc ale je, že tu máme strany, které poštvávají lidi proti sobě a rovněž i proti komunitě nějakých třeba slušných lidí. Rovněž uvažují v intenci tzv. kolektivní viny. Já s některými věcmi, na které se poukazuje například v sociální politice, souhlasím. Například třeba sociální dávky nemůžou být stejně vysoké jako například minimální mzda. Prostě neexistuje, aby se člověk pobírající sociální dávky měl lépe než člověk, který pracuje. To je prostě jasné.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cenzura je zpět. Nové metody, technicky propracované. Google, média, mládežníci, popsal přesně expert

4:39 Cenzura je zpět. Nové metody, technicky propracované. Google, média, mládežníci, popsal přesně expert

ROZHOVOR Nehoráznost, orwellovské praktiky. Korporacemi najatí mládežníci, kteří omezují názory těch…