Podvodný zlodějský systém. 95 procent světových zdrojů ovládají asi dvě procenta lidí. Bilderberg, Schwarzenberg, Rothschild, Soros a bankéři. Totální zrůdnosti. Český politik promlouvá

16. 9. 2016 15:52

ROZHOVOR Poslanec Petr Adam v rozhovoru o 11. září zmínil tajemstvím obestřené skupiny Bilderberg a Trilaterální komisi. Poslanec prozradil, co si myslí o Novém světovém řádu, světových bankéřích, americkém Fedu…

Podvodný zlodějský systém. 95 procent světových zdrojů ovládají asi dvě procenta lidí. Bilderberg, Schwarzenberg, Rothschild, Soros a bankéři. Totální zrůdnosti. Český politik promlouvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

Vy jste v rozhovoru pro Parlamentní listy zmínil skupinu Bilderberg a Trilaterální komisi s tím, že těmto lidem jde o kontrolu nad světem. Jak jste k tomu dospěl? Co si myslíte o Bilderbergu? V souvislosti s 11. září jste zmiňoval, že jste hovořil s přímými svědky. Máte i tady nějakou osobní zkušenost s Bilderbergem?

Hned v úvodu musím říct, že nejsem žádný konspirační teoretik ani praktik. To, co říkám, jsou čistě moje názory založené na pozorování světa. Někteří čtenáři ve své frustraci reagovali na článek nenávistnými komentáři vůči Američanům, nenávist vůči mé osobě mne až tak netrápí. Je třeba pochopit, že občané USA nejsou vládou USA, nejsou těmi elitami, které ovládají jejich život, stejně jako Češi nejsou tím či oním politikem českého spektra. Moc bych si přál, aby lidé tuto optiku zkusili uplatňovat. I když jsem dalek poučování kohokoliv. Vy se ptáte, já odpovídám. Tak to funguje.

Bilderberg i Trilaterála jsou existující skupiny, už nikdo dnes nepopírá jejich existenci. Jak to cítím já, tak Bilderberg se spíše orientuje na geopolitiku a Trilaterála na ekonomiku. I když jejich témata se vzájemně hodně překrývají. Bilderberg byl založen v padesátých letech a spojoval politiky a průmyslníky ze západní Evropy s těmi z USA a jejich cílem nebylo nic jiného než společně bojovat za geopolitické cíle, které si vytyčili, a pochopitelně vydělávat peníze.

Trilateralá byla založena až v 70. letech Davidem Rockefelerem společně s lidmi, jako byl Zbigniew Brzezinski. Ale toto jsou věci, které si může každý najít na internetu. Absolutně nepochybuji, že tyto skupiny existují. Zásadně jim ale nepřisuzuji nějakou skutečnou moc. Jsou to lidé, které pojí určité cíle a ty cíle musí prosazovat. V některých zemích jim to jde snadněji a v jiných je to složitější. U nás máme také různé profesní komory a ty prosazují společné zájmy.

Jde ovšem o to, že pokud tyto rádoby elity jednají v zájmu lidí, pak nevidím důvod, aby jejich existence, jejich setkání a všechno s tím spojené bylo zahaleno rouškou tajemství. Vlády a parlamenty jistá privilegia mají, ale na rozdíl od těchto společností prošly demokratickým procesem. A opět se dostáváme k jádru pudla – na kolik jsou ty procesy skutečně demokratické – ale to by bylo na samotný další rozhovor.

Jaké hlavní síly stojí podle vás za tím, co se nazývá Novým světovým řádem?

Kolikátý světový řád by to měl být? Rozumím vaší otázce a myslím, že jsou to ti, kteří se nazývají „elitami“. Oni sami by se jistě nazývali elitami intelektuálními. Ve skutečnosti jsou to spíše elity ekonomické. O jejich morálních kvalitách mám ovšem silné pochybnosti. Jsou to elity, které vydělávají peníze na podvodném zlodějském systému, elity které touží po tom, žít na úkor drtivé většiny obyvatel planety. A chtějí žít v rozděleném prostředí. Rozděl a panuj, to je heslo, které platilo vždy.

