140 hlasů pro rozpuštění - je to moc, nebo málo?
140 hlasů mě trochu překvapilo. Čekal jsem, že návrh projde, ale nečekal jsem, že to bude o tolik hlasů.
Paní Němcová vzletně mluvila o tom, že sněmovna se přeci nemůže rozpustit, když na ni někdo zadupe a uváděla příklady z historie. I další poslanci ODS mluvili podobně. Co říkáte na dlouhou řeč paní Němcové? Ocení voliči tento postoj ODS?
Že se sněmovna nemá rozpustit, když na ni někdo zadupe, je sice pravda, ale otázka je, co je zadupání a co je cosi vážnějšího. Voliči to asi neocení, na řeč paní Němcové asi do dvou měsíců zapomenou a toto téma u voličů těžko obstojí. Volby budou o něčem jiném. Budou spíše o dalším směřování státu, o tom, jak daleko doleva se dostáváme a zda chceme autoritářský stát nebo občanskou a ekonomickou svobodu. Otázka odvolávání sněmovny a čí projev byl lepší v den, kdy se sněmovna rozpustila, bude těžko voliče zajímat.
Miroslav Kalousek v rozhovoru pro HN pronášel (a ve sněmovně to opakoval), že tématem voleb bude "svoboda", "ubránění parlamentní demokracie", "bránění kontinuity vývoje po roce '89" a že plně ČSSD ovládá Zeman, aby ji využil ke svému prospěchu. Stejné věty (téměř doslovně) opakoval i včera ve sněmovně. Když pan Kalousek bude takové věci takto opakovat celé příští tři měsíce, pomůže mu to? Co si o tom myslíte?
Toto téma jistě bude diskutováno. Je to v tuto chvíli vděčné téma, ale je silně na hraně negativismu - a pokud bude pan Kalousek příliš tlačit na pilu, může to být kontraproduktivní. Lidé nemají rádi negativní kampaně a pod agresivním a negativním projevem lehce přehlédnou i to, co je v něm racionálního. Jestli mu to pomůže? Může mu to pomoci, ale může na to i doplatit. Záleží na míře a na tónu. A samozřejmě i na tom, jestli podobné téma někdo uchopí lépe.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Komunisti
Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...
Další články z rubriky
12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek
Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …
- 9:31 Vidlák předpověděl budoucnost stávkujících celebrit nejen z ČT
- 18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra
- 9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie
- 19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná
- 8:40 „Zastavme ich, bratia.“ Volání ze Slovenska kvůli větrným elektrárnám


