Poslanec Jaroslav Holík: Cizinci jsou vítáni. Pokud přicházejí řádně pracovat, dodržují naše zvyky, ctí kulturu a pořádek

05.10.2018 8:35

ROZHOVOR „Většina lidí nám fandí a vidí v SPD perspektivu. Vlivem negativní, převážně smyšlené, kampaně, kde nás jisté skupiny očerňují, ztratila část obyvatel zdravý pohled na svět a uvěřila mediální masáži. Přeji těmto lidem, aby si svůj úsudek vždy porovnávali s realitou,“ řekl nám poslanec za SPD Jaroslav Holík.

Poslanec Jaroslav Holík: Cizinci jsou vítáni. Pokud přicházejí řádně pracovat, dodržují naše zvyky, ctí kulturu a pořádek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Holík
reklama
Hnutí SPD se nejsilněji profiluje bojem proti migraci. Jak tento problém vnímáte vy osobně a jaký máte recept na jeho řešení? 
 
Hlavním cílem SPD je zavedení přímé demokracie. Tj. uzákonit, aby se do závažných republikových řešení mohli pomocí referenda zapojit všichni zletilí obyvatelé ČR. Dalším naším cílem je pomoc mladým rodinám, starost o seniory a omezení podpory jedincům, kteří na společnosti parazitují. Pokud hovoříme o migraci, pak zdůrazňuji, že SPD je proti nelegální migraci. V naší republice přece pracuje mnoho Slováků, Vietnamců, Ukrajinců. Pokud cizinci přicházejí řádně pracovat, dodržují naše zvyky, ctí kulturu a pořádek, jsou vítáni. 
 
Často se věnujete problematice životního prostředí. Jakou pozici máte s tímto tématem uvnitř vašeho hnutí SPD? 
 
Hnutí SPD se aktivně zapojuje do problému udržení vody v krajině, zpracování odpadů a omezení ztrát zemědělské půdy. Propagujeme výsadbu lesů, remízků, tvorbu mokřad a drobných tůní. Jsme pro rozvoj čisté mobility (elektro) a propagujeme hromadnou dopravu. 
 
 
Ochrana životního prostředí je vnímána našimi politiky většinou jako dva extrémy. Že se nic neděje a že příroda si poradí sama, nebo že kvůli ochraně přírody se vzdáme jakékoliv stavební činnosti. Jak to vnímáte vy? 
 
Ano, příroda si dokáže poradit sama, ale nesmíme jí házet klacky pod nohy. Kdo zničil polovinu deštného pralesa? Kdo zabetonoval a zaasfaltoval polovinu planety? Kdo vyhubil víc než polovinu živočišných druhů? Lidé by se měli naučit žít v souladu s přírodou. Udržovat ji ve stavu, jakou ji přebrali od svých předků a svým dětem ji předat ve stavu, pokud možno, lepším. Zatím se počet lidí na Zemi každé století zvyšuje 5x. Pokud nezměníme radikálně postoj, nezačneme využívat odpady jako surovinu, udržovat lidskou populaci na přiměřené úrovni, pak jsou dny lidstva sečteny. 
 
V souvislosti s 80. výročím podepsání mnichovské dohody se opět začalo mluvit o českém vlastenectví, o tom, zda jsme se tehdy měli před vpádem Němců bránit, i o velkém zklamání tehdejší naší armády, že se musela vzdát bez boje. Jak by to bylo dnes s odhodláním Čechů postavit se aktivně proti příkoří a bránit naši zem? 
 
Vlastenectví je pro některé spoluobčany prázdný pojem. 
 
K vašim velkým zálibám patří malé motorky, na kterých se vydáváte po světě překonávat nejrůznější cíle. Prý hodláte zdolat i severní pól? 
 
Polární kruh jsme překročili už v roce 2004. Dosáhnout severní pól je daleko složitější. Oteplováním Arktidy se výrazně ztenčila tloušťka ledu a v mnoha místech by hrozilo proboření. Severní ledový oceán není hladká ledová vrstva. Vlivem teplotních změn povrchová kra praská. Vznikají trhliny a ledové bariéry. Letos v březnu jsme si udělali asi třistakilometrový trénink na jezeru Bajkal. Prohlédněte si foto na mém FB. Pak pochopíte. 
 

Fotogalerie: - Předvolební sliby

Reklamní kampaň v ulicích Prahy před nadcházejícím...
Reklamní kampaň v ulicích Prahy před nadcházejícím...
Reklamní kampaň v ulicích Prahy před nadcházejícím...
Reklamní kampaň v ulicích Prahy před nadcházejícím...
Reklamní kampaň v ulicích Prahy před nadcházejícím...
Reklamní kampaň v ulicích Prahy před nadcházejícím...
 
Jaký výsledek SPD ve volbách očekáváte a jaký byste považoval za úspěšný? 
 
Rádi bychom obhájili stejné procento jako v parlamentních volbách. 
 
Aktivně se účastníte předvolebních kampaní SPD,  s jakými názory se nejčastěji od svých voličů setkáváte? 
 
Většina lidí nám fandí a vidí v SPD perspektivu. Vlivem negativní, převážně smyšlené, kampaně, kde nás jisté skupiny očerňují, ztratila část obyvatel zdravý pohled na svět a uvěřila mediální masáži. Přeji těmto lidem, aby si svůj úsudek vždy porovnávali s realitou. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proti Rusku je dnes dobrý jakýkoliv argument. Ale památník dvojitému zrádci? Vlasovci bojovali proti Němcům asi třicet hodin, připomíná exposlanec a zkušený diplomat

21:00 Proti Rusku je dnes dobrý jakýkoliv argument. Ale památník dvojitému zrádci? Vlasovci bojovali proti Němcům asi třicet hodin, připomíná exposlanec a zkušený diplomat

ROZHOVOR „Určitá skupina politického spektra dnes využívá toho, že proti Rusku je jakýkoliv argument…