Dokud se budou moci masy hádat mezi sebou o to, jestli červení, nebo modří, jestli Bůh, nebo Alláh, nebo jestli Sparta, nebo Kometa, do té doby budou moci bez kontroly ovládat a manipulovat tak, aby konta rostla. 95 procent světových zdrojů ovládají asi 2 procenta populace. Tahle disproporce se dále zhoršuje, a tím můžeme dále očekávat více a více bouří a prasklých bublin.

V poslední době bývá hodně zmiňováno jméno George Sorose? Co si o něm myslíte?

To je zajímavě rozporuplná figurka. Člověk, který zbohatl na finančních spekulacích, jejichž je odpůrcem, vlastně miliardář z donucení. Filantrop, který přes svoje neziskové organizace ovlivňuje názory a nálady v celém světě. V ČR například financuje Člověka v tísni. A takových organizací po světě podporuje stovky. Ale je to špatně? Nikdo z nás nedokáže říct, zda jeho cíle jsou čistě bohulibé, nebo je to nějaký trik, jak ošálit lidi, aby přijímali něco, co je jim principiálně nepříjemné.

Co vám říkají jména jako Rockefeller či Rothschild?

Říkají mi to, že to jsou jména bankéřů, kteří napříč generacemi neskutečně zbohatli na financování kde koho. Většinou obou stran jakýchkoliv konfliktů. Lidé si vesele umírali a bankéři tiše bohatli.

Lidem je propagandou vysvětleno, že je třeba v danou chvíli nenávidět svoje sousedy. Vytvoří se potřeba zbrojit. Státy budou potřebovat zdroje a tu se objeví nějaký dobrodinec, který tyto zdroje poskytne, samozřejmě jen s „drobným“ úrokem, a válka může začít. Ten dobrodinec poskytne zdroje i tomu sousedovi a pak už jen, děj se vůle boží. Oběti se uklidí a dluhy zůstanou. A někdo zbohatne.

Jaké mají tito lidé podle vás konexe či zastoupení v politice? Můžete být konkrétnější? Kde všude?

Řekl bych, že stejné jako všichni ostatní lobbisté, ovšem díky neomezeným zdrojům mají samozřejmě mnohem více příležitostí.

Zde bych na moment odskočil od té konspirativní atmosféry. Vše, co jsem doposud popsal, není dle mého názoru souhra nějakých supertajných plánů a organizací. Je to nemoc. Nemoc, která je prolezlá celým systémem globálního kapitalismu.

Jak to? Jaká nemoc?

Nic proti volnému trhu, volným formám vlastnictví, nic proti tomu normálnímu konzumnímu kapitalismu – ale ten už vlastně neexistuje. Na světových trzích se obchoduje s vírou (akciové trhy nejsou o ničem jiném) nebo s komoditami, které ani neexistují a ani na planetě nikdy existovat nebudou. A přesto se v takovém systému přelévají každý den miliardy a miliardy dolarů. Je to normální? A samozřejmě takové prostředí je ideální proto, aby se dávaly dohromady skupiny, které dál chtějí obchodovat. Víc a víc, mít na papíře více komodit a na virtuálních kontech víc peněz. Nic nevyrábí, nic netěží, jen obchodují s něčím, co možná bude nebo nebude existovat. A takové skupiny budou prosazovat vlády a kroky, které těmto plánům budou vyhovovat a budou využívat místních politiků, kterým dále budou sponzorovat jejich kariéry. A kolotoč se bude točit stále dál.

Jak jste zmínil obchodování s vírou, tak jste mi nahrál k další otázce. Hodně se hovoří o tom, že hodně problémů světa pochází od amerického Fedu, který prý manipuluje ekonomikou a tiskne peníze dle potřeb velkých bankéřů. USA s dolarem jako rezervní měnou navíc vyvážejí svou inflaci. Ron Paul říká, že je Fed protiústavní...

