Perte to do nich, nesmíme to vylejt. Exposlanec byl u jednání. Bouchne to, varuje

08.12.2021 7:45 | Rozhovor

„Sedm a půl milionu dávek musíme do těch lidí narvat. Hlava nehlava, píchejte to do nich. Co máme dělat, když mají AstraZenecu? Nevadí, dejte jim Pfizer. Co máme dělat, když první očkovaní měli Modernu. To nevadí, dejte jim Pfizer. Hlavně ať to nevylejeme,“ popsal své zkušenosti z krizového štábu nyní již bývalý poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Jako někdejší policista mluví s příslušníky, kteří musí dle něj šikanovat občany. A varuje: Bouchne to v nich. Babiš si nevidí do huby, pokud jde o povinné očkování, řekl též Ondráček ParlamentnímListům.cz.

Perte to do nich, nesmíme to vylejt. Exposlanec byl u jednání. Bouchne to, varuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Návštěva předsedy vlády Andreje Babiše v Národním očkovacím centru, kde proběhla generální zkouška očkování proti nemoci covid-19

Průzkum společnosti Median, podle něhož má hnutí ANO nejvyšší podporu za poslední rok – 29,5 procenta – a koalice SPOLU 26 procent, podle Ondráčka svědčí o tom, co vnímají voliči. „Ještě nezačali vládnout, a už se hádají. I počet navyšování korýtek proto, aby uspokojili všechny politické subjekty a jednotlivé lidi, něco znamená. Nestačí jen něco hlásat, ale pak to také splnit, a to tahle koalice splnit nemůže, protože těch koryt je hrozně málo a těch lidí je hrozně moc. Hádají se, vidíme jednotlivé výpady pirátských lidí vůči ODS a dalším… ti lidé si nevidí na kraj huby. Piráti vznikli proto, aby kmotrům z ODS zabránili návratu k moci, a pak s nimi jdou do koalice,“ upozornil nyní již bývalý poslanec. Piráti se podle něj sice vymezují vůči jednotlivcům, ale přesto je vůně a plnost koryta důležitější než splnit, co řekli před čtyřmi lety, když do Sněmovny vstupovali.

Podle Ondráčka jsou výsledky průzkumu odrazem toho, co Češi vidí. „ODS jim to vrací zpátky a nejenom ODS, takže ten slepenec je velmi různorodý. V podstatě bylo vše postavené na odstranění Babiše, případně dosluhující koalice, tedy sociální demokracie s hnutím ANO,“ řekl Zdeněk Ondráček. Spojení pětikoalice na to prý doplatí. „V každém případě na to doplatí, protože vidíte, že už dnes Piráty opouštějí některé jejich známé tváře, protože se nedokážou ztotožnit s tím, že Pirátská strana něco jiného říkala před čtyřmi lety, něco jiného v průběhu minulého funkčního období, a když teď mohou pro čtyři lidi sehnat dobře placená koryta, tak jde všechno stranou,“ uvedl s tím, že nejde pouze o Ondřeje Dostála, ale i o další členy na krajských a regionálních úrovních, kteří se s tím nemíní smířit. Prý chtěli dělat jinou politiku a politika, kterou nyní prosazuje předseda Pirátů Ivan Bartoš a jiní, jim prostě vadí.

Odborník vedle odborníka

„U některých kandidátů na ministry se obracím v kotrmelcích smíchy, to je odborník vedle odborníka. Ale v podstatě nejde ani tak o odbornost jako o uspokojení jednotlivých ambicí lidí, kteří se k tomu dostali a prostě tam budou. To, že mají problém s obsazením některých míst, je logické, protože kdo je trochu chytrý, ví, že je to velký průser, a radši do toho ani nejde,“ domnívá se Ondráček. Například s předsedou Starostů a nezávislých a současným kandidátem na ministra vnitra Vítem Rakušanem se potkal ve výboru pro bezpečnost. „Jeho odborné znalosti jsou na tak vysoké úrovni, že by mohl řídit nějaké oddělení v Mukačevu, kdyby byl policistou. Co se týká jeho ega a ambicí, ty jsou nekonečné, a proto o to usiluje. Vždycky se říká, že horší ministr už přijít nemůže, takže vždycky přijít může,“ zhodnotil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Zuzana Koulová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bude horko.“ Další vývoj v Evropě? Markéta Šichtařová má špatné zprávy

18:10 „Bude horko.“ Další vývoj v Evropě? Markéta Šichtařová má špatné zprávy

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V příštím týdnu, v čase dovolených a bez pozornosti veřejnosti, má Fial…