Polská politička ze strany, jejíž šéf byl uvězněn jako ruský agent, promluvila o podezření kolem Čurdové, akci při summitu NATO i o údajných aktivitách George Sorose

11. 6. 2016 20:40

ROZHOVOR Polsko není nezávislé. Musí nakrmit americké zbrojní koncerny, které chtějí válku. Nejsme pro cizí vojska v Polsku, s tím nesouhlasíme. Tak hovoří členka strany Zmiana (Změna) Božena Gaworska-Aleksandrowiczová. ParlamentnímListům.cz také řekla, jak je na tom zavřený předseda a co bude strana podnikat při summitu NATO, který se bude zanedlouho konat ve Varšavě.

Polská politička ze strany, jejíž šéf byl uvězněn jako ruský agent, promluvila o podezření kolem Čurdové, akci při summitu NATO i o údajných aktivitách George Sorose
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Členka polské politické strany Zmiana (Změna) Božena Gaworska - Aleksandrowicz
reklama

Co víte o současném pobytu za mřížemi svého politického lídra Mateusze Piskorského?

Je ve vězení na ulici Rakowiecká ve Varšavě. Nemáme s ním žádné spojení. Obhájci nás ujistili, že se mu daří dobře, jestli se to o pobytu za mřížemi dá vůbec takhle jednoduše říct. Je to tvrdý chlap, takže se s tím vyrovná. Je možné mu posílat dopisy podpory, což hodně lidí dělá.  

Jak na jeho uvěznění nahlížíte?

Jsem mírný člověk. Pro mě je hlavní pravda. Podle mě je stejným člověkem i Mateusz. Nechceme, aby se naše země rozpadala a nechceme bojovat. Nechceme, aby Poláci umírali. Ostatně pro každého Poláka by měl být nejbližším člověkem druhý Polák. Když se podíváme na nedávnou historii, take se to u nás v Polsku povedlo popřít. V době, kdy jsme byli závislí na Sovětěch, všichni snili o nezávislosti. To se stalo. Američané nám darovali nezávislost, ale postarali se o to, abychom se přidali ke geopolitice, kterou v Evropě od druhé světové války prosazují. Podařilo se jim, abychom byli závislí na západní civilizaci. Podařilo se jim, abychom přehodnotili mínění jednoho o druhém v tom smyslu, že jde o bratra. K moci se dostali lidé, u nichž jsou hlavní ideí peníze. Ti rychle prodali Polsko s jeho národem a bohatstvím západnímu kapitálu. Ostatní se začali chovat stejně. Zapomněli na rodinu, zajímají je jen prachy.

Sedmadvacet let ty samé tváře, ta samá svoloč. Jen si občas vymění místo v parlamentu, ve vládních postech a v národě štvou lidi proti sobě. Stále jde o vládu Made in USA and Israel, kterou nelze sesadit a odtrhnout od financí. Každý jen počítá peníze, druh druhu závidí. Právě na to všechno Zmiana poukazuje. Jsme propolskou a pronárodní stranou. Politikům u koryt se to samozřejmě nelíbí. V USA jsou si navíc vědomi, že Evropa se mění, a poválečné pořádky, které zde Američané zavedli, přestávají platit. Idea Východního partnerství vznikla kvůli tomu, aby bylo možné Rusko obvinit z expanzionistické politiky. A když bylo potřeba, zažehl se oheň na Ukrajině. V cestě je ještě Bělorusko, ale tam už se to nepovede. Nikdo v Polsku už nehovoří o tom, jak vzniklo Východní partnerství a jakou roli v tom hrály peníze George Sorose. Vše je postaveno tak, že Rusko je vrah a kanibal, který nás chce sežrat. Bohužel většinu Poláků tato propaganda dostala, někteří jsou připraveni na válku. USA chce všude zavádět svůj pořádek, ale v tomto případě budou potravou pro zbraně Poláci. Právě o tom se snažíme lidi informovat. Nechceme totiž, aby k tomu došlo. Doufáme, že lidé otevřou oči a začnou bránit mír.

Vždyť se podívejme, jak to tady funguje. Soros financuje všechny barevné východní revoluce. Nyní se ukázalo, že financuje i organizace, které v Polsku brání americko-izraelské pořádky. Ale to nejsou špioni. Špiony jsou polští patrioté, kteří chtějí přátelské vztahy se svými sousedy, tedy i Ruskem. Soros platil ukrajinský majdan, což je v pořádku. A nebudu hovořit o tom, jaké skupiny tam kvůli tomu posilují svou moc. O tom se mlčí, jak tam Banderovci po tisících zabíjeli. Dnes je v Polsku vlastencem ten, kdo kříčí: Hurá Ameriko.

V Česku se píše o tom, že se polská kontrarozvědka ABW zajímala i o českou političku Annu Čurdovou ze strany Strany práv občanů. V jakém jste s ní kontaktu?

Moc o tom nevím. Od spolustraníků jsem se jen dozvěděla, že se Čurdová s Piskorským zná.

Proč Zmiana stále ještě není zaregistrována jako oficiální politická strana?

