Pití alkoholu je zdravé, a to i nad běžně uváděnou míru. V rámci boje proti alkoholismu prosazujeme legalizaci pití piva od 16 let. Předseda Sdružení přátel piva hovoří

27.08.2017 9:03 | Zprávy

ROZHOVOR „V rámci boje proti alkoholismu bychom rádi prosadili – ve spolupráci s doktory, psychology a legislativci napříč politickým spektrem – návrh zákona o snížení věkové hranice pro konzumaci piva na 16 let tak, jak je to běžné v západní Evropě,“ prozradil předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich, se kterým jsme hovořili o stavu českého pivovarnictví. Pokud jde o politické otázky, zdůrazňuje, že hovoří jen sám za sebe, nikoli za sdružení.

Pití alkoholu je zdravé, a to i nad běžně uváděnou míru. V rámci boje proti alkoholismu prosazujeme legalizaci pití piva od 16 let. Předseda Sdružení přátel piva hovoří
Foto: Archiv TE
Popisek: Tomáš Erlich

Co podle vás pivo znamená pro české národní a evropské civilizační a kulturní dědictví? 

Pivo je samozřejmě nedílnou součástí našich i evropských dějin. Hlavně nedílnou součástí našeho života a samozřejmě i stravování. Přece jen, ve středověku bylo zdravější pít převařené pivo plné důležitých látek i energie pro tělo než nepřevařenou vodu. O těsném propojení našeho národa a piva svědčí nekonečný proud říkanek, pořekadel, článků, knih i filmů vzdávajících hold našemu národnímu nápoji. O historii piva na území Čech a Moravy bychom mohli mluvit dlouho, ale je to spíše na článek pro jiný typ serveru.

Navíc svatý Václav je patronem sládků...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…