Oligarchové ničí drobné podnikání. Předseda Soukromníků Bajer zevrubně rozebral, co všechno na ně uchystali

11.02.2016 20:05

ROZHOVOR Vládní koalice pošlapala práva opozice. Zvýšené náklady pro podnikatele. ANO velké firmy a korporace. Výběr peněz pro stát se nezvýší. Zvýší se byrokracie. Podporujeme ústavní stížnost, uvedl pro PL předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer.

Oligarchové ničí drobné podnikání. Předseda Soukromníků Bajer zevrubně rozebral, co všechno na ně uchystali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer


Pane předsedo, EET byla schválena. Vládní koalice silou ukončila rozpravu a prosadila si svou. Jak vidíte důsledky tohoto kroku?

Jedná se z našeho pohledu o bezprecedentní krok, se kterým ostře nesouhlasíme. Vládní koalice naprosto pošlapala práva opozice a svévolně si upravila jednací řád Poslanecké sněmovny tak, aby prosadila své. Neústavnost tohoto kroku je, dle našeho názoru naprosto jasná a vládní strany jen ukázaly, že se nezastaví při prosazování svých nesmyslů před ničím. Tento krok je dalším ze série vládních opatření, která mají za cíl likvidaci drobného podnikání v ČR. Především drobní podnikatelé vynaloží zvýšené náklady (na pořízení a provoz) v řádech desetitisíců korun, naroste byrokratická zátěž a v neposlední řadě ti starší se budou muset učit to, co doposud nepotřebovali. Pro mnohé je to již příliš a skončí. Dalším důsledkem tohoto kroku je ještě větší rozdělení společnosti.

Třeba šéf TOP 09 Miroslav Kalousek mluvil v Poslanecké sněmovně o fatálním tunelu na daňového poplatníka. Můžete se s takovouto argumentací ztotožnit?

Naprosto souhlasím s panem Kalouskem a myslím si, že oligarchové postupnými kroky ničí drobné, pro ně tolik nebezpečné podnikání a zároveň posilují svoji moc v ČR. Jednoduše přístup této agro-levicové vlády je jasný: ANO velké firmy a korporace, NE drobní a střední podnikatelé. Tento přístup je úplně opačný, než ve vyspělých státech Evropy, např. v Německu či Velké Británii.

Ministr financí Andrej Babiš se holedbá, že EET přinese 18 miliard korun navíc. Něco z toho podle něho dostanou obce, kraje a zbytek posílí státní rozpočet. Je taková suma vůbec  reálná?

Pan ministr si tato čísla ,,vycucal" z prstu. Nejsou pro ně žádné podklady a v zemích kde EET je zavedena, se výběr nezvýšil. Naopak v prvních letech po zavedení je ještě menší než ten původní. Vzhledem k tomu, že tento krok postihne především ty poctivé a mnozí skončí, je výsledek celkem předvídatelný. Doufám, že tato vláda ponese plnou zodpovědnost za důsledky, které tato opatření pro ekonomiku a společnost přinesou. Strana soukromníků České republiky udělá vše pro to, aby byla úspěšná  v dalších parlamentních volbách. A tento a další nesmyslné zákony, ve spolupráci s rozumně smýšlejícími poslanci zrušila.

Jste pro ústavní stížnost v této věci?

Podání ústavní stížnosti plně podporujeme a připojujeme se k ní.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Petrů

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle vám média o Kosovu neříkají. Proč? Voják, zocelený Balkánem, o tajných obchodech a zločinu

4:44 Tohle vám média o Kosovu neříkají. Proč? Voják, zocelený Balkánem, o tajných obchodech a zločinu

ROZHOVOR Kosovo a Bosna, to jsou neuralgické vředy na Balkáně. Nepředstavitelná korupce, rabování př…