Paroubek: Demonstrace chvilkařů? Tisíce Ukrajinců. Koho na Hrad? Babiše, pokud...

07.11.2022 21:23 | Rozhovor

„Lidé se přestali bát. A je to už vidět i na sociálních sítích, kde ty diskuse jsou ve vztahu k vládě, k její zahraniční politice a postupu na Ukrajině velmi tvrdé,“ říká expremiér Jiří Paroubek s tím, že se domnívá, že i jeho vystoupení na Václavském náměstí k tomu přispělo. Jasný vzkaz poslal ministru Válkovi. Nešetřil ani Víta Rakušana, kterého už ani nenazývá ministrem. „Politické školení mužstva, od rána do večera,“ zaznělo pak na adresu ČT. Naši vládu porovnal s vládou v Maďarsku. Přečtěte si také, co říká k prezidentské kandidatuře Andreje Babiše.

Paroubek: Demonstrace chvilkařů? Tisíce Ukrajinců. Koho na Hrad? Babiše, pokud...
Foto: Hana Brožková
Popisek: Jiří Paroubek

Pane inženýre, vy jste byl jedním z řečníků demonstrace Česká republika na 1. místě, která se konala 28. října na Václavském náměstí. Co vás k tomu vedlo a jak jste vnímal atmosféru?

Byl jsem pozván organizátory jako hlavní řečník, takže jsem toto pozvání akceptoval. I vzhledem k tomu, že mě nezve například Česká televize do svých pořadů už dlouhá léta, nemohu vysvětlovat své názory ani v poslední době, kdy je mám odlišné, než jsou ty názory vládních stran, vládních politiků. Tak jsem využil této příležitosti a myslím, že jsem měl se svým projevem úspěch. Atmosféra byla velmi dobrá.

Na vaši adresu se ale snesly i slovní útoky. Například ze strany ministra Válka přišlo srovnání s Gottwaldem. Co byste ministru Válkovi vzkázal?

Že je senilní, když nerozezná demokratického politika od vraha. To je prostě důkaz senility.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

12:00 Konec se blíží. Profesor Jiří Svoboda PL o lhaní a dnešku

„Sále častěji mne napadá, že se blíží konec. Definitivní a neodvratný.“ Tato slova cituje režisér, p…