Všechno, co jsem řekla, má souvislost s tím, že Zmiana ještě není zaregistrovaná. V Polsku máme lidi, kteří se vytahují, že udělali všechno, aby zabránili registraci Zmiany. Jde o obránce ukrajinského převratu. Na Facebooku mají vlastní skupinu V Rosyjska kolumna. Odkud berou peníze, jaké jsou jejich vztahy například s Georgem Sorosem, to je otázka. Zmiana chce napravit pořádky v Polsku. Celých sedmadvacet let vedli Polsko lidé, kteří se jej snaží dostat do propasti. Zmiana ví, že Polsko není nezávislé. To je dost důvodů, aby naše strana nebyla vpuštěna na oficiální politickou scénu. No a lidé si samozřejmě naivně myslí, že je u nás nejlepší demokracie na celém světě. Ostatně, teď ji budou před Poláky bránit i spojenci z NATO.

Zanedlouho by se měl ve Varšavě konat summit NATO. Na co se chystáte?

Samozřejmě, že budeme protestovat. A to nejen Zmiana. V Polsku vládnou síly, které si myslí, že potřebujeme v zemi cizí vojsko. Nicméně každý den hovoří o nezávislosti. Jaká to je ale nezávislost? U nás byly dlouho vojska SSSR a je dobře, že už zde nejsou. Ale co nám dnes hrozí? Nic, jen musíme krmit americké zbrojní koncerny, které chtějí válku. Nejsme pro cizí vojska v Polsku, s tím nesouhlasíme. Ostatně tragické události už se odehrávají, přestože se o nich nepíše. Americký náklaďák například přejel muže. A to je ten chrabrý spojenec z NATO. Polsko se nestará o budoucnost, chce vraha, což je dnes Rusko. A já tomu nechci věřit. Poláci nejsou blbci, chtějí pracovat a mít se dobře. Válku chtějí lidé, kteří živí svou nenávist. Nicméně oni nenávidí nejen Rusko, ale i svůj národ.

Nedávno se ve Varšavě konala obrovská demonstrace. Lidé protestovali proti vládě, kterou si sami zvolili. Anebo, jak tomu máme rozumět?

Bylo jich zruba padesát tisíc. O dvou stech tisících hovořily obránci stávajících pořádků. Na amarických televizních kanálech informují tak, jak se jim zlíbí. Je pravda, že polské volby v roce 2015 byly volby mezi svrabem a cholerou. Nicméně celých osm let u nás vládli lidé, kteří se chovali jako nevolníci, poslouchali jen Brusel a Washington. Budovali ale jen chiméru toho, jak je Polsko krásné. Pro lidi neudělali nic. Bohužel to mnoha lidem nedochází. Při volbách neměli alternativu. I strana Právo a spravedlnost je bohužel stranou lidí plných nenávisti. Zastávají se ale národa a začínají zavádět nové pořádky, což se nelíbí těm, kteří Polsko nechali rozkrádat Západem.

Když bylo jasné, že Právo a spravedlnost zvítězí, začaly s podporou tajných služeb a západních organizací vznikat strany, které měly pomoci tomu, aby se v Polsku nic nezměnilo. Po volbách byl vytvořen Výbor na obranu demokracie, což je taková parta chudáků, že se o nich stydím hovořit. Otázka je, kdo je financuje. Občanská platforma nyní skučí, že Právo a spravedlnost nemá mandát od celého národa. Pravda, všichni k volbám nešli. Nicméně, proč lidé nešli bojovat za Občanskou platformu a zůstali doma? Hlasovali ti, co chtějí v Polsku změnu, ti, co by si přáli od strany Právo a spravedlnost, aby na tom našem písečku udělala pořádek. Právo a spravedlnost nabídli sociální obranu, ukončení závislosti na západních bankách, korporacích a tak dále. Polsku se zachtělo být opět Polskem. Proto strana Právo a spravedlnost dostala důvěru.

A proč šlo o volbu mezi svrabem a cholerou? Strana Právo a spravedlnost je plná debilní nenávisti vůči Rusku. A může se stát, že tato strana pod pláštíkem sociální politiky a obrany národních zájmů bude pracovat zcela naopak, čímž vtáhne zemi do ještě větší závislosti na Americe a do války. Na ulicích jsou dnes obránci minulosti, kteří dostávají peníze od Sorose. Proč Právo a spravedlnost mezi ně nevyšle špiony, proč nejsou ve vězení pomahači Sorose? Proč ještě Zmiana nemá registraci a proč je její předseda za mřížemi? No, protože se toho až tak nezměnilo. Právo a spravedlnost hraje, že brání národ, ale na druhou stranu je nejspíš ochotna přistoupit na Transatlantické investiční a obchodní partnerství (TTIP). Špinavá hra tedy pokračuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Rychetský
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček: To mají mít menšiny právo napadat lidi na ulici? Nevíte, jak lidé žijí!

8:34 Křeček: To mají mít menšiny právo napadat lidi na ulici? Nevíte, jak lidé žijí!

ROZHOVOR Mám se zastávat i těch menšin, které napadají lidi na ulici? Tuto otázku si v rozhovoru pro…