Parlament nás ponižuje. Uznávaný profesor pohřbívá politické strany citátem Karla Čapka

13.08.2013 9:47 | Zprávy

ROZHOVOR Profesor ekonomie, působící v USA, Milan Zelený, před časem uvedl na adresu Nečasovy vlády: "Ne my, ale pouze stát a vláda 'prožírá, proflakuje a plýtvá' našimi penězi, ve své neukojené touze po volebních hlasech a časté rekorytarizaci." Změnil po několika měsících, kdy už Česko má nového prezidenta a nemá ani Nečasovu vládu, svůj názor? ParlamentníListy.cz zajímalo i to, zda nelituje, že nakonec i on nešel do přímé volby prezidenta.

Parlament nás ponižuje. Uznávaný profesor pohřbívá politické strany citátem Karla Čapka
Foto: Oficiální stránky Milana Zeleného
Popisek: Profesor Milan Zelený

Co pro Vás bylo od té poloviny června nejvíce překvapující (od zásahu policie na Úřadu vlády ČR)?

Překvapil mě relativně rychlý rozklad koalice a následně i jednotlivých stran. Přisuzuji to jejich neschopnosti jako instituce přizpůsobit se rychle se měnícím občanským zájmům, aspiracím, touhám po nezávislosti, autonomii, soběstačnosti a osvobození se od stranických obojků. Jejich selhání řešit, nebo jen inteligentně diskutovat narůstající krizi, nezaměstnanost a socio-ekonomickou transformaci, způsobuje, že nejen politici, ale i jejich strany se už stávají těmi „dinosaury“.

Jaké vidíte Vy sám - jako osoba, nejpřijatelnější řešení, které pomůže občanům? Skutečně spočívá i z Vašeho pohledu v předčasných volbách?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nenechte se vyprovokovat.“ Konečná varuje před tím, co se chystá v Brně

10:10 „Nenechte se vyprovokovat.“ Konečná varuje před tím, co se chystá v Brně

„Na evropské úrovni se valí jeden nesmysl za druhým, Ukrajina je na prvním místě a peněženky občanů …