Obecně vzato svět se vydal na cestu do pekla ve chvíli, kdy vznikla první banka. Krásně je to vysvětleno v pojednání „Chci svět a pět procent navíc“. A ano to je i Fed. Do systému se napumpuje řekněme milion dolarů, ale Fed je dá do systému pod příslibem, že do určité doby dostane tuto částku plus těch řekněme 5 procent. A kde ty se vezmou – inu vláda požádá Fed o další tranži, vláda vrátí těch 5 procent, zbývá jí 95 procent, ale vrátit musí opět těch 105 procent. Jistě příklad je to silně zjednodušený, ale ukazuje spirálu ekonomiky založené na trvalém a rostoucím dluhu, který je hypoteticky třeba jednoho dne vrátit poskytovateli. Může takový systém fungovat navždy? Po určitou dobu, dokud bude neustále narůstat počet lidí v systému určitě. Nekonečně? Ne. To jsem myslel tou splasklou bublinou v minulém rozhovoru.

V tuto chvíli planeta Země dluží nějakých 600 triliard nebo trilionů dolarů, je jedno, jaká ta částka je, poněvadž je nejen absurdní, ale také hypotetická. Otázkou je, kdo komu vlastně dluží? Dluží planeta Země snad Marsu? Ne, je to absurdní hra světových finančníků a bohužel se obávám, že i absurdní divadlo a stavění kulis pro nás masy.

Zpět k Fedu. V roce 1802 Thomas Jefferson varoval před tím, aby americká měna byla kontrolována soukromými bankéři, de facto varoval před vznikem Fedu, jeho obava pramenila z toho, že americký lid by se stal ovladatelným pomocí nástrojů inflace a deflace, a tím by se stal otrokem velkých bankéřů. Je vtipné, jak současní Američané vyzdvihují Thomase Jeffersona jako otce zakladatele a hrdě hltají jeho citáty, a takto zásadní věc naprosto ignorují.

Odpůrci ústavnosti tvrdí, že v ústavě nemají o centrální bance zmínku a že tedy vláda nemá právo takovou banku ustanovit – o tom nemohu spekulovat, nejsem odborník na právo ani americkou ústavu. Nicméně, Fed byl založen po ekonomické krizi v roce 1907, kdy američtí bankéři přemluvili vládu, aby vznikl takový nástroj, který dalším krizím zabrání. A zabránil? Naopak krize a recese jsou dokonce častější.

Lidé periodicky chudnou, přijdou mnohdy o všechno. Jen bankéři vždy dostanou bailout – přece aby nebyl ohrožen jejich způsob života. Bohužel jejich způsob života je příčinou všech těchto neštěstí. Způsob života, který já nazývám chamtivost.

Mimochodem JFK dle dostupných dokumentů silně zvažoval uzavření Fedu, plán snad počítal s koncem roku 1963. Atentát jako by přišel velice vhod. Jedna z prvních věcí, co Lindon B. Johnson ve svém úřadě udělal, je, že od tohoto plánu ustoupil.

Jaký je hlavní program těchto elit, tedy „kromě“ vámi zmíněné dominance nad světem? Hovoří se o tom, že chtějí zničit národní, náboženskou či jinou identitu jednotlivých národů, aby lépe ovládaly nestrukturované masy. Též se objevily zprávy o depopulaci planety, aby ji mohli lépe ovládat...

Osobně si myslím, že jde opravdu o tu ekonomickou stránku věci. Ačkoliv zrovna aktivity pana Sorose by mohly naznačovat touhu po naprosto nestabilním promíchaném světě, kde nebudou existovat národní státy, tak jak tomu bylo dříve. Nicméně proti tomu zase hovoří jeho podpora separatistických hnutí například v Kosovu nebo na Kypru. A samozřejmě další rozpor s konspirativními teoretiky je to, že vynakládal ohromné prostředky na protikampaň proti G. W. Bushovi.

To je ten základní problém s teoriemi o všemocných skupinách, které chtějí nebo mají ovládat svět, vždy se jedná o kroky států a jedinců, kde se dají vysledovat jasné motivace. A mnohdy se v rámci těchto skupin jedná o kroky silně protichůdné.

Ano, též jsem četl o teoriích na snížení populace, dokonce takové termíny použil i Henry Kissinger, ale já se domnívám, že jsou to myšlenky vyšinutých jednotlivců.

V souvislosti s Bilderbergem bylo zmiňováno jméno Karla Schwarzenberga. Jaké jsou podle vás u nás hlavní síly či osobnosti, které jsou na Bilderberg či Nový světový řád napojeni?

