Petr Bystroň: Do novin se v Německu dostala převratná věta, naprosto správná. Ale co provedl Juncker...

30.05.2018 14:22 | Zprávy

ROZHOVOR „Samozřejmě, že je to facka všem obětem komunismu. EU je na nejlepší cestě k EUSSR,“ říká k nedávnému slavnostnímu odhalení sochy Karla Marxe v jeho rodišti bavorský zemský předseda Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se mimo jiné vyjádřil k islámské straně v Belgii. V této souvislosti promluvil i o Německu s tím, že i tam existuje podobná strana, která ale zatím, podle jeho slov, nemá šanci přeskočit pětiprocentní hranici. „Momentálně ji ale v Německu muslimové nepotřebují – jejich zájmy hájí velmi agresivně Zelení, SPD a CDU,“ říká Petr Bystroň.

Petr Bystroň: Do novin se v Německu dostala převratná věta, naprosto správná. Ale co provedl Juncker...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Bystroň na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Do říjnových voleb v Belgii jde islámská strana, která by zde prý mimo jiné chtěla do budoucna zavést právo šaría. Má tato strana podle vás šanci uspět?

V tom se pouze zrcadlí stupeň islamizace Belgie. Je to sice malá země, ale s mnoha cizinci z islámských zemí, kteří se neintegrovali. Naopak, teď se snaží prosazovat svůj životní styl i politickými prostředky.

Jsou podobné tendence i v Německu? Je možné, že by časem v Německu mohlo platit právo šaría?

V Německu již také existuje podobná strana. Zatím nemá šanci přeskočit pětiprocentní hranici. Ale pokud bude islamizace země pokračovat stejným tempem jako za poslední dva roky, tak je možné, že i tato strana získá větší vliv. Momentálně ji ale v Německu muslimové nepotřebují – jejich zájmy hájí velmi agresivně Zelení, SPD a CDU.

Vede se poměrně velká polemika, zda muslimové a islám k Německu patří, či nikoliv. Německý prezident nedávno prohlásil, že muslimové k Německu patří, že jsou součástí společnosti. Například ministr vnitra uvedl, že muslimové, kteří zde žijí, samozřejmě k Německu patří, islám ale ne. Řekl, že Německo je utvářeno křesťanstvím. Kancléřka Merkelová ale řekla už před třemi roky, že islám k Německu patří. Jak to vidíte vy a jak na toto podle vašich zkušeností hledí veřejnost?

Tady se neustále míchají rozdílné roviny:

Historicky islám samozřejmě k Německu ani k Evropě nepatří. Naopak – po staletí byl islám hrozbou pro Evropu. Po staletí jsme s ním válčili.

V současnosti samozřejmě k Německu islám už fakticky patří – už jen vzhledem k tomu, že zde žije několik milionů muslimů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šimíček z ODS: Protičeské ANO. Kdo nevidí vinu Ruska, je jak udavač Gestapa. A toto nebylo ani za Janouška

17:53 Šimíček z ODS: Protičeské ANO. Kdo nevidí vinu Ruska, je jak udavač Gestapa. A toto nebylo ani za Janouška

V eurovolbách bylo možné porazit Babiše, ale neumíme oslovit voliče online prostoru jako Filip Turek…