Organizátor Palachova týdne řadí komunisty k nacistům. Teď mlží, ale pak budou likvidovat

31. 1. 2013 16:54

ROZHOVOR Textař a písničkář Ziggy Horváth ze Zlína stojí za protestními akcemi „Palachův týden“, v rámci kterého se tento týden v Ústeckém kraji uskutečnila jedna z jeho protestních akcí proti vládě komunistů na kraji. Ve vlaku před svým dojezdem do Ústí nad Labem dopoledne poskytl rozhovor o motivech svého jednání, ve kterých má odvahu srovnávat komunisty s Hitlerem a o komunistech hovoří jako o masových vrazích, kteří budou jednou schopni opět zlikvidovat každého, kdo s nimi nebude souhlasit.

Organizátor Palachova týdne řadí komunisty k nacistům. Teď mlží, ale pak budou likvidovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Písničkář Ziggy Horváth

Už jste někdy nějakou demonstrativní aktivitu v Ústeckém kraji uskutečnil a byl zde osobně přítomen?

Byl jsem zde před dvanácti lety v rámci jedné mé kampaně, kterou jsem rok vedl. Tehdy se zorganizovalo tři sta mítinků proti věznění předlistopadového disidenta Vladimíra Hučína (V době normalizase se pokoušel o odboj, výrazně kritizuje polistopadovou politiku, zejména se vyjadřoval k Jiřímu Paroubkovi. Pracoval u BIS, následně prodělal soudní proces , který byl neveřejný- poz. red.) Nakonec jsme jej vyrvali ze spárů mafie. Dnes nám jde o to sesadit nějakého hejtmana Bubeníčka nebo u nás Mišáka, kteří se spojili s extremistickou levicí a vládnou kraji.

Podle volebních výsledků zde ale prostě komunisté získali nejvíce hlasů…

Te výsledek voleb neukázal jejich drtivé vítězství. Například u nás ve Zlíně šlo o šestnáct procent, což je zcela běžný, nijak závratný výsledek. Přesto se s nimi někteří spolčí. Existuje přitom řada kombinací ke složení koalice ze strany demokratických stran. U nás, v Baťově městě, už komunistům zvoní umíráček. A to se bude stupňovat. Proto se 5. ledna konala v Praze schůzka, na kterém jsem vymyslel Palachův týden. Chceme, aby KSČM zmizela – když je vyhodíme dveřmi, oni vlezou oknem; když je vyhodíme oknem, najdou si  cestu komínem. Musíme tomu předejít. Koukněte, že stačí dvacet let, aby se otřepali a vrátili se zpátky!

Mluvíte o „demokratických stranách“, ale mne osobně nedávno právě hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček hovořil o tom, že dnes komunistická strana je klasickou demokratickou stranou a s minulostí to nelze srovnávat.

Ano, oni jsou dohodnuti, že budou mlžit a že se budou vydávat za demokratickou stranu. Slíbit cokoliv na světě. Ale koukněte  - nezřekli se Marxova manifestu a udržení moci násilným způsobem. Oni to slovo ve svém názvu nemají náhodně! Když se komunistů přímo zeptáte: Byl to Lenin, kdo nastolil  největší teror? Řeknou ne. Když se jich zeptáte, zda byl Gustáv Husák masový vrah? Řeknou ne. A tak bych mohl pokračovat. Nehodlají se omluvit. Tato strana se s demokracií nikdy nepotkala! Podívejte v Německu – tam se s nacismem vyrovnali Norimberským procesem. Takže dnes, když se řekne ´nacista´, je to urážka, ale u nás když se řekne „komunista´, je to hejtman nebo náměstek hejtmana! Neměli by existovat.

Zrušit je? To ale přeci není tak snadné. Koukněte na dělnickou stranu – zrušena a zas je zde “inovovaná” zpátky. Zvláště u Ústeckém kraji, kde dnes strávíte cast dne, se profiluje občas dost hlasitě.

Dělnická strana je snadno rozpustitelná. Byli jsme se podívat, jak se rozpouští nacistická strana. Vznikli opět pod jiným názvem, ale až zas budou chodit po tenkém ledě, zase budou zakázáni. Jejich uchopení moci je naprosto přes kopírák jako v roce 1933 u komunistů. Kdo nepřejde k nim, bude zlikvidován.

Opravdu si myslíte, že vaše protesty mohou sesadit komunistického hejtmana v Ústeckém kraji? Není to příliš velká vize? Je dnes něco takového vůbec možné, pokud sami nechcete použít násilí a tím popřít své demokratické úmysly?

Je to možné a potřebné. My jsme občanská společnost a to je to, čeho se komunisté bojí. Že se jistá skupina bude o jejich konání zajímat. Dnes jsou politici zvyklí před volbami vyjít do ulici, posbírat hlasy a pak si v kabinetu dělají svou zákulisní politiku. A vyjadřovat se k ní, což je to, co činíme, je legitimní. Dokonce je to podle článku 23 Listiny základních práv a svobod občanskou povinností (jde o článek „Právo na odpor“ jako poslední zákonný prostředek obrany demokracie. Pozn. red.).  Je-li ohrožena demokracie, naši aktivitu to legitimizuje! Kdyby se v roce 33 našla stejná skupina bláznů, kteří by se postavili Hitlerovi, 60 milionů životů by nepřišlo vniveč!

O rozhovor k tématu protestu, který se jej bezprostředně týká, jsme požádali i samotného hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM).

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lucie Bartoš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupost

16:31 Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupost

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Záměr České národní banky zařadit čínskou měnu jüan mezi rezervní měny …