Těch českých jmen je jen několik, o kterých se mluví. Přidal bych ještě pány Pehe, Kovandu a pana Žantovského. Alespoň se o nich hovořilo v médiích. Ale jak vidíte, tak z toho vyplývá, že to není vyloženě mocenská a intelektuální elita. (smích)

Také se hovoří o tom, že trnem v oku zmiňovaným elitářským skupinám je současné Rusko, které se snaží provádět suverénní politiku...

Současné Rusko leží v žaludku, mám pocit, úplně všem. Tvářím se, že nechápu proč, ale je to docela jednoduché. Těmto lidem nemůže vyhovovat, že se z Ruska stává sebevědomá země, která chce hájit svoje zájmy. Celá hysterie kolem Ruska mi už připadá spíše úsměvná, ačkoliv ty neustálé snahy o rozdělování světa jsou spíše k pláči.

Ne nadarmo jsou první dvě písmena slova propaganda – PR. Neřeknu kdo a proč vynakládá čas a prostředky na vytváření nenávistného prostředí, ale jisté je, že se tak děje. Pokud přijmu vlastní premisu, že skupiny, o kterých jsme hovořili, jdou za svými ekonomickými zájmy, pak je to jasné. Rusko představuje obrovský tržní potenciál. Místo, které se jim za Jelcina otevřelo nekontrolovatelně, ale s Putinem přišly regulace. A je to místo, které má obrovské zásoby nerostných surovin a rozumím tomu, že určitým lidem a skupinám toto přináší až mokré sny.

PR – propaganda je úchvatný nástroj a manipulace. Na tu či onu stranu ji můžeme zaznamenat prakticky každý den ve všech možných oficiálních i neoficiálních médiích. O těchto nástrojích hovoří například Noam Chomsky. Jeden příklad za všechny – ještě v roce 1913 bylo obyvatelstvo Velké Británie naprosto pacifistické, jeden rok stačil na to, aby se z nich stal národ válečných štváčů.

A na všech historických případech je vidět, že negativní propaganda je daleko účinnější. Z psychologického hlediska je totiž mnohem snazší vyvolat negativní odezvu než pozitivní vazbu. Když vám, pane redaktore, řeknu do očí, že jste kretén, negativní odezva bude vyvolána prakticky v okamžiku.

To nejspíš ano…

Na druhou stranu, pokud vám budu pochlebovat, bude trvat vytvoření pozitivní vazby k mé osobě mnohem déle, budu se muset sakra snažit, abyste mi to uvěřil. A o tom to celé je. Nenávist prodává, rozděl a panuj... Obávám se, že jsme svědky velice podobného mechanismu.

V souvislosti s Bilderbergem se též hovoří o vlivu svobodných zednářů či takzvaných iluminátů. Co soudíte o tom?

Netuším, nikdo mne nikdy nepozval ani na zasedání Rotary klubu, ne že bych měl zájem. (smích)

Jak se podle vás případně bránit proti nadvládě takovýchto samozvaných nevolených elit?

Existuje jediná účinná obrana. Myslet. Problémy si zjednodušit na ty nejprimitivnější základy. Položit si vždy otázku cui bono? Komu daná věc prospěje?

Pokud najdeme benefitora, pak podle Occamovy břitvy většinou najdeme i toho, kdo je v pozadí. Nemusíme lovit tajné organizace, hledat všude spiknutí. Tyhle „elity“, jak jste to nazval, jsou hnány obrovským motorem zvaným chamtivost. Boj proti chamtivosti by ale mohl být bojem s větrnými mlýny, bojem proti lidské přirozenosti. Nikdo z nás si nepřeje utrpení a války, kohokoliv se zeptáte, přeje si žít v míru, a přesto je naše historie protkána válkami a totálními zrůdnostmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrabe jim v hlavě. Kdyby toho nedostudovaného studenta viděl Havel, hodně by se divil. Jen poroučejí, to nemá s demokracií nic společného, varuje národ právník Ortman

7:03 Hrabe jim v hlavě. Kdyby toho nedostudovaného studenta viděl Havel, hodně by se divil. Jen poroučejí, to nemá s demokracií nic společného, varuje národ právník Ortman

ROZHOVOR Budeme vám poroučet. Tak by se podle advokáta a bývalého politika Jaroslava Ortmana měl pře…