Oslavenec Jandák se rozparádil: Politici se tu chovají jak puberťáci. Ale trpělivost lidí má meze

03.08.2013 4:44 | Zprávy

ROZHOVOR Vítězslav Jandák je poslancem ČSSD za Jihočeský kraj. V sobotu oslaví své 66. narozeniny. Pro ParlamentníListy.cz poskytl exkluzivní, zcela otevřený a velmi upřímný rozhovor, v kterém neváhá se „opírat“ i do vlastních řad. Politici by podle něj měli dát lidem naději a perspektivu, že bude líp! Potvrdil také, že v Rusnokově vládě měl být on ministrem kultury, namísto Jiřího Balvína.

Oslavenec Jandák se rozparádil: Politici se tu chovají jak puberťáci. Ale trpělivost lidí má meze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vítězslav Jandák

Jak vidíte, pane Jandáku, současnou politiku v Česku?

Jako kdyby ji nedělali dospělí lidé, ale puberťáci…

Co Vám vadí v politice, co v ní chybí, všeobecně, nebo vám, politikům?

Priority! Každý politik by měl mít podle mého názoru na prvním místě zdar této země, a to by mělo být prioritou. Tady chtějí mít všichni hlavně zdar svůj a zdar svých stranických sekretariátů. To je sice na jedné straně dobře, ale na prvním místě má být úspěch a slušný život této země, pak až to ostatní.

Příští týden budete vy poslanci ve sněmovně rozhodovat o důvěře vlády Jiřího Rusnoka. Jak myslíte, že tento boj dopadne?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radek Kraus

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty

A s ODS, kterou po vašem odchodu z vlády a vůbec po tom, jak se k vám Fiala zachoval spolupráci nevylučujete? Je teda pravda, že jste ODS kritizovali už kdysi a pak jste se s ní spřáhli, tak já nevím, jak vám rozumět?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman: Plísňově zelený Fiala. Já si pamatuji, co bylo

4:44 Zeman: Plísňově zelený Fiala. Já si pamatuji, co bylo

Slibují to co před čtyřmi lety. Ale voliči vědí, že to nesplnili, komentoval v rozhovoru pro Parlame…