Pitomost, to s Ruskem. Lezete do zadku... Andor Šándor bourá český výklad schůzky Trump-Putin

19.07.2018 4:39 | Zprávy

ROZHOVOR Bývalý šéf zpravodajské služby, bezpečnostní expert generál Andor Šándor nemyslí, že by bylo dobře, kdyby americký prezident Donald Trump jel na setkání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem s cílem příliš hrotit otázku anexe Krymu, protože Rusko stejně už nikdy Krym nevrátí, takže by se jednání nikam neposunula. Kritizuje také chování představitelů Severoatlantické aliance a evropských státníků, kteří nejsou schopni Trumpovi vzdorovat.

Pitomost, to s Ruskem. Lezete do zadku... Andor Šándor bourá český výklad schůzky Trump-Putin
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andor Šándor ve Valašském Meziříčí

Jak hodnotíte setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimíra Putina v Helsinkách? Je podle vás dobře, že se jednání těchto státníků uskutečnilo, i když zatím nejsou vidět nějaké reálné výsledky?

Je dobře, že se tato schůzka uskutečnila. Pokud jde o nějaké hmatatelné výsledky v podobě komuniké, tak tam samozřejmě nic není. Nic se neuzavřelo, nic se nepodepsalo, ale to, že spolu oba státníci spolu hovořili, je velmi podstatné. Samozřejmě jsme tam viděli Trumpův klasický přístup k těmto věcem, ale přijde mi stále nešťastné, že ruskou politiku může Trump dělat jen do té míry, jak mu to povolí kongres, americká média a Muellerova vyšetřovací komise, která se zabývá zásahy Rusů do prezidentských voleb ve Spojených státech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…